2023 Emmy Adaylıkları: Canlı Güncellemeler

anKeRcKO

Yeni Üye
bu 2023 Primetime Emmy adaylıkları Çarşamba günü açıklandı. İki Haberler televizyon eleştirmeni olan James Poniewozik ve Margaret Lyons, bunu kimin yapıp kimin yapmadığını, zayıf sınırlı dizi listesini, realite TV kör noktalarını ve “Succession” ve “The White Lotus” için tüm oyunculuk adaylarını tartıştılar. “. ”

JAMES PONIEWOZIK Bu yılki Emmy sezonu her zamankinden daha tuhaf, Margaret! Yazarlar grevde. Oyuncular onları takip edebilir. Gerçek ödül töreninin ne zaman gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bile bilmiyoruz. Ve yine de, onu yapan insanlar varken televizyonun nasıl bir şey olduğunu bize hatırlatmak için adaylıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Bu arada televizyon, Warner Bros. Discovery ve diğer yerlerdeki maliyet kesintileriyle bir kemer sıkma döneminden geçiyor. Emmy’ler ödüller kadar güvenilir olsalar da, kimin bütçe alacağı ve kimin baltayı alacağı konusunda daha büyük bir fark yaratabilirler.

Artık mutlu şeyleri arkamda bıraktığıma göre, TV sektörü belirsizlikle dolu olabilir, ancak büyük adaylar arasında pek çok büyük şok edici görmüyorum. Ama hoş bir sürprizle başlayacağım – ne yazılmış ne de oynanmış gibi görünmek için tasarlanmış, ancak her iki zanaatın gücüyle cesur numarasını yapan sinsi sahte belgesel komedi “Jüri Görevi” ni dinleyelim.

MARGARET LYONS Televizyon için gerçekten garip bir zaman! Bir Venn şemasında birbirinden uzaklaşan iki daire gözlemliyormuşuz gibi hissediyorum: TV’yi önemseyen insanlar ve TV’den para kazanan insanlar. Ve Emmy’ler her zamanki gibi devam ediyor, tıpkı boşanan ve kızlarının düğününde kibar olmayı kabul eden ebeveynler gibi, herkes kızgın olsa da, herkes bazı partilerin ne kadar kötü davrandığını çok iyi biliyor, baba yeni kız arkadaşı Discovery+’yı getirmek istiyor ve nakit para da var.

Ama jüri görevi! Oyuncu kadrosuna aday gösterilmesinden özellikle memnunum – bunun birçok başarının en büyüğü ve en önemlisi olduğunu söyleyebilirim. Bununla birlikte, bunların Barry ve The Bear olduğu için biraz kıkırdamak zorunda kaldım, gösteriler aptal jüri üyelerinden o kadar farklı ki, hepsinin rekabet etmesi çok çirkin görünüyor.

Soldan sağa: Edy Modica, Ronald Gladden ve James Marsden, En İyi Komedi dalında sürpriz bir seçim olan “Jury Duty”de.Kredi…Amazon Ücretsiz

Ayrıca “Atlanta”nın geçen sezon yalnızca bir kez (görüntü yönetimi için) aday gösterilmesine de şaşırdım. Ancak bunların son Emmy ödülleri olduğu birçok afiş gösterisi var.

PONIEWOZIK Bütün bir hayır ve yaşasın listesini gözden geçirebilirim, ama önce büyük resme bakmak istiyorum. Son zamanlarda Emmy sohbetlerimizde sabit bir tema, sınırlı dizi adaylarının her şeyden ne kadar güçlü olduğu oldu. Bunun bu yıl doğru olduğunu sanmıyorum! Gösterişli “Dahmer”, vasat “Daisy Jones & the Six” ve (LOL) “Obi-Wan Kenobi”nin de yer aldığı adaylar arasında benim için türün sınıfı “Beef”. Son birkaç filmin hiçbiri, David Cronenberg’in kanlı yeniden tasavvuru olan “Dead Ringers”a yaklaşamıyor; bu, söyleyecek orijinal bir şeyi olan nadir bir TV uyarlamasıydı. Kamera için “Atlanta” gibi tek bir onay aldı.

LYONS Katılıyorum: “Sığır eti” benim için de kategorisinin en önemli özelliği.

Komedi ve dram arasında her zaman biraz bulanıklık vardır, ancak bu gri alanın tam olarak nerede olduğu yıldan yıla değişir. Bazen tüm komedi bir tür saçmalıktır veya çoğu drama oldukça hızlıdır; Bazen uzunluk ayrımı en iyi ihtimalle keyfi geliyor. Bu yıl beni en çok etkileyen şey, konuk performans kategorilerinde komedi ve dram arasındaki uçurum – açıkçası gerçek bir ikilem, ancak disiplinler arasında büyük bir format eğilimine işaret ediyor.

Dramanın The Last of Us gibi büyük “ayrılış” bölümleri vardır ve komedide Abbott Elementary’deki Taraji P. Henson gibi ünlü konuk oyuncu vardır. Ayı bir ha-ha komedisi değil, ancak Jon Bernthal’ın konuk oyuncu adaylığı, karakterin dizinin dokusu içinde hareket etme şekli nedeniyle çok “tuhaf” geliyor.

Taraji P. Henson, Abbott Elementary’deki performansıyla Konuk Kadın Oyuncu adaylığı aldı.Kredi…ABC

PONIEWOZIK Evet Margaret, bugünlerde her Emmy ayrı komedi ve drama kategorilerine karşı oldukça iyi bir argüman. Benim için “Diplomat” daha çok bir komedi ama yine de bir drama. Bad Sisters Barry’den Daha Drama mı? Sanırım, ama mesafeyi milimetre cinsinden ölçebilirsin.

Televizyondaki en komik şeyler arasında yer alan dramadan bahsetmişken, “arka arkaya” bahsetmeye başlamadığımız sürece Google aramalarında şansımızı artıramayacağız. Roy ailesi destanı, tüm ailenin sınırlı sayıda oyunculuk ödülü için yarışmasıyla uygun bir şekilde sona erer. Bu kez Shiv, yani Sarah Snook, klanın En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterilen tek üyesi olduğu için zirveye çıkıyor. (Ama The Last of Us’tan Bella Ramsey’e dikkat edin. Bıçakları olabilir ama onun bıçağı var!)

“Succession” yılıysa, hangi Roy en iyi erkek oyuncuyu hak ediyor? Brian Cox’u gölgede bırakmayacağım -korkuyorum- ama Logan’ın geçen sezon daha çok yardımcı bir karakter olacağı kesindi ve yokluğunda kararları veriyordu. Kieran Culkin ve Jeremy Strong arasında, sanırım kısmen Kendall’ın ölüme mahkum olan aç hırsını acı verici bir şekilde ifade ettiği için, kısmen de oyunculuğu ciddiye aldığı ve “dramaturjik” kelimesini doğru kullandığı için onunla dalga geçen herkesin intikamı olarak Strong’a meylediyorum.

Eminim Connor’s Wedding bölümü akla gelebilecek her kategoriyi kapsamalıdır (ve muhtemelen içerecektir). Ama yardımcı erkek oyuncu kategorisine gülmek zorundayım: Sekiz aday, hepsi “Succession” veya “The White Lotus”tan. Vallahi geçen sezon başka bir yerde de oyunculuk vardı televizyonda! (Ama Matthew Macfadyen’e şimdiden tebrikler.)

LYONS Kanımca, en iyi erkek oyuncu ödülü bir ışık yılı güçlü – diğer başarılardan bahsetmiyorum bile, ancak Kendall’ın ses perdesindeki ustalığı tek başına bence bir Emmy’yi hak ediyor. Ve yardımcı oyuncular için “arka arkaya” aşırı yük ile ne demek istediğinizi anlasam da, sunulan roller listesine baktığımda açıkça küçümsenen birinin olduğuna ikna olmadım. “For All Mankind”ın bir an bile Emmy zaferi görmeyeceğinden endişelenmeye başlasam da bu beni öldürüyor.

Jeremy Strong geçen sezonki “Succession” ile pek çok oyunculuk adaylığından birini aldı. Kredi…Macall B.Polay/HBO

Emmy’lerin pek çok kör noktası var, ancak realite programlamayla anlamlı bir şekilde ilgilenmeyi reddetmeleri beni deli ediyor. “Aşk Kördür”, “Çift Terapisi” yerine aday mı gösterildi? yak! Ve realite yarışması kategorisinde, Alone’un biraz sevgi kazanmak için ne yapması gerekiyor?

PONIEWOZIK Evet kesinlikle! Emmy’ler uzun bir yol kat etti – ya da en azından geldiler uzak – heykellerin sonsuza dek “modern aileye” teslim edildiği günlerden. Ancak rekabet gerçekliği artık en zor kategorilerden biri ve yine Survivor, The Amazing Race ve RuPaul’s Drag Race var. “Yalnız” da olmadığımı itiraf etmeliyim; Ben sadece iki gözü olan bir adamım. Ama Hainler’in kitaplarını açtıklarını görmek isterdim – İskoç şatosundaki Köstebek gibi, Alan Cumming’in John Waters’ın Macbeth prodüksiyonundaymış gibi onu çırptığını görmek isterdim. (Oyuncu kadrosu için tek bir aday vardı.)

Dışarıdaki herkes kendi kin listelerini yaptığı için, Emmy takviminin normal insan-kişi takvimiyle aynı olmadığına dair standart hatırlatma burada. Finansman dönemi Haziran’dan sonraki Mayıs’a kadar sürer. Bu yüzden iyi bir hafızanız olmalı!

Örneğin The Bear, yeni yayınlanan ikinci sezona (ki bu harikaydı) değil, geçen yılın 1. sezonuna (kesinlikle iyiydi) hak kazandı. Komedi kategorisi, henüz zirveye ulaşmamış sezonlar için aday gösterilen şovlarla dolu: “Abbott Elementary” (hala sevimli ama artık ilk sezonun hızında değil), “Barry” (geçen sezon bazı zorlu yamalarla harika bir performans) ) ve “Ted Lasso” (Sevgili Tanrım).

LYONS Bazen kafa karıştıran takvimin yanı sıra bazen kafa karıştıran kategori kurallarından da bahsetmek istiyorum. Örneğin, “Tim Robinson’la Ayrılmanız Gerektiğini Düşünüyorum” aslında Emmy’ye aday gösterildi, ancak “Black Lady Sketch Show” veya “Saturday Night Live” gibi senaryolu varyete dizilerinde değil – kısa bir komedi, dram olarak sayılır. veya varyete dizileri çünkü bölümleri 20 dakikadan kısa. Tim Robinson da aday gösterildi, ancak yine kısa form kategorisinde.

Elbette! Emmy ödüllerini anlamak için eksikliklerini kabul etmek gerekiyor ve bu anlamda bunun önemli bir seçim olduğunu söyleyebilirim: Birkaç parlak sürpriz, birkaç güçlü hit, kötü şöhrete dayanan birkaç gösteri (“Çarşamba”, hadi) . şimdi) veya önceki sezonlar için devam eden sevgi. Şimdi törenin yapılıp yapılmayacağını ve hangi biçimde gerçekleşeceğini kendimize sormalıyız…

PONIEWOZIK Eylülde görüşürüz! [Checks the headlines about the Hollywood labor negotiations.] Ya da çok, çok sonra!