Al Pacino, En İyi Film sunumuyla utanç verici Oscar anını anlattı

anKeRcKO

Yeni Üye
Aktör Al Pacino, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yapımcıların adayların tam listesini okumamaya karar verdiklerini söyleyerek, Akademi Ödülleri'nde “Oppenheimer”ın en iyi film ödülüne layık görüldüğünü beceriksiz ve ani bir şekilde duyurmasını açıklamaya çalıştı.

Pacino yaptığı açıklamada, “Sadece şunu açıkça belirtmek isterim ki, niyetim onları dışarıda bırakmak değil, daha ziyade yapımcıların onlardan tekrar bahsetmeme kararıydı çünkü tören sırasında tek tek vurgulandılar.” dedi. “Gecenin bir parçası olmak benim için bir onurdu ve ben de bu ödülü almak için onların istediği yolu takip etmeyi seçtim.”

Pacino, gecenin en önemli duyurusuna tipik bir giriş yapmak yerine, her zamanki “Ve Oscar gidiyor” sözünü terk etti, ardından dramatik bir duraklama izledi ve bunun yerine zarfı açıp şunu duyurdu: “Ve gözlerim 'Oppenheimer'ı görüyor.” çözdü Bir anlık belirsizlik yaşandı, ancak yönetmen Christopher Nolan da dahil olmak üzere filmin oyuncu kadrosu ve ekibi kazandıklarını anlayıp sahneye çıktıklarında kısa süre sonra bu durum ortadan kalktı.

Gösterinin hayal kırıklığı yaratan sonu, izleyiciler bir şeylerin ters gidip gitmediğini anlamaya çalışırken, sosyal medyada çevrimiçi sohbetlerin ve memlerin nedeni haline geldi. (2017'nin en iyi fotoğrafları “Moonlight” ve “La La Land”in karıştırılmasıyla karşılaştırmalar belki de kaçınılmazdı, ancak Pazar günkü törendeki anlık kafa karışıklığı bu seviyeye neredeyse yükselmedi.)

Programın yapımcılarından Molly McNearney, Variety ile yaptığı bir röportajda, Pacino'nun sunumunun “her zaman hızlı olması gerektiğini”, çünkü gösterinin akşam boyunca 10 adayın her biri için video paketleri içerdiğini ve bu konuda korkular bulunduğunu söyledi. bu gerçekleşirse yayın planlanan süresini aşacaktır.

McNearney röportajda alışılmadık performansın “işi biraz kafa karıştırıcı hale getirdiğini” kabul etti ancak “canlı televizyonun çekiciliği bu” dedi.

Pazar gecesi yapılan törenin ardından akademinin genel müdürü Bill Kramer, bir röportajda Pacino'nun performansından memnun olduğunu söyledi. Kramer, “Her şey harika gitti” dedi. “Orada sadece eğleniyordu.”

1992 yapımı “Kadın Kokusu” filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu Oscar'ını kazanan ve sekiz kez daha aday gösterilen Pacino, performansına verilen tepkiler hakkında açıklama yapma gereği duyduğunu, çünkü “derinden…” dedi. Rahatsız olabilecek film yapımcıları, aktörler ve yapımcıları kastediyor.

Açıklamada, “Aday gösterilmenin bir kişinin hayatında büyük bir dönüm noktası olduğunun ve tam olarak tanınmamanın aşağılayıcı ve incitici olduğunun farkındayım” dedi.

Nicole Sperling Ve Matt Stevens raporlamaya katkıda bulunmuştur.