Altın Küre 2024 9,4 milyon izleyicinin ilgisini çekti

anKeRcKO

Yeni Üye
Nielsen'e göre Altın Küre, Pazar gecesi ortalama 9,4 milyon izleyiciye ulaştı; bu, 2023 törenindeki reytinglere göre artış gösteriyor ancak yine de birkaç yıl önceki izleyici sayısından oldukça düşük.

Globes, 2020 yılına gelindiğinde düzenli olarak 17 ila 20 milyon izleyici çekti. Globes, 2019'da Oscar'larla izleyici arasındaki farkı o kadar daralttı ki, televizyon yayını en çok izlenen ödül programı olacak gibi görünüyordu.

Ve sonra felaket geldi.

İlk olarak, 2021 Globes'u her zamanki alkole bulanmış başıboş seremonisinden mahrum bırakan ve reytinglerin düşmesine neden olan salgın geldi. Ardından Globes'u yöneten kuruluşla ilgili bir skandal yaşandı ve NBC'nin 2022 törenini yayınlamayı reddetmesine neden oldu. Geçen yıl NBC, Globes'a bir yıllık bir şans verdi ve izlenme oranı hala düşüktü: altı milyonun biraz üzerinde insan izledi.

Aylardır Netflix veya Amazon gibi bir yayın hizmetinin Globes'un haklarını devralabileceği yönünde spekülasyonlar vardı. Bu olmadı. Kasım ayında CBS, bir yıllık başka bir anlaşmanın haklarını güvence altına aldı. (Anlaşmayı açıklayan bir açıklamada, CBS Başkanı George Cheeks, Globes'un geçen yılki Hollywood grevleri nedeniyle ertelenen senaryolu programların desteklenmesine yardımcı olabileceğini söyledi. Bu programlar önümüzdeki ay gösterime girecek.)

CBS, Noel'den sadece birkaç gün önce bir sunucuyu duyurdu; nispeten bilinmeyen bir Jo Koy.

“Bay” için yapılan yorumlar Koy” sert bir cümleydi; eleştirmenler özellikle komedyenin monologunun ortasındaki tuhaf dönüşünü eleştirerek bazı sıkıcı şakalarından dolayı diğer yazarları suçladı. “Hey, işi 10 gün önce aldım, mükemmel bir monolog ister misin?” dedi. “Hey, kapa çeneni. Benimle dalga geçiyorsun, değil mi? Ağırdan almak. Bunlardan bazılarını ben yazdım ve güldüğünüz kişi sizsiniz.”

Eleştirmenler de gösteriye katılmadı. Vanity Fair bunu “neredeyse tam bir felaket” olarak nitelendirdi ve The Hollywood Reporter'dan bir eleştirmen, bunun şimdiye kadar gördüğü “en sıkıcı ödül gösterisi” olduğunu söyledi. Ankler bunu “ödül gösterilerinin RC Cola'sına” benzetti.