Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman: Play-Off için hazırız

KimDemis

Global Mod
Global Mod
Turkish Airlines Euroleague’in 19. hafta erteleme maçında Bayern Münih’i 81-76’lık skorla mağlup eden Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman, çabanın akabinde değerlendirmelerde bulundu.

Anadolu Efes’in resmi internet sitesinde yer alan açıklamalara göre bu akşamki oyundan son derece mutlu olduğunu söyleyen Ergin Ataman, Play-Off için hazır olduklarını belirtti.

Ergin Ataman’ın açıklamaları şöyle:

“Bu akşamki oyundan son derece mutluyum. Uygun savunma yaptık, yeterli çaba ettik. Hamlede Micic ve Beaubois üzere iki kıymetli oyuncumuz olmamasına karşın, oyunu Larkin’in liderliğinde ve guard durumunda oynayan öteki oyuncularımızla uygun denetim ettik. Tempoyu artırdılar, Buğrahan ve bilhassa Simon epey yeterliydi. Larkin, Elijah ve Moerman hayli güzel katkı verdi. Anderson Lucic’i savunurken epeyce güzel iş çıkarttı. Moerman da durumundan kendi skorunu üretti. Tahminen bir kaç durum yanlışı, ribaunt kusuru yaptık lakin genel olarak maçı denetim ettiğimizi düşünüyorum. Bayern Münih’in antrenörü Andrea Trinchieri’yi de tebrik ediyorum. Çok güzel çaba eden, disiplinli bir grup kurmuş. Çok uygun bir galibiyetti, Euroleague olağan döneminde kendi alanımızda oynadığımız son maçı kazandık. Deplasmandaki son maçımızı da yaptıktan daha sonra Play-Off için hazırız.”