Astıma Ne İyi Gelir?

dunyadan

Aktif Üye
Astıma Ne İyi Gelir?
Astım hastalığında kişiler nefes almakta ve vermekte güçlük yaşamaktadır. Ayrıca astım hastalığı olayınca geçmek bilmeyen de bir tür öksürük olayı vardır. Peki hal böyle iken astım durumuna ve hastalığına ne tür tedaviler ya da ne tür işlemler faydalı olmaktadır? Bu yazımızda ve makalemizde sizlere bu durumlardan bahsetmeye çalışacağız. Bilindiği üzere astım hastalığının kesin ve net bir biçimde tedavi olayı yoktur. Yalnızca astım dolayı kaynaklanan semptomları en aza indirgemeye yönelik bir takım tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Astım hastalığı durumu kesin bir şekilde sebebi bilenememek ile birlikte içinde yatmakta olan birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler de ise sigara içme olayı en başta gelmek olup, ayrıca hayvan tüyü, toz, küf, bazı ilaç türleri, ağır stres geçirme olayı, mideye bağlı reflü gibi sebeplerden ötürü de astım hastalığına yakalanılabilmektedir. Astım hastalığının kendi içerisinde göstermiş olduğu durumlar ve semptomlar ise; göğüs ağrısı, göğüste sıkışma olayı, nefes alıp verme olayında ıslık benzeri ve hırıltılı bir biçimde çıkan ses olayı, sürekli oluşan öksürük atakları olarak sıralanabilir. Astım hastalığına gelebilecek tıbben bir kesin bir çözüm olmadığını yukarıda belirmiştik. Bu hastalık için doğal yollar sayesinde semptomlarının hafifletilebilmesi hedeflenebilir. Peki bu doğal çözümler nelerdir?, bunun ile alakalı olarak da aşağıda ki yazımızda yer vermeye çalışacağız. Karanfil: 5 ila 6 adet karanfili bir su bardağı içerisinde koyup kaynatmanız gerekmektedir. Kaynatmış olduğunuz bu karanfil suyu ise süzülerek, temiz bir bardak içerisine konulmalı. Günde iki kez yapmış olduğunuz bu karanfil karışımından tüketerek astım hastalığınıza yönelik olumlu ilerleyişler görebilirsiniz. Zencefil: Zencefil ismi verilen bitki türü insan vücudu için çok fazla miktarda sayılabilecek faydası bulunmaktadır. Astım tedavisi olayı içinde zencefil bitkisinden yapmış olduğunuz su kullanılabilmektedir. Zencefil bitkisi ile yapmış olduğunu su çıkartılır ve aynı miktarda koymuş olduğunuz zencefil bitkisi kadar da içerisine nar suyu ile beraberinde bal karıştırılır, yapmış olduğunuz bu karışımı gün içerisinde iki ya da üç kez tükettiğiniz zaman astım hastalığı durumunuza olumlu yönde etki edebilmektedir.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.