“Avcılar”: Toplu bir arınma olarak Nazi avı üzerine David Weil

anKeRcKO

Yeni Üye
Hunters’tan önce ne yapıyordun?

2011’de Los Angeles’a taşındığımda, Beverly Hills and the Palisades ve Santa Monica’daki çocuklara yaklaşık 16:00 – 21:00 saatleri arasında ders verdim, ardından eve arabayla Batı Hollywood’daki küçük daireme gittim ve her sabah 22:00 – 16:00 saatleri arasında yazdım. Bunu yıllarca her gün yaptım. Burada kimseyi tanımıyordum, bu yüzden yazdım, yazdım ve yazdım.

Buraya yazmak için mi geldin?

Evet. Ben de seçmelere katıldım ama berbat bir oyuncuyum ve seçmeler acımasızdı. Oyunculara çok değer veriyorum.

İlk iki senaryonuz nasıl kara listeye alındı?

Üniversiteden ayrılıp asistanlık yapan arkadaşlarım oldu. Ve bunu tanıdıkları başka bir büyücüye aktaracaklardı ve tanıdıkları başka bir büyücüye vereceklerdi. Komut dosyaları kara listeyi bu şekilde oluşturur. Bu ağızdan ağza.

Yani yapımcıları banyolara kadar kovalamadılar.

Çılgın olan şu ki, ben ders verirken, ders verdiğim ailelerden biri Aaron Sorkin’in eski karısı, Sorkin ve kızıyla çok iyi arkadaştı. Bu yüzden onunla birkaç kez tanıştım ama ona senaryomu verip “Bunu okur musun?” diyecek küstahlığım yoktu. Yani, o tüm zamanların en sevdiğim yazarlarından biri ve ben de mütevazi öğretmen.

“Avcı” nasıl ortaya çıktı?

Avcılar gerçekten ben 5 ya da 6 yaşımdayken başlayan bir hikayeydi ve Holokost’tan kurtulan büyükannem Sara Weil bana ve kardeşlerime savaş sırasındaki deneyimlerinin hikayelerini anlattı. Hitler yenilmiş olsa da, Naziler, biliyorsun dövmek, anti-Semitizm hala orada ve önyargı, bağnazlık ve faşizm. Sanırım, Holokost inkarının artması karşısında hikayesinin bir silah olabileceğini fark etti.