“Barry” finali ve kötü kararlar üzerine Sarah Goldberg

anKeRcKO

Yeni Üye
Bu, özellikle geçen sezon gerçekten bir komedi miydi?

Başladığımızda kesinlikle bir komediydi. Ton gerçekten genişledi. Bu sezon, özellikle ikinci yarı, hemen hemen her bölümde tür değiştirdik: gerilim, korku, dram. Gösterinin buna dayanabilmesine şaşırdım. Şovu izlerken hala yüksek sesle gülüyorum ama “komedi” bunu özetlemiyor.

Sally’nin tasarımında ne kadar söz sahibi oldunuz?

Nadiren gerçekleştiği için asla hafife almadığımı söyleyecek çok şeyim vardı. Her zaman Sally’den hoşlanmak zorunda olmadığını söylemişimdir. Sadece onları bilmek zorundasın. Arkadaşça? Anlayışsız? Bu aslında sadece kadınlar için kullandığımız bir barometre. Şovdaki erkekler kadar ahlaki açıdan iflas etmesini istedim. Karmaşık kalmasını istedim. 1. sezondan beri istediğim buydu. Kötü kararlar veren karakterleri oynamayı ilginç buluyorum. İyi insanları oynamakla ilgilenmiyorum.

Sally internette çok fazla nefret aldı, bu da bana diğer dizilerdeki kadın karakterlere verilen tepkileri hatırlattı. İnsanlar neden bu kadınlardan bu kadar nefret ediyor?

Keşke mantıklı bir anlam ifade eden bir cevabım olsaydı. Alttan alta kültürel bir kadın düşmanlığı varmış gibi hissediyorum – bu karakterleri görme biçimimizle gelen cinsiyetçilik bana çılgınca geliyor. “Barry” bir istisna değildi. Bunun nasıl olacağını merak ediyordum. Aynı tür kadın düşmanlığıyla karşı karşıya kaldığımız yönündeki tahminim doğruydu, ama bu sadece beni daha da fazla bastırma isteği uyandırdı.

Bunlardan herhangi biri kötü hissettirdi mi?

Sırf bir kadın olarak her gün kendini kötü hissedebilesin diye. Büyürken bana eşit bir dünyada yaşadığımız öğretildi ve buna inandım. Benim yılım drama okuluna gittiğimde 20 erkek ve sekiz kadın vardı. Bize söylendi, “Bu, endüstri için bir paradigma.” Bu, sizin için hangi rollerin mevcut olduğunu temsil ediyor.” Ve hepimiz sadece başımızı salladık ve “Oh, bu mantıklı” dedik. bu şeyler hakkında öfke. Bunun bir kısmını Sally’nin patlamaları aracılığıyla kanalize edebildim, ancak mevcut olanla başladığımda bir aktris olarak çok hüsrana uğradım. Şu turnusol testini yapardım: Sadece sorular mı soruyor? “Senin için çok endişeleniyorum bebeğim” mi diyor? Onun bir bakış açısı var mı? onun bir işi var mı