Berat Özdemir’den Trabzonspor Ve Hull City Açıklaması

BOTR

Aktif Üye
AJANSSPOR HABER

Süper Lig grubu Trabzonspor’da gösterdiği performans daha sonrası A Ulusal Ekibe kadar yükselen Berat Özdemir, Hull City’e transfer olması beklenirken Suudi Arabistan grubu Ettifaq FC’a transfer olmuştu. Özdemir, gündeme dair açıklamalarda bulundu. İşte Ayrıntılar…

”Abdullah Avcı veto etti”

Fanatik’e açıklamalarda bulunan Berat Özdemir, transfer olma bilgilerinı anlatırken Hull City’in teklifini de deklare etti. Özdemir, “Yeni dönem başlarken Hull City’den bir teklif vardı. Kulübümüz ve Abdullah hoca veto ettiler. Ben de hürmet duydum. daha sonrasındaki gelişen ortam yahut benim rahat hissedip hissetmemem, sanki aklıma ayrılsam mı yeni bir maceraya atılsam mı kanısını soktu. Türkiye içerisine gitmek istemezdim Trabzonspor’dan daha sonra. Menajerim bu biçimde bir teklif getirince ben de şaşırdım, biraz araştırdım. Lig kalitesi beklendiği kadar alt düzey değil yalnızca sıcak fazlaca etkiliyor oyuncuları. Beklenmedik bir anda karar verdim ailemle de konuşarak ve Suudi Arabistan’a El İttifak’a gittim.” dedi.

”Galatasaray…”

Trbabzonspor’a transfer olma sürecinde Galatasaray’dan gelen teklif sorusuna karşılık veren Özdemir, “Bildiğim 1-2 kulüp vardı, menajerim ilgileniyordu. Taa ki Abdullah Avcı arayana kadar… Benimle alakalı kanılarını söylemiş oldukten daha sonra transfer defteri o gün kapanmıştı ve Trabzonspor’a gitmeye karar verdim. Bana verdikleri kıymet epey hoşuma gitmişti. Öbür teklifleri bir kenara bırakmıştım.” dedi.

Yıldız oyuncu Hamsik hakkında yorumlarda bulunan Özdemir, “Jübile maçında geçenlerde 90 dakika oynadı! Bıraksalar 180 dakika da oynardı. Mutlaka her futbolcunun örnek almak isteyeceği, bir arada oynamak isteyeceği bir futbolcu. Ne keyifli ki birlikte forma giydik. Çok şanslıyım. Egzersizlere erken gelir, ‘fitness’a birinci o girer, kulüpten son ayrılır. Kendine epey güzel bakar. esasen özel hocasıyla, koçuyla birlikte yaşıyor yıllardır. 36 yaşına girecek lakin 90 dakika oynadığı maçlardaki aralarına bakarsak, 12 kilometrenin altına düşmüyor. Bize fazlaca hoş örnek oldu. Futbolu bıraktıktan daha sonra rol model olmaya devam edecek.” tabirlerini kullandı.