Beşiktaş Ozan Tufan’ı transfer mi ediyor? Hull City’den birinci açıklama

BOTR

Aktif Üye
AJANSSPOR HABER

Championship’te oynadığı 24 maçta topladığı 27 puanla 21. sırada yer alan ve güç günler geçiren Hull City, dönem başında Fenerbahçe’den Ozan Tufan’ı transfer etti. Championship ekibiyle ligde 21 maça çıkan Ozan Tufan kadrosuna 4 golle katkıda bulundu.

Şenol Güneş’e Ozan Tufan soruldu

Beşiktaş’ın oyuncuyu transfer etmek istediği biliniyor. Oyuncunun transferiyle ilgili dün 1-0 kazanılan Adana Demirspor müsabakasından daha sonra Şenol Güneş’e “Ozan Tufan sizi aradı mı?” diye soruldu. Beşiktaş Teknik Yöneticisi, esprili bir biçimde “Beni aramadı lakin Şenol diye birini aramış olabilir. Ben de okudum. Ozan’ı beğeniyorum âlâ bir oyuncu” cevabını verdi.

Beşiktaş’ta transferler nasıl yapılıyor?

Ocak ayında takımını güçlendirmek isteyen siyan beyazlılarda Şenol Güneş, gereksinim duyduğu mevkileri idareye bildiriyor. İdare isimleri hocanın önüne koyuyor.. Olur aldıktan daha sonra transfer görüşmeleri Beşiktaş Sportif Yöneticisi Ceyhun Çıkarı tarafınca yürütülüyor. Transferde son sonucu lider Ahmet Parıltı Çebi veriyor.

Hull City’den Ozan Tufan açıklaması

Türkiye’de Ozan Tufan transferi haberlerinin çıkması Hull City Teknik Yöneticisi Liam Rosenior’a da soruldu. Birmingham City müsabakası öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Rosenior, “Bana gelen yahut benim duyduğum bir şey yok. Spekülasyonlar olabilir lakin yeterli bir teklif gelirse, bana bilgi verileceğinden eminim” dedi.

Ozan Tufan’ı oynatan teknik yönetici: Şenol Güneş

Şenol Güneş, Bursaspor’dayken Ozan Tufan’ı altyapıdan alarak gruba koymuş ve Ulusal Grup’ya kadar yükselmesini sağlamıştı. 2015 yazında Şenol Güneş Beşiktaş’a Ozan tufan Fenerbahçe’ye gitti.

Fenerbahçe Ozan Tufan’ı iki sefer takım dışı bıraktı

Fenerbahçe’de kaptanlığa kadanryükselmesine rağmen Ozan Tufan bir türlü istenen başarıyı yakalayamadı. Sarı lacivertliler 27 yaşındaki oyuncuyu iki kere takım dışı bıraktı.

Acun Ilıcalı ikna etti, Ozan Tufan Hull City’ye geldi

Bu dönemin başında Fenerbahçe’den takım dışı bırakıldıktan daha sonra Hull City Lideri Acun Ilıcalı, hem Ozan Tufan hem Fenerbahçe ile anlaşarak transferi bitirdi. Ulusal Futbolcu, İngiliz ekibiyle 3 yıllık kontrat imzaladı.

Referansı Fatih Terim ve Sergen Yalçın

Acun Ilıcalı, Ozun Tufan transferinde Fatih Terim ve Sergen Yalçın’ın kanılarının tesirli olduğunu söylemişti. Ilıcalı şu biçimde konuşmuştu: “Ozan’la anlaştıktan daha sonra Fatih hocama sordum. 1 dakika düşünme dedi… Sergen Yalçın’la birliktedik, ona sordum. Kendi mevkisinde Türkiye’nin en uygunu dedi. Emre Belözoğlu’na sordum, fevkalade bir potansiyel dedi.”