Billy Crudup, “Merhaba Yarın!”

anKeRcKO

Yeni Üye
Ancak oyunculuk bir tür satış olsa da, Crudup her zaman kendini satmaya direnmiştir. Yıllarca ödül törenlerinde kendi kıyafetlerini giydi. Çoğunlukla talk show devresini atladı. Özel hayatını özel tutmaya çalıştı. (“Billy Crudup’ın özel bir hayatı mı var?” diye şaka yaptı arkadaşı ve “Morning Show” başrol oyuncusu Jennifer Aniston.) On veya yirmi yıl önce, böyle bir röportajı, eğer mümkünse, yalnızca sözleşmeli olarak taahhüt ederdi. yükümlülük ve rıza altında. Haberler’tan bir yazar, 2004’te onunla yaptığı bir röportajda şöyle yazmıştı: “Hayatını müstakbel müfettişlerden sanki Kuzey Kore’deki bir nükleer tesismiş gibi koruyor.”

Bu kaçınma kısmen bu kumara hizmet etti. Halka açık bir kişinin rollere geri adım atmayı zorlaştıracağına bahse girerdi. “İnsanlar benim hakkımda ne kadar çok şey bilirse, onları başka biri olduğuma ikna etmemin o kadar zor olacağını düşündüm” dedi. Tanıtımdan kaçınmak “koruyucu bir mekanizma” dedi.

Aynı zamanda magazin dergileri biriktiğinde kendinizi korumanın bir yoluydu. 2003 yılında Crudup, Stage Beauty rol arkadaşı Claire Danes ile bir ilişki başlatmak için kız arkadaşı Mary-Louise Parker’dan ayrıldı. Aktris Naomi Watts ile şu anki ilişkisi hakkında konuşmadığı gibi, bu konuda da kamuoyuna konuşmadı. Birkaç kayıt ayarlayabilir ve Wikipedia sayfalarını düzeltebilir, dedi. Ama yapmamayı tercih ediyor.

“Çünkü bu, işimi düşünmek yerine insanların benim hakkımda nasıl düşündüklerini sürekli olarak kontrol etmeye çalışmanın ömür boyu süren bir arayışı” dedi.

Çalışma tutarlıydı, ancak 2010’larda daha az görünür hale geldi. Jackie, 20th Century Woman ve Spotlight gibi filmlerde karakterleri o kadar eksiksiz bir şekilde somutlaştırdı ki, hiç oyunculuk yapmıyor gibiydi. Fazla düşünmeden performanslarına hayran olmak kolaydı. Her şey, utangaç, panseksüel bir dolandırıcı hakkında bir 2017 Off-Broadway oyunu olan Harry Clarke ile değişti. Oyunda bir düzine rol var. Crudup hepsini oynadı.

Oyunu yöneten Leigh Silverman, Crudup’ın provalar sırasındaki mücadelesine şaşırdı. Filmlerinde bunu çok kolay göstermişti. Silverman bir röportajda, “Çektiği ve günlük görünüşü beni gerçekten çok etkiledi,” dedi. Ancak önizlemeler sırasında Crudup daha az acı çekmeye başladı, farklı rollerden keyif aldı ve bunlar arasında akıcı bir şekilde geçiş yaptı. Onu sahnede tek başına izleyen herkes için erişimi ve kapasitesi, karizması kadar reddedilemezdi.