Bob's Burgers'tan Jay Johnston 6 Ocak'taki davada suçunu kabul etti

anKeRcKO

Yeni Üye
Fox'un animasyon komedisi “Bob's Burgers”da Jimmy Pesto Sr.'ı seslendiren aktör Jay Johnston, 6 Ocak 2021'deki Capitol ayaklanmalarına katılımı nedeniyle kendisine yöneltilen federal suçlamaları kabul etti.

Yetkililer, 55 yaşındaki Johnston'ı geçen yaz Kaliforniya'da tutukladı ve onu isyan ve yasak bölgelere girme de dahil olmak üzere dört ayrı suçla suçladı. İsminin açıklanmaması kaydıyla konuşan, davayı bilen bir kişiye göre, Johnston, diğer suçlamaların düşmesi halinde bir isyan suçlamasını kabul etmeyi kabul etti. ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesinde 8 Temmuz'da bir uzlaşma duruşması yapılması planlanıyor.

Kamu düzenini bozmakla suçlanırsa, en yüksek ceza beş yıl hapis veya para cezası veya her ikisi olabilir.

Bay Johnston çığır açan televizyon komedisi “Mr. 1990'larda “Bob ve David ile Gösteri” ve daha sonra “Sarah Silverman Programı” ve “Tutuklanan Gelişim”de tekrar eden roller üstlendi. Filmleri arasında “Anchorman” ve “Men in Black II” yer alıyor.

FBI, 6 Ocak 2021'de Kongre Binası'nda çekilmiş fotoğraflarını yayınladığında adı kısa sürede internet dedektifleri tarafından tanındı. bir sosyal medya gönderisi Halktan onun kimliğinin belirlenmesine yardımcı olmalarını rica ediyorum.

FBI'ın beyanına göre yetkililer ayrıca Bay Johnston'ı polis memurlarıyla savaşırken ve isyancıların bir tünel girişinden Kongre Binası'na girmelerine yardım ederken gösteren polis ve güvenlik kamerası video kayıtlarından da tespit etti.

Beyanda, kendisinin kalabalığın fotoğraflarını çektiği, diğerlerine kalabalığa katılmaları için işaret verdiği ve isyancılara gözlerini yıkamaları için su verdiği görülüyor.

Ayrıca Bay Johnston'ı tanıyan üç kişi, Capitol'deki görüntülerden onu araştırmacılara teşhis etti. Bu kişilerden biri soruşturmacılara Bay Johnston'dan gelen ve Capitol'de olduğunu itiraf ettiği bir kısa mesaj gösterdi.

Mahkeme belgelerine göre mesajda “Haberler bunu bir saldırı olarak tasvir ediyordu” denildi. “Aslında bu değildi. Bir şekilde böyle bir şeye dönüştüğünü düşündüm. Kaostu. Bana biber gazı ve göz yaşartıcı gaz sıkıldı ve bunu oldukça çirkin buldum.”

Mahkeme belgelerine göre, Bay Johnston ayrıca Los Angeles'tan Washington DC'ye gidiş-dönüş bir uçuş rezervasyonu yaptırmıştı. Kalkış tarihi 4 Ocak 2021, dönüş yolculuğu ise üç gün sonra planlandı.

Çevrimiçi bir haber sitesi olan Daily Beast, Aralık 2021'de Bay Johnston'un Kongre Binası'nda olduğuna dair iddiaların ortaya çıkmasının ardından “Bob's Burgers” dizisinde Jimmy Pesto Sr.'ın seslendirme sanatçısı olarak işini kaybettiğini bildirdi.

Adalet Bakanlığı'na göre Bay Johnston, 6 Ocak'taki Kongre Binası isyanlarıyla ilgili eylemlerle suçlanan 1.500'den fazla kişiden biri. Kendisi, suçlamaları kabul eden 800'den fazla kişinin arasına katılacak.

Alan Ateşi raporlamaya katkıda bulunmuştur.