Bu hafta sonu izlemek için ne kadar zamanın var?

anKeRcKO

Yeni Üye
Bu hafta sonu … bir saatim var ve spor belgesellerini seviyorum.

Golyat
Ne zaman görülmeli:
Cuma günü Paramount+’ta başlıyor ve Pazar günü saat 22:00’de Showtime’da yayınlanıyor.

NBA yıldızı Wilt Chamberlain hakkındaki bu sürükleyici üç bölümlük mini dizi, son yıllardaki diğer tüm iyi hazırlanmış basketbol belgeselleri gibi beklenen biyografik ve tarihi temaları vuruyor. Ancak Goliath iki şekilde öne çıkıyor: birincisi, Chamberlain’in sesinin yapay zeka tarafından yeniden oluşturulmasını kullanıyor (Chamberlain 1999’da öldü) ve ikincisi, bazı olayları temsil etmek için kağıttan kesilmiş kuklalar içeriyor. Animasyon görüntüleri açıkça benzersizdir ve peri masalı ve merak duygusunu geliştirir. Yapay anlatım kulağa doğal geliyor ama tuhaf ve bir şekilde kutsal olmayan bir his veriyor. Yeni taksitler haftalık olarak eklenir.

… iki saat ve ben heyecanı severim.

‘Tam daire’
Ne zaman görülmeli:
Şimdi Max’e.

Timothy Olyphant ve Claire Danes, zengin bir gencin beceriksizce kaçırılmasını konu alan bu genişleyen, çok katmanlı gerilimde başrolde. Ed Solomon tarafından yazılan ve Steven Soderbergh tarafından yönetilen altı bölüm, iyi paketlenmiş bir bavulun yoğunluğu ve Tetris’iyle beklenmedik şekillerde ortaya çıkıyor. “Circle”, uzun zamandır herhangi bir şovun en gür ve ilgi çekici ses stillerinden birine sahip – sadece bir bardağa dökülen şarabı duymuyor, aynı zamanda tam viskozitesini de duyabiliyorsunuz; çakıl taşlarının kesin, kumlu çıtırtısı; her odadaki havanın kalınlığı. İlk iki bölüm şu anda mevcut ve sonraki iki Perşembe günü iki bölüm daha çıkacak.

… birkaç saat ve ben bir destan istiyorum.

“Kudüs’ün Güzellik Kraliçesi”
Ne zaman görülmeli:
Şimdi Netflix’te.

Tanrıya şükür, bu sürükleyici İsrail dramasının ikinci sezonu (İbranice, Arapça, Ladino ve İngilizce, altyazılı veya dublajlı) sonunda geldi. Gösteri, Ermoza ailesini 1910’lar, 20’ler ve 30’lar boyunca, vahşi kayıp aşklar, amansız mutsuz evlilikler, genç isyanlar, politik aktivizm, gergin ebeveyn ilişkileri, kardeş kayırmacılığı ve pek çok acı verici sır aracılığıyla takip ediyor. Michael Aloni, hem kapana kısılmış hem de özgür bırakılmış, koşullar tarafından boğulmuş ama bir erkek olarak zalim annesinden, zorba karısından veya tedirgin kızlarından daha özgür bir baba olan Gavriel’i canlandırıyor. Döngüleri ve romantik destanları seviyorsanız ya da Downton Abbey’deki aile kavgasını özlüyorsanız, buna bir göz atın.