Bu hafta sonu izlemeye ne kadar zamanınız var?

anKeRcKO

Yeni Üye
Bu hafta sonu… bir saatim var ve kalkmak istiyorum.

“Django Gold: Hileler Çantası”
Ne zaman görülmeli:
Artık YouTube’da.

Django Gold’un bu yeni saati, sadece komik hikayelere değil, şakalara da vurgu yaparak neredeyse eski tarz bir havaya sahip. Komedi ritmi bir geri dönüş gibi hissettiriyor; birçok gösteriş ve şaka, can alıcı noktalar arasında bir tür eksiltme olarak seyircinin kahkahasına dayanıyor. “Çanta” pek samimi ya da günah çıkarma niteliğinde değil ama Gold’un ayrıntıları hâlâ özel, hatta şiirsel hissettiriyor. Elbette Silikon Vadisi yöneticileri bir yapay zekanın “insan ruhunun tuhaf zarafetini falan kanalize etmesine” izin vermeyecek kadar mesafeli. Sıkıcı bir trol için “Bu adamın yastık kılıfının ne kadar kötü koktuğunu bir düşünün” diyor. Norm MacDonald’ın sunum tarzını seviyorsanız buna bir göz atın.

…birkaç saat ve rahat bir rekabet istiyorum.

“Parıltı”
Ne zaman görülmeli:
Artık Netflix’te.

Gelecek vaat eden makyaj sanatçılarına yönelik bu İngiliz yarışma serisi, gerekli çılgın jüri üyelerine (“Ding Dong!” onların en büyük övgüsüdür) ve gözü yaşlı yarışmacıların tam duygusal onayına sahip. Belki de işin en ilginç yanı, sanatçıların makyaj yapmada oldukça iyi görünmeleri. Bu “En İyi Şef” değil; Katılımcıların çoğu erken, hatta kariyer öncesi aşamadadır ve Instagram veya TikTok’a hızlı bir bakış, çok daha gelişmiş çalışmaları ortaya çıkarır. Hiç kimse özel efektli makyaj yarışması şovu “Face Off”un zirvesine ulaşamayacak olsa da, “Glow Up” çok eğlenceli ve altın değerinde bir sosyal şov.

…birkaç saat sonra ilginç bir gençlik programı istiyorum.

“Çılgın Eğlence Parkı”
Ne zaman görülmeli:
Pazar günü Hulu’ya varır.

Chester ve Mapplethorpe (Henry Strand ve Stacy Clausen) çok iyi arkadaşlar ve hiçbir şey bu bağı bozamaz. Mapplethorpe bile artık kullanılmayan bir eğlence parkında ölmüyor. Neyse ki hayaleti (ya da ona benzer bir şey) Çılgın Eğlence Parkı’nda kalabilir ve onu ziyaret edebilen yalnızca Chester değildir; Burada başka ölümsüz arkadaşlar da var. “Crazy” genç izleyiciler için ciddi bir dizinin DNA’sını taşıyor ama aynı zamanda olgun bir melankoliye ve etkileyici bir mizah anlayışına da sahip. Ghosts’u seviyor ama bunun bir Avustralya gençlik dizisi olmasını istiyorsanız ya da Çarşamba, arzu ettiğiniz ergenlik enerjisine sahip değilse, bir göz atın.