Bu hafta sonu izlemeye ne kadar zamanınız var?

anKeRcKO

Yeni Üye
Bu hafta sonu… yarım saatim var ve bir komedi istiyorum.

‘Çad’

Ne zaman izlenmeli
: Şimdi Roku Kanalında.

Nasim Pedrad, 2021’de TBS’de yayınlanan bu sıra dışı, sevimli komedinin yaratıcısı ve yıldızı. İkinci sezon için yenilendi, ancak o sezon zaten kutuda kaldıktan sonra iptal edildi; Şimdi 1. Sezon Roku Kanalında ve 2. Sezon 2024’te burada yayınlanacak. Pedrad, umutsuzca liseye uyum sağlamak isteyen 14 yaşındaki Chad’i canlandırıyor – “kayalara uyum sağlamak” diye yalvarıyor – ama kendi aşırı yoğun tavrı sürekli olarak yoluna çıkıyor. “Chad” haha çok komik ve ayrıca “Freaks and Geeks” gibi yürek burkan anları da var. “PEN15”i veya “Hiç Sahip Olmadım”ı kaçırırsanız buna bir göz atın.

…bir saat sonra ağlamak istiyorum.

‘Küçük kuş’

Ne zaman izlenmeli
: Perşembe saat 21.00’de, PBS’de veya PBS web sitesinde. (Yerel listeleri kontrol edin.)

Kanada hükümetinin Yerli çocukları ailelerinden alıp evlatlık verdiği “Sixties Scoop” uygulamasını konu alan bu Kanada dramasıyla son derece hüzünlü ve öfkeli bir yolculuğa hazırlanın. “Küçük Kuş”, 1986’da nişan partisini kutlayan ve evlat edinilmesiyle ilgili koşullarla ilgili belirsiz anıları nedeniyle gerçek bir rahatsızlık yaşayan Yahudi bir kadın olan Esther Rosenblum’u (Darla Contois) konu alıyor. Gösteri, onun hâlâ Bezhig Minik Kuş olduğu ve onu seven, onu isteyen ve ona özveriyle bakan biyolojik ailesiyle birlikte Long Pine Reserve’de yaşadığı 1968 yılına kadar uzanıyor.

…birkaç saat sonra lüks bir şey istiyorum.

‘Nada’

Ne zaman izlenmeli
: Artık Hulu’da.

Bu Arjantin draması (İspanyolca, Guaraní ve İngilizce, altyazılı), Buenos Aires’te söz verdiği kitabının gerisinde kalan, arkadaşlarından gittikçe uzaklaşan ve sevgi dolu aşkı Temizlikçi ölürken tamamen çaresiz kalan huysuz bir yemek eleştirmenini (Luis Brandoni) konu alıyor. “Nada” pek çok tanıdık melodiye sahip; daha genç, enerjik kadınların ona yeni bir hayat vereceğini düşünüyor musunuz? – ama bunu kolay bir çekicilik ve baştan çıkarıcı bir iştahla yapıyor. Gösteri muhteşem, dokulu görüntülerle dolu; Her kostüm birkaç katmandan oluşur, her hardal damlası kraterlerini ve kıvrımlarını gösterir, arabadaki koltuklar bile sıcak, yıpranmış deriden yapılmıştır. De Niro’nun beceriksiz anlatımının çerçevelenmesi zayıf bir nokta ama bunun dışında dizi beş bölümlük bir zevk.