Bu hafta sonu izlemeye ne kadar zamanınız var?

anKeRcKO

Yeni Üye
Bu hafta sonu…bir saatim var ve besleyici bir şeyler istiyorum.

“Dünya Gezegeni III”

Ne zaman görülmeli:
Cumartesi saat 20.00’de BBC America veya AMC+’da.

Planet Earth’ün 2007’de Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girmesi büyük bir olaydı. Bir akşam eve yürüdüğümü ve pencereden parlayan her televizyonun aynı okyanus bölümüne ayarlandığını fark ettiğimi hatırlıyorum. O günden bu yana ayrıntılı, destansı doğa belgeselleri giderek daha popüler hale geldi ve televizyonda doğanın görkemiyle büyülenmek için sayısız fırsat var. Şimdi üçüncü bölüm her zamanki gibi harika ve etkileyici bir şekilde karşınızda ve serinin türün ön saflarındaki yerini doğruluyor. David Attenborough, “Kıyılar” ile başlıyor – “Kıyılar ön planda” diyor David Attenborough – ve bölümler arasında bir köpekbalığının üzerine birlikte saldıran foklar, başını bir kayaya dayayan ve yorgunluktan salyaları akan bir kaplumbağa ve savunmasız bir flamingo sürüsü yer alıyor.

…bir saat sonra kalkmak istiyorum.

“Zainab Johnson: Başörtüsü Kapalı”

Ne zaman görülmeli:
Şimdi Amazon’da.

Komedyen Zainab Johnson’ın bu yeni stand-up programı flört etmenin zorluklarını, çocuk kaçırmalarda şekerin rolünü, Harlem’in nasıl değiştiğini ve 13 çocuklu bir evde günlük tutmanın tehlikelerini araştırıyor. Her bölümün darlığını gizleyen, bazı karanlık temalara hafiflik getiren sabırlı bir ritmi var. Bu aynı zamanda yakın geçmişteki estetik açıdan en zorlayıcı özel programlardan biridir; Johnson dairenin içinde beliriyor ve görüntülerin zenginliği şenlikli bir ihtişam duygusu yaratıyor.

… iki saat sonra mutlu ve hüzünlü bir şeyler istiyorum.

‘Kapılar’

Ne zaman görülmeli:
Artık Netflix’te.

William Spetz, evde ve dışarıda yaşamaktan son derece mutlu olduğunu söylemesine rağmen başlamayı başaramayan 27 yaşındaki Tore hakkındaki bu İsveç dramasının (İsveççe, altyazılı veya dublajlı) yaratıcısı ve yıldızıdır. babasının morgunda çalışıyor Ancak ilk bölümde çok sevdiği babası ölür ve artık istese de istemese de başlamak zorundadır. Tore çılgınca inkar (ekstra sıkı çalışmak, babasının köpeğine bakmamak) ile kanatlarını açmak için cömert girişimler (bir travesti ile arkadaş olmak, sevimli bir çiçekçiye aşık olmak) arasında gidip gelir. Gecikmiş ergenlikle ilgili özel hikayeleri seviyorsanız buna bir göz atın.