Bu hafta sonu ne kadar zamanın var?

anKeRcKO

Yeni Üye
Bu hafta sonu… bir saatim var ve sıcak ve tüylü şeyler istiyorum.

“Büyük ve Küçük Tüm Canlılar”
Ne zaman izlenir:
Pazar 21:00’de PBS’de. (Yerel listeleri kontrol edin)

Bu hassas dramın 3. sezonu nihayet geldi ve hasta ineklerin uğultuları arasında zar zor duyulsalar da, köylümüz veterineri ve sevgilisi (Nicholas Ralph ve Rachel Shenton) için düğün çanları çalıyor. Önceki bölümleri yakalamak istiyorsanız, bunu kesinlikle yapabilirsiniz, ancak şımarık bir köpeğin bir yastık üzerinde kiliseye taşınmasını içeren bir şeyin tadını çıkarmak istiyorsanız, buradan başlayabilir ve özü anlayabilirsiniz: faydacı ama şık çizmeler , iyi; yaklaşan savaş, iyi değil; sonsuz yaşam ve ölüm döngüsü, ne iyi ne de kötü, ama deneyimlerimizin zengin arka planı.

…bir saat ve ciddi bir şey istiyorum.

“Mavili Çocuklar”
Ne zaman izlenir:
Cuma 20.00’de Showtime’da.

Peter Berg tarafından yönetilen bu dört bölümlük belgesel, Kuzey Minneapolis’teki bir lise futbol takımının George Floyd’un öldürülmesinin ardından boğuşmasını konu alıyor – sadece yerel aciliyetleri nedeniyle değil, aynı zamanda takımın koçları polis olduğu için. Spor hikayeleri genellikle daha büyük seslerini metaforlarda bulur, ancak “Mavi”, merak uyandırıcı ve çağrışım uyandıracak şekilde zıt bir taktik kullanır ve bunun yerine bireyselliğe, belirli insanlara ve onların seslerine, fikirlerine ve sorularına dayanır. Dördüncü bölümü kaçırmayın.

… birkaç saat ve bir scooter’ın arkasında yolculuk etmek istiyorum.

“Yetişkinlerin yalancı hayatı”
Ne zaman izlenir:
Şimdi Netflix’te.

Bir zamanlar Elena Ferrante uyarlaması yoktu. O zaman bitti! Giovanna’nın (Giordana Marengo) 1990’larda Napoli’deki gençliğini anlatan bu şehvetli ama sefil hikayeyle şimdi sıra Netflix’te. Sanki herhangi bir şey teyzeyi daha çekici yapabilirmiş gibi, babasının duygusal olarak zehirlendiği konusunda uyardığı, görüşmediği teyzesinden büyüleniyor. Bu, “My Brilliant Friend” kadar yüce olmayabilir, ancak büyüleyici ve empatik, olgunluk ile çürüme arasındaki gözenekli çizgiyi yakalıyor. En sevdiğiniz Sözde Hayat bölümünüz Diğer İnsanların Anneleri ise ya da Kudüs’ün Güzel Kraliçesi’ne doyamadıysanız bu bölümü izleyin.