Bu hafta sonu ne kadar zamanın var?

anKeRcKO

Yeni Üye
Bu hafta sonu… yarım saatim var ve eğlenceli bir şeyler istiyorum.

“Bloğumda: Freeridge”
Ne zaman izlenir:
Şimdi Netflix’te.

Bu sevimli gençlik şovu, teknik olarak, 2021’de sona eren, aynı derecede harika On My Block’un bir yan ürünü, ancak buradan başlayabilirsiniz – Freeridge kendi başına duruyor. Gösteri, en iyi iki arkadaşı ve kız kardeşi ile eşitler arasında birinci olan Gloria’ya (Keyla Monterroso Mejia) odaklanıyor. Pek çok reşit olma hikayesi soluk arketiplere dayanır, ancak bunların heyecan verici bir canlılığı vardır; İkincil karakterler bile çılgın ayrıntılarla çizilir. “Freeridge”, “The Fosters” gibi daha yürek burkan dizilerdeki ciddi duyguların yanı sıra “Never Have I Ever”ın komik soluksuzluğunu da vuruyor.

… bir saat ve “En İyi Şef” i seviyorum.

“Sergi: Bir Sonraki Büyük Sanatçıyı Bulmak”
Ne zaman izlenir:
Cuma 21.00’de MTV’de.

Sergi, 2010-11’de yayınlanan Bravo’nun Sanat Eseri: Bir Sonraki Büyük Sanatçı adlı ilk çağdaş sanat yarışması gösterisi değil, ancak beceriye dayalı gerçeklik yarışması türünü önemli şekillerde ilerletiyor: Kimse elenecek! 100.000 $ ve Smithsonian’s Hirshhorn Müzesi’nde bir sergi için yarışan yedi sanatçı, altı bölümün tamamında yarışıyor ve finalde genel çalışmalarına göre değerlendiriliyor. Yarattıkları parçaların çoğu ilgi çekicidir, ancak örneğin, erken Project Runway’in kaotik yaratıcılığını ve mutlu tesadüfünü sulandıran didaktik yönlendirmeler ve bariz gösteri öncesi hazırlık ile şov zaman zaman tamamen çarpık geliyor. Sanat eserlerini “çözülmemiş” olarak etiketleyen insanlardan yararlanıyorsanız, buna bir göz atın.

…birkaç saat ve ben zorlayıcı drama istiyorum.

‘Saat’
ne zaman izlenir
: Şimdi Acorn TV, Pluto ve Roku Kanalında.

Büyük taahhüt olmadan şık, etli drama istiyorsanız, sadece iki sezon ve altı bölümden oluşan bu 2011 İngiliz dizisine göz atın. Gösteri 1956’da başlıyor ve görsel tarzı, cinsiyet rollerine dikkati ve kişinin işinin önceliği fikri nedeniyle bazen “Mad Men” ile karşılaştırılıyor. Ama daha çok, içine biraz siyasi gerilim katılmış “Yayın Haberleri” gibi. The Hour, herkesin seksi ve sabırsız olduğu, dumanın havada asılı kaldığı, daktiloların takırdaması ve telefonların şıngırdama seslerinin kendini beğenmiş monologlara ve gergin röportajlara eşlik ettiği bir haber dergisi şovunun perde arkasında geçiyor.