Bu hafta TV’de neler var: Tatil filmleri ve iHeartRadio Jingle Ball

anKeRcKO

Yeni Üye
Ağ, kablo ve yayın ile modern televizyon ortamı çok geniştir. İşte 18-24 Aralık’ta bu hafta TV’deki bazı programlar, özel programlar ve filmler. Detaylar ve saatler değişebilir.

Pazartesi

BİR NOEL ŞARKISI (1938) TCM’de 18:45. Charles Dickens’ın 1843 tarihli kısa romanının 16 film ve televizyon uyarlaması yapıldı (ve artmaya da devam ediyor!), ama bu ilklerden biri. Reginald Owen’ın Ebenezer Scrooge rolünde oynadığı bu film, hepimizin bildiği hikayeyi anlatıyor: Scrooge Noel’den nefret ediyor ve aralarında Bob Cratchit (Gene Lockhart)’ın da bulunduğu çalışanlarına kötü davranıyor, ta ki bir dizi hayalet ziyaretçi ona yolundaki hataları gösterene kadar. gelecek.

Salı

GRINCH NOEL’İ NASIL ÇALDI (2000) 20:20 Freeform’da. Bu canlı aksiyon versiyonu Dr. Seuss’un 1957 tarihli çocuk kitabı en popüler olanı olabilir; Jim Carrey’in yeşil tam vücut kürklü bir takım elbise ve tuhaf bir aksan giydiği yer alır. Whoville sakinleri en sevdikleri tatil olan Noel’e hazırlanırken Grinch, her şeyi sabote etme planıyla Crumpit Dağı’ndaki saklandığı yerden çıkar – ta ki tatlı ve sevimli Cindy Lou Who ile yüz yüze gelene kadar. Ve (spoiler!) Sonunda Grinch’in kalbi üç boyut büyüyor.

Çarşamba

KUTUP EKSPRES (2004) 22:00 AMC’de. Çocukken bu filmin fikri beni çok korkuturdu: Bir tren evimin önünde durur ve beni kim bilir nereye götürür. Ama sonunda herkes gibi ben de Noel ruhuna kapıldım. Çocuklar, küçük şüpheci kahraman Billy’nin yanıldığı kanıtlansın diye sihirli trenle Kuzey Kutbu’na gidiyor – Noel Baba gerçekten var!

Perşembe

IHEARTRADIO JINGLE BALL 2023 ABC’de saat 20.00’de. 2023 Jingle Ball şovu Aralık ayının başından beri ABD’yi geziyor, ancak arenaya gitmek yerine kanepeye kıvrılmayı tercih ederseniz şanslısınız. Bu gösteride Olivia Rodrigo, Usher, Nicki Minaj, SZA, Niall Horan ve çok daha fazlasının performansları yer alacak. Sabrina Carpenter’ın “Nonsense”in Noel versiyonunu seslendirdiğini görmek beni çok heyecanlandırıyor.

Barbie (2023) Saat 21.00’de HBO’da. Gişede gişe rekorları kıran bir yazın ardından Greta Gerwig’in filmi nihayet beyazperdeye çıktı. Film, Barbie’nin (Margot Robbie) Barbie Diyarı’ndan ayrılıp dışarıdaki kadın düşmanlığının hala canlı ve iyi durumda olduğunun talihsiz bir şekilde farkına varmasını konu alıyor; Ken (Ryan Gosling) kesinlikle iyi. Manohla Dargis, Haber için yazdığı incelemede, “Barbie’nin kadınlarla dolu bir reklam panosunu işaret edip bunu Yüksek Mahkeme zannetmesi çok komik, çünkü Barbie Ülkesi’ndeki mahkeme böyle görünüyor, sadece daha fazla pembeyle” diye yazdı. “Siyasi açıdan ne kadar anlamlı olursa olsun, espri, bu dünyanın görünen ve görünmeyen elleriyle kadınları kontrol etmeye ve onları küçük kutulara koymaya çalıştığı son derece komik olmayan yöntemlerin rahatsız edici bir hatırlatıcısıdır” diye ekledi. Bu yüzden Billie Eilish filminin marşını her dinlediğimde gözyaşlarına boğuluyorum: “Ben ne için yaratıldım?”

DICK VAN DYKE 98 YILLIK BÜYÜ 21.00’de CBS’de. Dick Van Dyke, 98. yaş gününü Zachary Levi ve Rita Ora gibi konukların yer aldığı iki saatlik özel programın yanı sıra “The Dick Van Dyke Show”, “Mary Poppins” ve “Chitty Chitty Bang Bang” arşiv görüntüleriyle kutluyor.

UNUTULMAMASI GEREKEN BİR KONU (1957) 22:00 TCM’de. “Seattle’da Uykusuz”dan önce bir klasik vardı: Nickie Ferrante (Cary Grant) ve Terry McKay (Deborah Kerr) transatlantik bir gemide buluşup bir arkadaşlık ve belki daha da fazlasını kurarlar – ama işte oradalar, ikisi de başkalarıyla birlikte İnsanlar Empire State Binası’nda buluşmak için altı aylık bir randevu almaya karar verirler. Ama o gün geldiğinde Terry ortaya çıkmaz.

Cumartesi

GENİŞ AİLE 20:00 NBC’de. Kasabada yeni bir komedi dizisi var ve bu komedi boşanma sonrası aile hayatında yaşanan iniş ve çıkışlara odaklanıyor. Abigail Spencer ve Jon Cryer, boşandıkları günün hayatlarının en güzel günü olduğu konusunda hemfikir olan eski bir çift olan Julia ve Jim’i canlandırıyor, ancak eski sevgiliyle birlikte ebeveynlik yapmanın karmaşık olabileceğini anlıyorlar. Bölümler Ocak ayı boyunca haftalık olarak yayınlanacak.

Pazar

Noel Arifesi kitlesi 23.30’da NBC’de. Papa Francis, Vatikan’daki Aziz Petrus Bazilikası’nda geleneksel yıllık ayini yönetiyor.