Bu Paskalya yumurtalarını The Bear'ın 3. Sezonunda mı buldunuz?

anKeRcKO

Yeni Üye
Kendine özgü hiperrealizmiyle tanınan televizyon dizisi “The Bear” üçüncü sezonunda, gerçek dünyadan mutfak referansları arayan hayranlarını hayal kırıklığına uğratmadı. Carmy (Jeremy Allen White), Sydney (Ayo Edebiri) ve eski sandviç uzmanlarından oluşan ekibi, yeni açılan kaliteli yemek restoranında bir veya iki Michelin yıldızı için yarışırken, gösteri Paskalya yumurtalarıyla doluydu. Gastronomi profesyonellerinin yardımıyla en gerçekçi referansların ve gizli sürprizlerin kısa bir listesini derledik:

• Reddit'in bazı köşelerinde, gösterinin tamamının genel olarak Chicago'daki Ever restoranının sahibi şef Curtis Duffy'nin hayatına dayandığı söyleniyor. Yaratıcılar onun restoranında yemek yemelerine rağmen “Beni araştırıp incelemediklerini bilmiyordum” dedi.

• Bear ofisinde yayınlanan restoran eleştirmenlerinin fotoğraflarında New Yorker yazarı Naomi Fry, “How Long Gone” podcast'i Chris Black ve mutfak etkinlikleri ve pazarlama ajansı Care by Chan'ı yöneten Sue Chan gibi gerçek kişiler yer alıyor.

• Dizide Lionel Boyce'nin canlandırdığı pasta şefi Marcus, “havyarlı dondurma” yapıyor. Benzer bir yemek, The Bear'ın birkaç kez referans gösterdiği Kopenhag'daki ünlü ve artık kapalı olan 108 restoranda da servis edildi.

• Carmy'nin, Thomas Keller'in Napa Vadisi'ndeki restoranı French Laundry'de geçirdiği zamana geri dönüşlerde, saatin altında “Aciliyet Duygusu” yazan bir tabela var. 12 yıl boyunca French Laundry ve Per Se'nin yemek odasında çalışan Alston Hospitality Group'un ortak sahibi Nick Fitch, “Bu tabela her Thomas Keller restoranındaki her saatin altında asılıdır” diyor.

• Carmy'nin tüm sezon boyunca öfkeyle karalamak (ve “pazarlık konusu olmayanlar” listesini yazmak) için kullandığı 0,07 milimetre uçlu Pilot G2 Jel Roller Kalem, Los'taki Bell's'in ortak sahibi Greg Ryan'ın dikkatini çekti. Alamos, Kaliforniya, Per Se ve French Laundry'nin yemek odalarında beş yıldan fazla çalıştı. “Ben hızlandırıcıyken bunlar sadece senin sahip olduğun kalemlerdi” dedi. “Makbuz kağıdı üzerinde iyi çalışıyorlar, lekelenmiyorlar, ince uçları var ve son derece düzgün yazıyorlar.”

• Keller'in tavuk kızartma gösterisi hakkında çok fazla konuşma yapıldı – “Ona en sevdiği yemeğin ne olduğunu sorarsanız, kızarmış tavuk diyecektir” dedi Bay Fitch, ancak betona dökülmüş el izinin bir fotoğrafı da görünüyor sezonun ilk bölümünde. Bay Fitch'e göre, el izi orijinal olarak Fransız Çamaşırhanesi'nin mutfağındaydı, ancak büyük bir yenileme sırasında kaldırıldı ve Fransız Çamaşırhanesi'nin eski şefi Corey Lee ve Claire Clark'ın el izleri ile birlikte dışarı taşındı. restoranın eski pasta şefi.

• Şef David'i canlandıran Joel McHale, “Late Night With Seth Meyers” programında Bay Keller'ı “canlandırdığını” söyledi. McHale, “Onun benim kadar kötü olduğunu düşünmüyorum ama çalışanlarına bir şeyler fısıldıyor” dedi. Diğerleri karakterin Eleven Madison Park'ın baş aşçısı Daniel Humm'a dayandığını öne sürdü. “The Bear”ın yapımcısı Will Guidara, ikisi kamuoyu önünde ayrı düşene kadar Bay Humm'un iş ortağıydı. McHale bu hafta GQ röportajında ”David'in Thomas Keller ve Daniel Humm'a dayandığını” söyledi ve şunu ekledi: “Hiçbir görüntü yoktu. Onunla hiç tanışmadım.

• Bölüm 2'de Carmy, Barolo sosunda çıtır levrek paupiette'leri yaratan ünlü şef Daniel Boulud gibi, patates cipsli levrek yemeğini “Boulud referansı” olarak adlandırıyor. Bu yemekte derisiz fileto için kabuk olarak ince dilimlenmiş patatesler kullanılıyor ve Bay Boulud da ilham kaynağı olarak Paul Bocuse'un kefal yemeğinden alıntı yapıyor.

• Bear'ın çalışanları arasında bahşiş ve hizmet ücretleri arasındaki tartışma, ülke çapında tartışılan hassas bir konuya değiniyor. Pek çok restoran sahibi, özellikle de Danny Meyer, karışık sonuçlarla daha iyi bir sistem yaratmaya çalıştı. Kaliforniya'da yakın zamanda kabul edilen bir yasanın restoran hizmet ücretlerini yasa dışı hale getirdiği görüldü (gizli ücretleri azaltma girişiminin bir parçası olarak), ancak daha sonra restoranların bu ücretleri açıkça ilan etmeleri halinde muhafaza etmelerine izin veren ikinci bir yasa çıkarıldı.