Craig Mazin, The Last Of Us’ın “saf bir yerden” doğduğunu söylüyor.

anKeRcKO

Yeni Üye
Diğer büyük kısım ise, bu, bir şirketin bir şeyin haklarını satın aldığı ve sonra etrafta dolaşıp “Hey, bu fikri mülkiyetten yararlanmak istiyoruz” dediği bir şey değildi. İşte ben ve oyunun yaratıcısı Neil Druckmann geldi. , HBO ile birlikte “Bunu aşk için yapmak istiyoruz” dedik ve oraya saf bir yerden geldik.

Diziyi hazırlarken karşılaştığınız en büyük zorluk neydi?

Boyut. Yazılacak daha çok kelime, planlanacak daha çok gün, rol alacak daha çok aktör, onaylanacak daha çok dublör var. Bir dayanıklılık testi haline gelir. 200 gün boyunca çekim yaptık ve Corona krizi sırasında evden uzakta yaşadık – Covid kurallarını ihlal ettiği için eşim sete bile gelemedi. Her gün sıcakta, dondurucu soğukta, yağmurda ve karda çalışmak çok yorucu bir işti. Yine de doğumu başlatan ve “Aman Tanrım, bunu bir daha asla yapmayacağım” diyen ve birkaç yıl sonra “Belki bunu tekrar yapardım” diyen kadınlar gibi başardık. “Sanırım bunu tekrar yapmak istiyorum” diyen anne miyim?

2. Sezonda en çok neyi dört gözle bekliyorsunuz?

İnsanların büyümesini ve gelişimini takip etmeyi seviyorum ve bu şovu devam ettirebilmemizi ama asla eskisi gibi olmayan bir sezon geçirmemizi seviyorum. The Last of Us’ı özel kılan şey, hikayenin sürekli hareket halinde olması – aynı mahallede yaşamıyoruz; Aynı dükkâna, dükkâna ya da eve geri dönmüyoruz. Bir sezon içinde bölüm bölüm bile farklı yerlerde, farklı filmlerdeymişiz gibi hissettiriyor. Yani daha fazlası.

Twisted Metal, Ghost of Tsushima ve Assassin’s Creed dahil olmak üzere film ve TV uyarlamaları üzerinde çalışılan bir dizi başka popüler video oyunu serisi var. “The Last of Us” modeli yeniden üretilebilir mi?

Bir saflık yerinden, yaratıcı bir tutku yerinden yola çıkarsanız, o zaman her şey mümkündür. Kaynak materyal, uyarlanacak harika bir materyal sunduğunda – ve ideal olarak, yaratıcısı, Neil Druckmann’ın sahip olduğu türden bir cömertliğe ve entelektüel esnekliğe sahip olduğunda – o zaman hayranları mutlu edecek bir şey yapma ve aynı zamanda yeni insanları da mutlu edecek bir şey yapma şansınız olur. . Sadece kitabı okumuş ya da oyunu oynamış insanlar için yapıyorsanız şovu yapmanın ne anlamı var?

Bu nedenle Neil en başta bir uyarlama yapmak istedi: Asla bir kumandayı eline almayacak ve oyunu asla oynamayacak milyonlarca insan var. Bu hikayeyi asla öğrenemeyecekler ve o da onların bilmesini istedi. Ve insanlar bunu bu şekilde yaptıklarında, gerçek bir şansları olur.