“Daisy Jones & the Six” ve Making Rock ‘n’ Roll TV Baladı

anKeRcKO

Yeni Üye
Dört bölüm yöneten Nzingha Stewart, Billy ve Daisy’nin düzinelerce radyo istasyonunu ziyaret ettiği bir montajı sunduğunda, yapım ekibi bir radyo kabini inşa etti ve Kender, Tulsa, Dallas ve Fort Worth’u çağrıştıran çıkartmalar ve ayrıntılarla yenilemeye devam etti. Bir konser sahnesinde, Keough’un “Daisy Jones ve Altı: Amsterdam, Hollanda 5 Haziran 1976” yazan sepya bir fotoğrafı da dahil olmak üzere grup tişörtleriyle ürün stantları istiflenir.

Kostüm tasarımcısı Denise Wingate, bir keresinde 1980’lerin grubu The Bangles ile seyahat etmişti. “Daisy Jones”u okurken, “‘Bunu yapmak zorundayım’ gibiydim” dedi. Pandeminin neden olduğu gecikme sırasında, her gün eBay’de ve eski web sitelerinde saatler geçirdi. Tecritler hafifledikçe, “Bir yıl boyunca her hafta sonu bit pazarlarına gittim” dedi.

Ve soruları yanıtladı. Keough, Soldier Field performansı için “Stevie Nick’in titreşimlerini” sorduğunda, Wingate, pelerin yapmak için önünü keserek açtığı altın bir lamé Halston kaftan buldu ve onu eski bir metalik tığ işi elbiseyle eşleştirdi. (“Daisy’nin gardırobu hayatımın en önemli özelliğiydi,” diye yazdı Keough.)

Aurora albüm kapağına ilham bulmak için Wingate, dalgalanan beyaz bir elbise içinde Nicks’in yer aldığı bir ruh hali panosu yarattı. Ortaya çıkan kapakta Billy bir kot gömlek giyiyor ve Daisy, Wingate’in yaptığı Nick’inkine benzer bir elbise giyiyor. Tıpkı kitapta anlatıldığı gibi, rock yıldızları birbirlerinin gözlerinin içine bakıyorlar ama aralarında bir boşluk var.

2016’dan itibaren bu hikayeyi hayal eden ve kaleme alan Reid için tüm bunların olduğuna inanmak zor. “Kitabınız bebeğiniz gibiyse” dedi, “o zaman uyarlama benim torunum gibidir. Gerçekten kredi alamıyorum ama oğlum onunla çok gurur duyuyorum.

Gösteri için heyecanlı olduğunu söyledi. “Şimdi Daisy’yi düşündüğümde, Riley’nin yüzünü görüyorum. Billy’yi düşündüğümde, Sam’i düşünüyorum.”