Damson Idris, Def Comedy Jam ve Bagel King’de büyüdü

anKeRcKO

Yeni Üye
4

FIFA Ultimate Takımı

Futbolcu olmayı isteyerek büyüdüm. Ama o zamanlar 18 yaşında olduğumu ve Lionel Messi’nin 22 yaşında olduğunu hatırlıyorum. Ve onun arkasında çok yetenekliydim. Beni durdurdu. [Laughs] FIFA Ultimate Team, hayatımın belki de üçte birini alan bir oyun modu. Esasen bir süper takım oluşturuyorsunuz ve ardından dünyadaki diğer insanlara karşı rekabet ediyorsunuz. Ve bugüne kadar arkadaş çevremde FIFA’dan zamanımı boşa harcadığım için yazılı ve sözlü olarak özür dilemek zorundayım.

5

Fela Kuti’nin “Ulussuz Canavarlar”

Nijerya kültüründe çok önemli, ailem için çok önemli, benim için çok önemli. O sırada Nijerya’daki sivil haklardan ve sıradan insan ile siyaset arasındaki çatışmadan bahsediyor. Şarkı, George Floyd döneminde hayatıma geri döndü. Irkçılıkla paralellikleri ve bunun gerçekten küresel bir sorun ve sallanması gereken bir sarkaç olduğunu anladım. Beasts of No Nation bunu mükemmel bir şekilde açıklıyor.

6

Annemin dana gulaşı

Milyon kez denedim ama bir şeyi kaçırıyorum. Belki de parfümü çorbaya düşüyor ve eksik olan da bu. Annemin yemeklerini ve hurma yağı, domates, sarımsak ve soğan karışımını ve ardından sığır etini denemek için Londra’ya 10 saatlik bir uçuş yaptım. Bir gün evlenmeyi umuyorum ve bu dana gulaş sözleşmenin bir parçası.

7

simit kral

Londra’nın merkezinde büyüdüyseniz, parti biter bitmez herkes tereyağlı peynirli hindistancevizi ekmeğinde sığır köftesi ve biraz plantain yemek için Bagel King’e gider. Londra kültürünün ayrılmaz bir parçası ve hayatımın en komik ama aynı zamanda en korkunç anlarından bazılarına ev sahipliği yaptı.

8.

‘Liberyalı kız’

Çocukken müzik videosunu izlediğimi hatırlıyorum ve ilk kez farklı alanlardan bir dizi sanatçı gördüm. Sporcular, müzisyenler, aktörler, şairler – hepsi aynı videodaydı ve hepsi tüm zamanların en büyük sanatçısına saygılarını sundular. Hollywood’a aşıktım. “Keşke bu odada olsaydım” dedim.

9

“Kara Baba”

Bu belgesel, Clarence Avant’ın hayatını anlatıyor. Kara Hollywood’un yapımını ve her şeyin arkasında bir adamın nasıl olup da gölgelerde pusuya yattığını, ipleri elinde tuttuğunu ve tüm zamanların en harika insanlarından bazılarını birbiriyle tanıştırdığını ve bunun da daha sonra mükemmelliğe yol açtığını araştırıyor. İnanılmaz derecede ilham vericiydi çünkü bana bu yolculukta hangi sorunlarla karşılaşırsam karşılaşayım – kaçınılmaz olarak gelecek inişler ve çıkışlar – arkadaşlarınız olduğu sürece, iyi bir arkadaşınız olduğu sürece bu şeylerin önemli olmayacağını öğretti. adam tevazu içinde yürüdüğün sürece.

10

smokin

4 ya da 5 yaşımdayken annem doğum günüm için bana bu sevimli küçük smokin takımlarını giydirmişti. Bütün arkadaşlarım eşofmanlarını, Reebok klasiklerini giymişlerdi – burada tam bir takım elbise içindeydim, sanki evlenmek üzereydim. Sonra ablam bana aynı takım elbiseyi giydirdi ve benim bedenimdeki bebeğiyle evlendirdi. Bebeğin adı Wendy’ydi ve “Seni seviyorum” diyen ipi çekebiliyordu. Annemden sonra bana “Seni seviyorum” diyen ilk kişi oydu. Bu yüzden smokine çok erken aşık oldum. Ve bugün her zaman bir smokin giymenin kendimi en üst seviyedeymişim gibi hissettirdiğini söylüyorum.