Dries Mertens’in Kontratı 10 Maç daha sonra Otomatik Uzayacak

BOTR

Aktif Üye
AJANSSPOR HABER

Süper Lig grubu Galatasaray’ın dönem başında takımına kattığı yıldız oyuncu Dries Mertens’in mukavele bilgileri muhakkak oldu. Hamle oyuncusu 10 maç daha oynarsa otomatik mukavelesi uzayacak. Ayrıntılar…

1 yıl kontratı uzayacak

Fanatik’te yer alan habere bakılırsa, Galatasaray’da Dries Mertens’in mukavelesi 10 maç daha forma giymesi halinde otomatik olarak 1 yıl daha uzayacak.

Sezon başında Napoli’den transfer edilen 35 yaşındaki futbolcu, 1 yıl daha sonra birinci sefer ligde üst üste 3 maçta skora katkı yapmayı başardı. Golcü oyuncu son oynanan Sivasspor maçında Cimbom’un öne geçtiği golü atmıştı.

Belçikalı yıldız oyuncu, gollere katkı sağlamaya devam ediyor. Dönem başında Napoli’den Cimbom’a transfer olan Mertens, Galatasaray formasıyla bu dönem ligde çıktığı son 3 maçta 2 gol atarken, 1 de asist yaptı.

4 gole katkı sağladı

Galatasaray’ın dönem başında takımına kattığı Belçikalı yıldız oyuncu Dries Mertens, bu dönem Muhteşem Lig’de 14 müsabakada forma giydi. Deneyimli oyuncu 3 gol atarken 1 asist yapma başarısı gösterdi.

Dries Mertens: “Lider kalmaya çalışacağız”

Spor Toto Muhteşem Lig’de 2-1 galip gelinen İstanbulspor maçının akabinde yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulunan Mertens, “Çok memnunum. Bugün değerli olan şey kazanıp üç puan almaktı. Bıraktığımız yerden devam ettik. Hem kupayı birebir vakitte ligi düşünüyorum. Yükseldiğimiz yerde kalmaya çalışacağız. Çok koştuk ve birinci yarıda epey baskı yaparak domine ettik. Maçın son dakikalarını düşünmezsek daha farklı kazanabilirdik. Kendimizi geliştireceğiz. Duran toplarda ve frikiklerde çalıştığımız şeylerden kimilerini alana yansıtabildik. Bunları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Dries Mertens: Juventus istedi Galatasaray’a geldim

Galatasaray’a transfer sürecini anlatan Dries Mertens Türkiye’ye gelmedilk evvel Juventus’tan teklif geldiğini söylemiş oldu. Mertens, “Napoli’de uzun yıllar geçirdim. Napoli’den daha sonra Juventus’a gitmek yanlışsız olmazdı” sözlerini kullandı.