Eğitim nedir kısaca tanım ?

KimDemis

Global Mod
Global Mod
Egitim Nedir?

Egitim, kultur duzeyinin ve insanlarn refahnn yukselmesi icin ogrenme surecidir. Egitim, ogrencilerin cok cesitli bilgiler ve becerileri ogrenmesini, kavramalarn ve kullanmalarn saglayan bir surectir. Bireylerin akademik basarlarn arttrmak icin, egitim, becerileri gelistirmek ve ogrencilerin davranslarn degistirmek icin bir arac olarak kullanlr.

Egitimin Amac

Egitimin temel amac, insanlarn yasamlarn iyilestirmek ve toplumlarn gelismesine katkda bulunmaktr. Bu amac, ogrencilerin akademik basarsn arttrmak, kulturlerinin cesitliligini arttrmak ve insanlara toplumda ve calsma ortamlarnda basarl olmalarn saglamak icin kullanlr. Egitim, ogrencilerin calsma ve iletisim becerilerini gelistirmek icin kullanlr. Ayrca, egitim, kulturel degerleri koruyarak, ogrencileri cevresel farkndalk ve bireysel sorumluluk konularnda egitmek icin kullanlr.

Egitimin Farkl Turleri

Egitim, ogrencilerin farkl duzeylerde ogrenmeyi ve uygulamay saglamak icin farkl turlerde sunulur. Formal egitim, ogrencileri kurumsal ve genel egitim programlarna hazrlamak icin kullanlr. Diger tur egitim ise, cesitli konular uzerine ozel egitim programlardr. Ozel egitim, ogrencilerin becerilerini gelistirmek icin snrlamalar kaldrmak ve ogrenme surecine ozel ogrenme tekniklerini uygulamak icin kullanlr.