Ergin Ataman: Kendi oyunumuzu bir türlü yakalayamadık

KimDemis

Global Mod
Global Mod
Turkish Airlines Euroleague’in 29. haftasında Anadolu Efes, Monaco’ya konuk oldu. Alandan 102-80’lik skorla mağlup ayrılan Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman, gayretin akabinde değerlendirmelerde bulundu.

Anadolu Efes’in resmi internet sitesinde yer alan açıklamalara bakılırsa Monaco’nun kazanmayı hak ettiğini belirten Ergin Ataman, kendi oyunlarını bir türlü yakalayamadıklarını lisana getirdi.

Ergin Ataman’ın açıklamaları şöyle:

“AS Monaco ekibini tebrik ediyorum, kazanmayı hak ettiler. Maça kuvvetli ve agresif başladılar. Fizik olarak üstündüler. Mike James, Dwayne Bacon ve Alpha Diallo ile yalnızca birebir oyunlarda 42 sayı buldular. Atak ribauntlarından 21 sayı buldular. Maçın hiç bir anında kendi oyunumuzu oynamak için ritmimizi bulamadık. Shane Larkin iki gündür hastaydı. Onu alanda tutmayı denedik lakin devrede gücü olmadığını söylemiş oldu. İkinci yarıda durumuna yine baktık lakin bugün maalesef hastalığından dolayı gücü yoktu. Kendi oyunumuzu bir türlü yakalayamadık. AS Monaco’yu bir defa daha tebrik ediyorum. Maçı kaybettik, son yedi saniyede üç sayılık durumda çalınan inanılmaz bir faul ile ikili averajı da kaybettik. Şu an hakikaten üç sayılık atışta bir faul müydü yoksa klasik Mike James hareketi miydi bilemiyorum. Bunu tekrar izleyeceğim. İkili averajı korumak bizim için kıymetliydi.”