Et Soteli Sebzeli Bulgur Pilavı

EcemÖykü

Yeni Üye
Et Soteli Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Malzemeler

Et sote için

• 1 yemek tabağı kadar kuşbaşı
  • 1 adet büyük soğan
  • 2 yemek kaşık tereyağı
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • Toz biber karabiber pulbiber tuz
Sebzeli bulgur pilavı için malzemeler

• 4 su bardağı iri taneli bulgur
  • 1 adet soğan
  • 2 yemek kaşığı kadar domates salçası
  • Yarım çay bardağı kadar sıvı yağ
  • Yarım paket tereyağ
  • 2 adet patates
  • 2 adet kapya biber
  • 2 adet çarliston yahut sivri biber
  • Tuz nane ve karabiber
  • Üzerini geçecek kadar kaynar su
Et Soteli Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Önce pilavımızı hazırlayalım soğanımıza uygun bir tencereye alalım ve biraz kavuralım.
  2. Ardından ince ince doğradığımız biberleri de ekleyerek biraz daha kavuralım.
  3. Ardından patatesleri ekleyelim ve tenceremizin kapağını kapatarak altını kısık ayarda biraz pişirmeye bırakalım.
  4. ondan sonrasında tereyağını ekleyelim ve daha sonra salçamızı ve baharatlarımızı ekleyelim.
  5. Son olarak bulgurumuzu da ekleyerek birkaç kere karıştıralım ve üzerini geçecek kadar kaynar suyu ek edin altını en kısık ayara getirip pişirmeye bırakalım.
  6. Et sotemizi hazırlamak için ben kuşbaşı etlerini düdüklüde bir 30 dakika kadar pişirdim.
  7. ondan sonrasında uygun bir tavaya sıvı yağ tereyağ soğanını biraz kavurdum.
  8. Baharatları ekledim ve düdüklüde pişirmiş olduğum kuşbaşlarını ekleyerek yalnızca birkaç defa karıştırarak hazırladım.
  9. Siz etinize güveniyorsanız bu süreci evvel etinizi suyunu çekene kadar pişirdikten daha sonra akabinde sıvı yağ ve tereyağınızı ekleyip akabinde da soğanınızı ekleyip pişirerek de yapabilirsiniz fakat tavsiyem etlerin daha evvel düdüklüde pişirmenizdir epey daha lezzetli oluyor.
    Tariflerimin görüntülü anlatımları instagram hesabında mevcuttur oradan da bakabilirsiniz.
Et Soteli Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı