Fatih Karagümrük’te Emre Mor Açıklama Yaptı

BOTR

Aktif Üye
AJANSSPOR – HABER

Spor Toto Üstün Lig takımlarından Fatih Karagümrük’ün yıldız oyuncusu Emre Mor, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu. Genç futbolcu, Karagümrük Lideri Süleyman Hurma, gelecek planlaması ve geçmişteki pişmanlıkları hakkında konuştu.

“Buraya gelmemde büyük rol oynadı”

Fatih Karagümrük Lideri Süleyman Hurma için konuşan Emre Mor, “Bana hayli güvenen lider Süleyman Hurma buraya gelmemde değerli rol oynadı.” tabirlerini kullandı.

Süratli tırmandı lakin…

Yeteneği ile Türk futbolseverleri heyecanlandıran Emre Mor, genç yaşta Avrupa’nın değerli kulüplerinden Borussia Dortmund’a transfer olarak, gelecek için büyük bir adım atmıştı. Lakin beklenen çıkışı yakalayamayarak, mesleğinde düşüşe geçen yıldız oyuncu biroldukça kişiyi şaşkına uğrattı.

“Göründüğü üzere kolay değil”

Geçmişteki yanılgıları ve pişmanlıkları hakkında samimi konuşan Emre Mor şunları söylemiş oldu: “Çok genç yaşta devasa yükseklikte bir düzeye geliyorsunuz. Profesyonel bir futbolcu olarak bunu yaşamak göründüğü üzere kolay olmuyor. Çok fazla sorumluluğu var. Çok fazla baskı hissediyorsunuz.”

“İnsanların anlaması için ortamın içine girmesi lazım”

“Başka farktörlerle bunun üstesinden gelmeye çalışıyorsunuz. Farklı bir yer, farklı bir hayat… Ailenizi geride bırakıyorsunuz. Çok kolay değil. İnsanların bunun ne kadar güç olduğunu bilmesi için o ortamın ortasında olması gerekiyor tahminen.”

“Çok kusur yaptım”

“Çünkü 18 yaşındasınız. Olağanda benim yaşımdaki çocuklar üniversite hayatlarına başlıyorlar. Bense devasa yükseklikte amaçları olan bir kulüpte hayli genç yaşta bir gayretin içine katılmıştım. Çok yanılgı yaptım. Geçmişimde epeyce fazla kusur yaptım. Tahminen bugüne kadar en âlâ çocuk değildim lakin şu an yapmam için ikinci bir talihim var.”

“Doğrusunu bulamıyordum”

“18 yaşımda tahminen yanılgılar yaparken, etrafımda o yanılgıları görmemi sağlayacak beşerler, o denli bir aile ortamım yoktu. O ortamım ortasında ben de doğrusunu bulamıyordum.”

“O tokatı tüm dünya futbolundan yiyordum”

“Çünkü bir kusur yaparsınız ve aileniz sizi bir biçimde uyarır. Ufak çapta tahminen okşar sizi. Lakin ben bir yanılgı yaptığımda o tokatı tüm dünya futbolundan yiyordum. Zira etrafımda beni anlayabilecek ve yönlendirebilecek bir ortamım yoktu.”

“En büyük pişmanlığım”

“Saha haricinde hakikat beşerlerle bir ortada olamama tahminen de en büyük pişmanlığım. Lakin şu anda saha haricinde yanlışsız insanları seçtiğimin, yanlışsız beşerlerle bağlantı yürüttüğümün farkındayım.”

“Milli kadroya çağırılmadığım için…”

Ulusal Grup ile Türkiye’nin tanıdığı Emre Mor, tekrar Ay-Yıldızlı kadroya katılmayı beklediğini şu sözlerle anlattı: “Milli kadroya çağırılmadığım için hürmet duyuorum karara. Hakikat vakit değildi diye düşünüyorum. Fakat kesinlikle hakikat vakit gelecek. Dönem sonuna kadar daha uygununu yaptığım takdirde düşünce olmayacak.”

“6 yaşından beri idolüm Ronaldo”

İdolünü açıklayan Emre Mor, “Aslında 6 yaşından beri idol olarak söyleyebileceğim kişi Cristiano Ronaldo. birlikte oynadık. Messi ve Neymar diye söyleyebilirim. Zira epeyce uzun müddettir o seviyedeler. O baskıyla o performansı göstermek epey sıkıntı. O yüzden onlarla karşılıklı oynayabildiğim için kendimi fazlaca şanslı görüyorum.” dedi.

“Real Madrid’e khalbukinız orta sahayı yönetir”

İleride yine Avrupa’ya dönmenin hayalini kuran Emre Mor, Lucas Biglia için de fikirlerini lisana getirdi. Emre, “Doğru vakit ve kaideler oluşursa bir daha Avrupa’da oynamak isterim. Lucas Biglia, disipliniyle beni fazlaca etkiledi. Bugün Real Madrid’e khalbukinız orta sahayı yönetecek bir düzeyde.” formunda konuştu.