Fenerbahçe Beko başantrenörü Aleksandar Djordjevic: Çok özel bir seyahat ve maç olacak

KimDemis

Global Mod
Global Mod
Turkish Airlines EuroLeague’in 27. hafta müsabakasında Fransız temsilcisi AS Monaco’ya konuk olacak olan Fenerbahçe Beko’da başantrenör Aleksandar Djordjevic, müsabaka öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamalara bakılırsa fazlaca özel bir maç olacağını belirten Aleksandar Djordjevic, sertliğe ve yüksek tempoya hazır olmaları gereken bir çabanın kendilerini beklediğini lisana getirdi.

Aleksandar Djordjevic’in açıklamaları şöyle:

“Çok özel bir seyahat ve maç olacak. Sertliğe ve yüksek tempoya hazır olmamız gereken bir müsabaka bekliyorum. Maçın ritmini denetim etmeli ve onların fizikî oyununa karşılık verebilmeliyiz. şüphesiz maçın en kıymetli anahtarlarından biri ribaundları denetim edebilmek olacak. Rakibimizde ferdi manada fazlaca yetenekli isimler var ve Mike James bunların başında geliyor. Son oynadıkları UNICS Kazan maçında da neler yapabildiğini bir kere daha kanıtladı. Bilhassa sıkıntı anlarda sorumluluk alıyor ve liderliğiyle ön plana çıkıyor. Savunma performansımızı olağanın de üstüne çıkarabilmemiz gerekiyor. Oyuncularımdan bu maçın değerini ve ortasında bulunduğumuz durumun manasını kavrayarak, her vakit olduğu üzere sonuna dek çaba etmelerini bekliyorum. Kimi oyuncularımız kadroya döndü ve egzersizlerin bir kısmına katıldı. Maç gününde hangi isimlerin bize birkaç dakika da olsa katkı sağlayabileceğini goreceğiz. Bu müsabakayı kazanabilmek için her oyuncumuzdan gelecek katkı bizim için kıymetli olacaktır.”