Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lideri Vefa Küçük Radyospor’a konuk oldu

BOTR

Aktif Üye
10:39

Fenerbahçe’de 9 Nisan Cumartesi Günü Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılacak olan Yüksek Divan Konseyi başkanlığı seçiminde Sait Yılmaz, Nail Kır ve Uğur Dündar ile birlikte başkanlık için yarışacak olan mevcut lider Vefa Küçük, Radyospor’da Aygün Özipek’in canlı yayın konuğu oldu.

İşte Vefa Küçük’ün açıklamaları…

11:13

“Demokrasi şöleni biçiminde geçecek”

Fenerbahçe’de kulüp başkanlığı seçimleri her vakit çekişmeli geçtiğini ve demokrasinin gelişmesine yarar sağladığını belirten Vefa Küçük; “Yüksek Divan Konseyi seçimi de birinci sefer 4 adayla yapılacak. Seçim demokrasi şöleni halinde geçecek.” dedi.

11:19

“Ali Koç ile Aziz Yıldırım içindeki çekişmenin devamı”

Aygün Özipek’in “Yüksek Divan Heyeti Başkanlığı seçimi güya Vefa Küçük ile Uğur Dündar içinde değil de Ali Koç ile Aziz Yıldırım içinde bir müsabaka üzere görünüyor katılıyor musunuz? sorusuna Küçük, “Sen Fenerbahçe’yi benden daha yeterli tanıyan birisin. Tespitin hakikat Yüksek Divan Konseyi Başkanlığı seçiminde Sait Yılmaz, Nail Kır, Uğur Dündar, Vefa Küçük içinde bir müsabaka değil; Ali Koç ile Aziz Yıldırım içinde yarıda kalan çekişmenin devamı üzere görünüyor. Kongreye gelemeyen eski lider artık harekete geçti, Yüksek Divan’da Uğur Dündar’ı karşımıza çıkardı.” tabirlerini kullandı.

11:19

“Uğur Dündar birleştirici değildir, bir siyasi projedir”

Vefa Küçük, Yüksek Divan Heyeti başkanlığı için aday olan isimlerden Uğur Dündar ilgili, “1999’da Uğur Dündar benim listeme girecekken benim rakibim olan Aziz Yıldırım’ın listesine girdi. Uğur Dündar, ‘Evet, Aziz Yıldırım’ın listesine girdim. Galatasaraylı, Beşiktaşlı birisinin listesine girmedim’ diyor. Ben onu bize ihanet ettiği için suçlamıştım. Uğur Dündar bu mevzuyla ilgili fazlaca ucuz karşılık verdi. Birleştirici ve küskünlükleri giderme projelerim oldu. Ali Koç ve Aziz Yıldırım’ın inadı bu birleştirici halimizi ortaya koyamadı. Uğur Dündar gelsin birleştirici olsun. Vefa Küçük, Aziz Yıldırım ile Ali Koç’u birleştiremediyse kimse birleştiremez. Uğur Dündar birleştirici değildir, bir siyasi projedir. Fenerbahçe hiç bir vakit siyasete alet edilmemiştir.

11:21

“Vefa Küçük’le ilgili karalama kampanyası var”

Yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunun altını çizen Küçük, “25 yılını tamamlamış üyeler; Divan Konseyi’nin nerede yanlışı olmuş bunu bilirler. Vefa Küçük’le ilgili karalama kampanyası var. Buna inanlar bana oy vermeyecek ama barışçı tavrıma inananlar bana oy verecektir.” sözlerini kullandı.

11:24

“Fetö’nün hain kumpası F.Bahçe’ye maddi ve manevi manada ziyan verdi”

3 Temmuz şike davasına da değinen Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Vefa Küçük, “3 Temmuz Fenerbahçe’nin kara lekesidir. Erdemsiz ve adaletsiz düzenle Fenerbahçe’yi ele geçirmek isteyenlerin hevesi kursağında kaldı. Eski Liderimiz Aziz Yıldırım hapishanede yattı ve özgürlüğünden yoksun kaldı. Şu anda herkes beraat etti. Fetö’nün hain kumpası Fenerbahçe’ye maddi ve manevi manada ziyan verdi.” dedi.

11:27

“TFF gidici olduğu için bu mevzuda bahadır karar vermeye korkuyor”

Fenerbahçe’nin 1959 senesindilk evvelki şampiyonlukları için yaptığı başvuraya çabucak hemen TFF’den karşılık gelmemesiyle ilgili olarak ise Vefa Küçük, “Fenerbahçe’nin alınteriyle 28 tane şampiyonluğu anasının ak sütü üzere helaldir. TFF, Fenerbahçe’nin 28 değil, 19 şampiyonluğunu baz alıyor. Bu yanlışlık Nihat Özdemir öncesi periyoda dayanıyor. TFF’nin 28 şampiyonluğu onaylaması lazım. Ali Koç ve idaresi müracaatını yinedan yenilediler. bir daha seçildiğimde yenidendan el ele verip bu mevzuda yenidendan teşebbüste bulunacağız. TFF gidici olduğu için bu hususta gözü pek karar vermeye korkuyor.” dedi.

11:29

“Her vakit sahip çıktıkları F.Bahçe’ye sahip çıkmaya devam etsinler”

Vefa Küçük Radyospor’a yaptığı açıklamalarını şu biçimde noktaladı:

“Aziz Yıldırım da Ali Koç da Fenerbahçe için hizmet etmiştir. İki ismin günahları ve sevapları olmuştur. Her vakit sahip çıktıkları Fenerbahçe’ye sahip çıkmaya devam etsinler. 40 bin tane resmi üyesi olan, 30 milyona yakın taraftarı ve sempatizanı olan bu kulüp için çalışmamız lazım, vakit zaman da hesap sormamız lazım. Üyelerimizin aidatlarını yatırmalarını, seçimde gelip oy kullanmalarını istirham ediyorum.” dedi.