Galatasaray’da Okan Buruk’tan Juan Mata ve Dries Mertens sonucu

BOTR

Aktif Üye
AJANSSPOR HABER

Galatasaray’ın transfer periyodunun son günlerinde İngiliz takımı Manchester United’dan takımına Juan Mata, Ulusal ortada oynanan İstanbulspor hazırlık maçında birinci 11’de başladı. İspanyol oyuncu performansı ile beğenileri toplarken teknik yönetici Okan Buruk’u da 11 belirleme konusunda düşündürmeye başladı. Buruk, yeni formülü buldu. İşte ayrıntılar…

Okan Buruk, formülü buldu

Skorer’de yer alan habere nazaran, Sarı-kırmızılı teknik adam Okan Buruk, 34 yaşındaki yıldız futbolcunun hazır bir imaj sergilemesi niçiniyle orta alanda yeni bir kurguya gitme sonucu aldı. Bu şablonun beyni, oyun zekası ve klas pasları ile kalitesini çabucak gösteren Mata olacak. Okan Buruk, atak oyuncularına yaptığı klas servislerle dikkat çeken İspanyol yıldıza forvet ardında 10 numara konumunda misyon verecek. Buruk, Belçikalı yıldız Dries Mertens’i ise daha tesirli olacağı bir duruma düşünüyor.

”Galatasaray ile şampiyonluk kazanmak istiyorum”

Sarı-kırmızılıların yeni transferi Juan Mata birinci maçına çıktı. Juan Mata karşılaşma daha sonrası değerlendirmelerde bulundu. Galatasaray formasıyla şampiyonluklar kazanmak istediğini belirten Juan Mata, “Kariyerimin bu periyodunda en üst düzeyde gayret edebileceğim bu şekil bir yere gereksinimim vardı. Burada şampiyonluklar kazanmak istiyorum. Lig maçında atmosferin inanılmaz olduğunu görmüştüm. Bugün de binlerce kişi bizi karşıladı. Taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum” dedi.

”Bu kadar büyük bir ekipten teklif geldiği vakit…”

Sarı-kırmızılılara transfer sürecini anlatan Juan Mata, “Transfer epeyce kısa müddet ortasında gerçekleşti. Türkiye’de bu kadar büyük bir kadrodan teklif geldiğini öğrendikten kısa bir süre daha sonra görüşmeleri tamamladık. Erden Beyefendi ile görüştük. Onun gelmiş olması bu süreci hızlandırdı. Ben de uçağa atlayıp buraya geldim” diye konuştu.

Icardi sonucu verildi

Soker’de yer alan habere nazaran, çabucak hemen büsbütün hazır görünmeyen Mauro Icardi bir süre daha kulübede bekleyecek. Belçikalı forvet ise en uçta ekibin gol ayağı olacak. Mertens’in kanatta oynayabilme kabiliyeti teknik işveren Okan Buruk’un elini güçlendirirken bu durumda ise Kerem Aktürkoğlu ve Yunus Akgün ikilisinden birinden vazgeçilecek. Buruk rakiplere ve ulusal oyuncuların form durumlarına bakılırsa kanatlarda tercihler yapacak.

Wanda Nara – Icardi barıştı

Buna göre çabucak hemen büsbütün hazır görünmeyen Mauro Icardi bir süre daha kulübede bekleyecek. Belçikalı forvet ise en uçta ekibin gol ayağı olacak. Mertens’in kanatta oynayabilme kabiliyeti teknik işveren Okan Buruk’un elini güçlendirirken bu durumda ise Kerem Aktürkoğlu ve Yunus Akgün ikilisinden birinden vazgeçilecek. Buruk rakiplere ve ulusal oyuncuların form durumlarına göre kanatlarda tercihler yapacak.