“Genel Hastane” filmiyle tanınan aktör Tyler Christopher 50 yaşında hayatını kaybetti

anKeRcKO

Yeni Üye
“General Hospital” adlı pembe dizideki uzun soluklu Nikolas Cassadine rolüyle tanınan aktör Tyler Christopher Salı günü San Diego’da hayatını kaybetti. 50 yaşındaydı.

Ölümü menajeri Chi Muoi Lo tarafından doğrulandı. Eski başrol oyuncusu Maurice Benard, Instagram’da Bay Christopher’ın bir “kardiyak olay” sonrasında evinde öldüğünü söyledi.

Bu yıl, Amerikan tarihinin en uzun soluklu pembe dizisi “General Hospital”ın 60. yıldönümünü kutluyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi bir hastane draması olarak başladı ancak hastalık ve işyeri entrikalarının çok ötesine geçen hikayelere dönüştü. Prensler ve prensesler, en az bir uzaylı ve Dünya’yı tehdit eden bir hava durumu makinesi vardı.

Bay Christopher, 1996’dan 2016’ya kadar prenslerden biri olan Nikolas’ı canlandırdı. 2016’da Drama Dalında Başrol Oyuncu dalında Gündüz Emmy Ödülü’nü kazandı.

Bazıları tarafından “Karanlık Prens” olarak anılan karakteri, yıllar boyunca çok sayıda dramatik deneyim yaşadı; pembe dizi haber kaynağı Soap Central’a göre, nişanlısının ölümü, beş evlilik, çok sayıda cinayet tutuklaması, çok sayıda adam kaçırma, çok sayıda kaçırılma, çok sayıda olay. gasp girişimleri, seçim sahtekarlığı, ekonomik casusluk ve kendi ölümünü taklit etme.

Rolü başka aktörler de oynadı ama hiçbiri Bay Christopher kadar uzun süre dayanamadı. 1999’da diziden ilk ayrılışında Soap Central onu “hayranların en sevdiği aktörlerden biri” olarak tanımladı ve TV Guide’ın onu önceki yıl “En Ateşli 12 Gündüz Yıldızı”ndan biri olarak adlandırdığını ekledi.

2005 yılında Bay Christopher, People dergisine neden iki yıl önce General Hospital’a döndüğünü anlattı. “Gündüz televizyonda olmanın avantajları var” dedi. “Hala bir hayat yaşayabilir ve her hafta bir çek geleceğini bilebilirsin. Bu beni geriye götürdü.”

Bir pembe dizide olduğu gibi, aynı zamanda o zamanlar beyazperdedeki aşkını canlandıran Natalia Livingston adında bir rol arkadaşıyla da çıkıyordu.

Tyler Christopher Baker, 11 Kasım 1972’de Joliet, Illinois’de doğdu ve Delaware, Ohio’da büyüdü. Annesi Jimi Ann Stewart üniversite sekreteriydi. Babası Jim bir mühendisti. Tyler, iki yıl boyunca Ohio Wesleyan Üniversitesi’ne gitti ve spor alanında kariyer yapmayı umarak üniversitede beyzbol oynadı.

Ancak People’a söylediğine göre gerekli yeteneğe sahip olmadığını fark etti ve oyuncu olmaya çalışan kuzeninden ilham alarak Los Angeles’a taşınmaya karar verdi. Bir sanatçı olarak en sonunda göbek adını soyadı olarak benimsedi ve “Baker”ı bıraktı.

Bay Christopher’ın aktris Eva Longoria ile 2002 yılındaki evliliği 2004 yılında boşanmayla sonuçlandı. Spor muhabiri Brienne Pedigo ile 2008 yılındaki evliliği de boşanmayla sonuçlandı. Hayatta kalanlar arasında oğlu Greysun ve kızı Boheme Christopher da var.

Bay Christopher, “General Hospital” kadrosundan son kez ayrıldıktan sonra uzun süredir devam eden bir başka pembe dizi olan “Days of Our Lives”da tekrar eden bir karakter oldu. Televizyondaki diğer rolleri arasında yapımcılığını Steven Spielberg’in üstlendiği 2005 yapımı TNT mini dizisi “Into the West”in birkaç bölümü vardı.

2019 yılında Bay Christopher, Indianapolis’in dışındaki bir şehir olan Martinsville’de iki kez halka açık sarhoşluk olayını kabul etti. Reader’s Digest’te bipolar bozukluk ve alkolizmle mücadele hakkında bir makale yazdı.

“Alkolü bırakmanın en şiddetli biçimi olan delirium tremens hastasıydım ve düşüp kafamı küvete çarptıktan sonra neredeyse ölüyordum” diye yazdı.

Salgının zirvesinde çılgınlığının özellikle kötüleştiğini ancak ihtiyaç duyduğu yardımı aldığını gördüğünü söyledi.

Geçen yıl bir sosyal medya gönderisinde Bay Christopher, 40 yaşından bu yana ne kadar ilerleme kaydettiğini anlattı.

“O günden bu yana geçen on yıl içinde kızım doğdu, Emmy kazandım, dört televizyon programında rol aldım, bir düzine film çektim, yarım düzine eyalette yaşadım, acı çektim ve hastalığın nüksetmesini atlattım, travmatik bir dönemi atlattım” diye yazdı. bir Deneyim.” Beyin hasarı.”

İki çocuğuyla birlikte “daha sessiz bir yaşam” kurmayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.