Gina Rodriguez neden Mumford & Sons’u doğum listesine ekledi?

anKeRcKO

Yeni Üye
8 Şubat’ta prömiyeri olan ABC sitcom Henüz Ölü Değil’de Nell Serrano, ödevlerinden birinin temasına göre – evet, ölüler tarafından ziyaret ediliyor – diğer insanların mutluluğunu kıskanan bir ölüm ilanı yazarıdır.

İlk çocuğunu bekleyen Gina Rodriguez geçen ay bizimle konuştu ve onu oynayan ama her şeyin her an değişebileceğini bilen Nell’den farklı, daha mutlu bir yerde olduğunu söyledi. “Yolun her adımında öğreniyorum” dedi.

Rodriguez daha önce CW televizyon dizisi Jane the Virgin’de rol aldı ve Netflix animasyon dizisi Carmen Sandiego’nun başrolünde rol aldı. Rodriguez, doğum şarkı listesindeki bazı müziklerin yanı sıra “WandaVision” ve “Be Here Now” da dahil olmak üzere ona yardımcı olan diğer şeyleri paylaştı. Bunlar röportajdan düzenlenmiş alıntılardır.

1. “WandaVision” Diziyi hamileyken izlemeye başladım. İlk başta bu şov nedir diye düşündüm. “I Love Lucy”nin bir yorumu mu bu? Ve sonra onun kederinde her şeyin birbirine karıştığını gördüm. İnsan duygularının gücü ve bu aşk, özlem ve hüzün alanlarında yaptığımız bilinçsiz seçimler sadece vahşi ve harika. Bilinçsiz bir duyguya dayalı eylem olasılığı üzerinden bir insan yolculuğunu betimlemesini çok ilginç buluyorum.

2. Ram O Kocam Ram Dass’ı keşfetti ve onu ilişkimize dahil etti. Onun dünya görüşünü ve yolculuğunu bana çok yardımcı buluyorum. Be Here Now adlı kitabının yaklaşık 14 kopyasına sahibiz çünkü bu bizim insanlara verdiğimiz 1 numaralı hediyemiz. Kimse Olmamak sesli kitabını her dinlediğimde, yeni bir şey öğreniyorum ve anında kimliğimin benim her şeyim olduğu ve egomun kimliğe bağlı olduğu gibi şeylere geri dönmem gerektiğini hatırlatıyorum.

3. Başarısızlık Benim prodüksiyon şirketimde, başarısızlık için güvenli bir alan yaratmak istiyoruz, çünkü sadece başarısızlık yoluyla öğrenirsiniz. Ve başarısızlıktan sonra başka bir şansınız yoksa, bu, büyümek için çok talihsiz bir şekilde kaçırılmış bir fırsattır. Başarısız olacağın bir alan olduğunda, daha iyisini yaparsın, güçlenirsin ve ‘Tamam, bunu böyle yapmayacağım, bu şekilde deneyeceğim’ dersiniz. Ya da bu yol işe yaramadı, bir sonraki yolu deneyelim.”

4. “Her Şeyin Şafağı” İnsanlık tarihi her zaman ilgimi çekmiştir. O kadar ilginç ki, ne zaman geçmişin insanlarını kişileştirsek, o kadar zeki ve medeni değiller. Barnes & Noble’da alışveriş yaparken David Graeber ve David Wengrow’un The Dawn of Everything: A New History of Humanity kitabını aldım. Büyüleyici. İnsanlık tarihine çok ilginç bir bakış açısı sunuyor ve her şey hakkında biraz daha düşünmemi sağlıyor.

5. Bide Evimizi yeniden şekillendirdiğimizde, ebeveyn yatak odamıza bir tuvalet ve bide kombinasyonu yerleştirdik. Bu bir oyun değiştirici. Yurtdışına gidersek ve bide ayrı bir varlıksa bence bu harika. Her yerde böyle olması gerekiyor.

6. “Harika Arkadaşım” Annihilation’ı çektikten sonra, Natalie Portman bana Elena Ferrante’nin Napoliten roman serisini hediye etti. Her birini defalarca okudum. Zeki Arkadaşım ile başlayarak, sizi en çok uzaklaştıran ve başkasının dünyasına kaçan kitaplardır. Ben onu çok seviyorum. Aldığım en güzel hediyeydi. Ve onu okuduğumda hep Natalie’yi düşünüyorum.

7. Mumford ve Oğulları Doğumda dinleyeceğim şarkılardan oluşan bir çalma listem var. Çalma listesinde “Little Lion Man”, “Awake My Soul” ve “I Will Wait” gibi birkaç Mumford & Sons şarkısı yer alıyor. Sanki evrenin merkezine bağlıymış gibi şarkı söylüyorlar. Atalarımın dinlediği türden bir müzik olmasa da, beni atalarıma yakın hissettiriyor. Müziklerinde sadece bir maneviyat var. Bunu yazmışlar ya da yazmamışlar, cevap vereceğim.

8. Kötü Tavşan Porto Rikolu meslektaşım kesinlikle atalarımın müziği. Süper yenilikçi buluyorum. Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler olmayan merengue gibi müzik tarzlarını tanıtmayı başardı. Bad Bunny bana çocukluğumun güneşi altında her türlü nostaljiyi yaşatıyor. Ve bence o süper, süper yetenekli.

9.Oregon Bend’deki arkadaşlarımızı ziyaret etmeye başladıktan sonra artık ikinci evimiz olan Oregon’a aşık olduk. Yılın yarısını orada geçirmeye çalışıyoruz. Bu çok güzel bir durum. Pek çok farklı iklim ve görülecek şey var – dağlar, sahiller, ormanlar. İlk baykuşumu Oregon’da gördüm. Chicago ve Porto Riko’da büyüdüm. Baykuş görmedik.

10. Oahu Hawaii ev gibi hissettiriyor. Porto Riko gibi hissettiriyor. Orada, ormanın merkezi gibi hissettiren bir Doğa Ana bütünlüğü var, ama orası kumsal, cangıl, su ve okyanus. İşin garibi, Hawaii’de tatil yapan birçok insanın Oregon’da tatil yaptığını ve bunun tersi olduğunu göreceksiniz. Zıt kutuplar gibi hissediyorlar, ancak Doğa Ana için aynı özlemi taşıyan insanları çekme eğilimindeler.