“Güzel Olduğum Yaz”: Lola Tung, Göbekle Büyümek Üzerine

anKeRcKO

Yeni Üye
Lola Tung, haberi duyduğunda Pittsburgh’daki Carnegie Mellon Üniversitesi’nde birinci sınıf öğrencisiydi. Jenny Han’ın en çok satan genç yetişkin romanı The Summer I Turned Pretty’e dayanan yeni bir Amazon dizisinde rol almıştı.

New Yorklu 20 yaşındaki Tung, geçen ay bir video röportajında ”Sadece şoktaydım çünkü bunu beklemiyordum” dedi. “Daha sonra annemi aradım ve telefonda birlikte ağladık, bu çok güzeldi. Ama şimdiye kadarki en iyi sürprizdi.

18 yaşında olan ve sadece okul oyunlarında rol alan Tung, 2021’de üniversiteden izin alarak Kuzey Karolina, Wilmington’a gitmek ve bir kumsalda romantik bir uyanışın hikayesini anlatan gösterinin yapımına katılmak için izin aldı. ev.

Yaz geldiğinde ve dizinin iki merkezi ailesi kıyıya seyahat ederken Tung, çocukluğundaki en iyi iki arkadaşıyla bir aşk üçgenine giren ve aynı zamanda kardeş olan Isabel Conklin’i canlandırıyor. Christopher Briney) ve Jeremiah (Gavin Casalegno). Dizi 2022’de çıkış yaptığında romantik gerilim gençleri ve genç yetişkinleri büyüledi ve dizinin sosyal medyada bir sansasyon haline gelmesine yardımcı oldu. #TheSummerITurnedPretty hashtag’i, kullanıcılar “Conrad Ekibi” veya “Jere Ekibi”ni desteklemek için dalkavuk videolar yayınladıkça TikTok’ta milyonlarca kez görüntülendi.

Tung, “Bunun özel olacağını biliyordum ama hiçbir şeyin seni buna hazırlayabileceğini sanmıyorum,” dedi. “Nasıl karşılanacağını ve sonrasında hayatınızın nasıl değişeceğini bilmenin hiçbir yolu yok.”

Tung, Cuma günü Prime Video’da prömiyeri yapılacak olan dizinin ikinci sezonunda rol almak için çalışma iznine devam etti. Birinci sezonu izlemek, havuz partileri, tutkulu öpücükler ve Kim Petra’nın mesajlarıyla dolu mükemmel bir yaz gününün tadını çıkarmak gibi hissettiriyorsa, ikinci sezon daha karanlık, daha bulutlu ve kayıplarla dolu geliyor.

Hem Tung hem de karakteri, iki sezon arasında bir dizi değişikliğin üstesinden geldi: Tung’un artık kırmızı halı röportajları, American Eagle ile bir ortaklığı ve milyonlarca Instagram takipçisi var; Yakın bir aile dostunu kaybeden Belly, sahil evini kurtarmak için savaşmak zorundadır. İkisi de büyümenin ne demek olduğunu öğreniyor.

2. Sezonun ilk çıkışından önce Tung rolü, en sevdiği Taylor Swift müziği ve Conrad Takımında mı yoksa Jeremiah Takımında mı olduğu hakkında konuştu. Bunlar röportajdan düzenlenmiş alıntılardır.

Belly rolünü oynamaya nasıl hazırlanıyorsunuz?

Müzik, farklı sahnelere hazırlanmada çok büyük bir rol oynuyor. 2. Sezonda duygusal olarak çok zıpladık, bu yüzden müzik, sahne ne olursa olsun karakterin kafasına çok hızlı girmenin bir yoluydu. Özellikle Belly’nin bakış açısından çok şey yazdım ve çok şey yazdım. İlk sezonda tüm karakterlere mektup yazmak için Belly’nin sesini kullandım ve bu gerçekten harikaydı. Bence günlük tutarak ve yazarak, bir tür bilinç akışı gibi, karakter hakkında çok şey öğreniyorsunuz.

Bu sezon hangi şarkıları dinlediniz?

Mitski’yi çok duydum. “Two Slow Dancers” dinlemek için harika bir şarkı; Çok düşünceli bir şarkı. Bir sürü Taylor Swift. Çalma listesinde Phoebe Bridgers, çalma listesinde Dodi, Lizzie McAlpine; Sanırım burada da biraz SZA var. Biraz daha duygusal olan pek çok şarkı vardı – nostaljik hissettiren şarkılar çünkü Belly bu sezon hayatındaki pek çok değişiklikle gerçekten mücadele ediyordu ve değişimin kaçınılmaz olduğu gerçeğini kabulleniyordu. Büyüyünce bunun farkına varmak zor. Çocukluğun büyüsü, aşinalık ve bildiğiniz şeylerle nasıl ilerleyeceğinizi ve hala iletişimde kalacağınızı biliyor musunuz?

Bir genç olarak değişim, kayıp ve büyüme temaları hakkında bu sezon sizce ne diyor?

Karakterler, onları son gördüğümüzden bu yana çok fazla büyüme ve birçok değişiklik gördü. Bu hepsi için gerçekten zor bir şey ve başlangıçta bir nevi kendi başlarınalar. 1. Sezon, bu karakterlerin birlikte büyümesine ve birbirini desteklemesine izin vermekle ilgiliydi. 2. Sezon, özellikle Belly için tamamen bireysel gelişim ve inisiyatif alma ile ilgilidir.

Oğlanlardan ve ailelerinden gerçekten izole edilmiş, Susannah (Rachel Blanchard) olmadan tamamen kaybolmuş hissediyor. Onun için bir sonraki adımın ne olduğunu ve kederin yükünden nasıl kurtulacağını öğrenmek gerçekten harikaydı. Bu, değişimin tamam ve normal olduğunu öğrenmekle ilgili. Her şey farklı olsa bile, her şey yoluna girecek.

Belly’nin karakterinin özdeşleştirdiğiniz yönleri var mı? Ve çok farklı olduğunu düşündüğünüz yönler var mı?

Kesinlikle birbirimize çok benzediğimizi düşünüyorum ve kesinlikle ona kendimden bir şeyler katıyorum. Bir karakteri oynarken, özellikle de yaşları birbirine çok benzeyen bir karakteri oynarken bu çok doğal. Çok duygusal bir insan ve kalbiyle yol gösteriyor ve bazen ifade etmek zor olsa da hayatındaki insanlara, özellikle ailesine derinden önem veriyor. Bence o benden daha cesur ve risk almaya daha istekli ve bunun zor olacağını düşündüm. Ama onun bu yanını tanımaktan gerçekten keyif aldım ve ondan böyle öğrendim. Cesaretlerinin bir kısmını çaldım.

Geçenlerde Taylor Swift’in “Back to July (Taylor’s Version)” adlı şarkısıyla dalga geçtiğini gördüm. Fan gösteri için. Seni gerçekten anlatan favori bir şarkısı var mı?

Ben onun büyük bir hayranıyım. Fearless, Speak Now ve Red gibi önceki albümlerini dinledim. Küçük bir CD çalarım vardı ve uyurken onları dinledim. Birçok favori şarkım var. Bence “You Ait With Me” tüm zamanların favorisi ve ayrıca “Everything Has Değişti”yi de seviyorum. Bugünlerde çokça “Mirrorball” dinliyorum.

Sette ve set dışında diğer oyuncularla olan dinamik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hepimizin bu kadar iyi anlaştığı için çok mutluyum ve gerçekten harika arkadaşlar edindim. Özellikle ilk sezonda çok fazla ıvır zıvır oynadık ve fırsat buldukça yemeğe çıktık. Birlikte araba sürerdik. Sette boş zamanımız olduğunda takılır, sohbet eder, kağıt oynar ve daha fazlasını yapardık. Satranç. Çocuklar sette satranç oynamayı çok seviyorlardı ve ben de buna katılmaya başladım. Sadece hızlı bir oyun oynamak için bir sahnede bir sonraki kurulumu beklemek sadece oturup eğlenceli. Harika değildim ama eğlendim.

Sormak zorundayım, Conrad Takımında mısın yoksa Jeremiah Takımında mısın?

Her zaman sonsuza dek Team Belly’nin en büyük destekçisi olduğumu söylerim ve her zaman bu cevaba bağlı kalacağım çünkü bu kararı verebilecek tek kişinin o olduğuna gerçekten inanıyorum. Ve işimizi doğru yaparsak, onun bu iki adamı neden sevdiğini anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Günün sonunda, her şey kalbinizi takip etmekle ilgili.