Jennifer Coolidge The White Lotus ile ilk Altın Küre’yi kazandı

anKeRcKO

Yeni Üye
The White Lotus’un ikinci sezonunda muhtaç bir varis rolüne geri dönen Jennifer Coolidge, ilk Altın Küre’sini kazandı ve onu işe alan insanlara yıllarca ilgi odağı haline gelmesine neden olan küçük oyunculuk rolleri için teşekkür etti.

Coolidge dikkatini bu insanlardan birine, dizinin yaratıcısı Mike White’a çevirdi ve bir aptalca bir de içten gülümsemeye baktı. konuşma Beyaz’ı ağlatan ve gecenin en unutulmaz anlarından birine dönüştüren olay.

Coolidge, kupasını saklamak için yere koyduktan sonra, “Genç bir insan olarak çok büyük hayallerim ve beklentilerim vardı, ama olan şey, hayat onları bir şekilde buharlaştırdı,” dedi. “Mike White, bana umut verdin – sadece bana yeni bir başlangıç verdin.”

Mini Dizide En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü, Coolidge’in Hawaii’de beş yıldızlı bir otelde geçen HBO dramasının ilk sezonundaki performansıyla geçen yıl ilk Emmy ödülünü kazanmasının ardından geldi.

O zamandan beri, komik cehaleti ve aşırı enerjisiyle hayranların favorisi olan Coolidge’in karakteri Tanya, 2. Sezonda ortaya çıktı ve bu kez yeni kocası Greg ile Sicilya’daki bir kardeş otelde tatil yaptı. (Birinci sezondan itibaren tekrar eden tek karakterler onlardı.)

2. Sezonda, finalde niyetlerini sorgulamaya başladığı “üst düzey geyler” ile dolu bir yata indiğinde Coolidge’e dramatik oyunculuk kaslarını esnetmesi için daha fazla alan verildi. Bu yol arkadaşlarından birinin dediği gibi, Tanya – ve dolayısıyla Coolidge – kendi İtalyan operasında bir kadın kahraman haline geldi.

Film ve televizyonda yaklaşık otuz yılın ardından (“Amerikan Pastası”, “Şovun En İyisi” ve “Yasal Olarak Sarışın” öne çıkanlar arasındadır) Coolidge, kariyerinin en eleştirel beğenisini, aynı zamanda en iyi sınırlı film ödülünü de kazanan “The White Lotus” ile aldı. Salı günü dizi.

Coolidge konuşmasında, White’ın hayatını “bir milyon farklı şekilde” değiştirdiğini söyledi ve komşularının şu anda onunla gerçekten konuştuğuna dikkat çekti. (“Tepemde bir partiye hiç davet edilmedim ve şimdi herkes beni davet ediyor!”)

Coolidge, White için “O dünya için endişeleniyor, insanlar için endişeleniyor, durumu iyi olmayan arkadaşları için endişeleniyor,” dedi ve ekledi, “İnsanların daha uzun yaşamak istemesini sağlıyorsunuz – ben değil.”