Jeremy Renner, kar küreme makinesi kazasını anımsayarak, “Çok fazla et ve kemik kaybettim” diyor.

anKeRcKO

Yeni Üye
1 Ocak’ta yoğun bir kar küreme makinesinin üzerine yuvarlanması sonucu ciddi şekilde yaralanan aktör Jeremy Renner, Perşembe gecesi bir TV röportajında yeğenini kurtarmaya çalışırken kamyonun kendisine çarptığını ve 30’dan fazla kemiğinin kırıldığı bir kaza olduğunu söyledi. ve hayatını alt üst etti.

Oscar adayı bir aktör olan ve belki de en çok Marvel Avengers film ve televizyon dizisindeki Hawkeye rolüyle tanınan Bay Renner, ABC News ile yaptığı bir röportajda korkutucu deneyimi ve zor iyileşmesi hakkında ilk kez kamuoyuna ayrıntılı olarak konuştu.

Bay Renner, gazeteci Diane Sawyer’a “Bu deneyimde çok fazla et ve kemik kaybettim” dedi. “Ama ben aşk ve titanyumla beslendim ve yenilendim.”

Röportajda, Bay Renner, başına gelenler karşısında hâlâ şokta görünüyordu, bazen kazadan sonra ailesini hastaneden çıkarken “Üzgünüm. “

O zamandan beri taburcu olan Bay Renner hastanede yatarken kendi kendine şu soruyu soracağını söyledi: ‘Vücudum nasıl görünüyor? Bir bilim deneyi gibi omurga ve beyin gibi mi olacağım?” Durumu kritikken Bay Renner, ailesine telefonuna bir veda notu yazdığını söyledi.

Ağ ayrıca yayından önce, Bay Renner’ın tekerlekli sandalyede bacak egzersizleri yapması da dahil olmak üzere iyileşmesinin çeşitli aşamalarını gösteren klipler yayınladı. A Video Twitter’da yayınlanan bir fotoğraf, iyileşme sürecinde yürüme gücünü yeniden kazanmasına yardımcı olmak için bir egzersiz yaptığını gösteriyor. Diğer Video 5 Ocak tarihli fotoğraf Bay Renner’ı yüzü şiş ve bere içinde hastanede gösteriyor.

Washoe İlçe Şerif Ofisi’nin düzenlediği basın toplantısında, 52 yaşındaki Bay Renner’ın 1 Ocak’ta Nevada, Reno’daki evinin yakınındaki karlı özel bir yolda arabasını çekmek için 14.000 pounddan daha ağır olan kar küreme makinesini kullandığını söyledi. Arabayı bir aile üyesi kullanıyordu ve sıkıştı.

Şerifin ofisi, arabayı başarılı bir şekilde çektikten sonra, Bay Renner’ın pulluktan indiğini ve daha sonra sabanın yuvarlanmaya başladığını söyledi. Şerifin ofisi, Bay Renner’ın yuvarlanan aracı durdurmak için sabanın sürücü koltuğuna geri dönmeye çalıştığını, ancak ezildiğini söyledi.

ABC News’e konuşan Bay Renner, tekrar sürücü koltuğuna geçmek için tehlikeli bir sıçrayış yaptığında, hızlı hareket eden paletlerin onu ileri doğru ittiğini ve çelik paletlerin ağırlığının onu ezdiğini söyledi. O anda bir küfür kullanarak “Bugün değil” diye bağırdığını hatırladı.

Darbeyi hafifletecek kar olmadığını söyledi, sadece altındaki buzlu asfalt ve üzerinde dönen saban vardı. Makine ayak parmaklarını, bacaklarını ve göğsünü ezdi. Hatta bir gözü ağır yaralanmış ve yuvasından fırlamıştı.

Bay Renner, “Sanırım diğer gözümle kendi gözümü görebiliyorum,” dedi.

ABC News, kaza sırasında pulluğun en ağır kısmı olan tekerlekleri atlamış gibi göründüğünü kaydetti.

Bay Renner, acının boyutunu tam olarak kavramak için mücadele etti ve “birisi rüzgarı rüzgarınızdan almış gibi hissettim” ve ruhu ıstırap çekiyor gibiydi.

Bay Renner, pulluk 27 yaşındaki “yeğenimin yanına gittiği” için bu deneyimi tekrar yapacağını söyledi.

Zarar görmemiş yeğen, ABC News’e amcasının kafasından “bir kan gölü” çıktığını gördüğünü söyledi.

Yeğen bir komşu buldu ve yardım istedi. Bu komşu 911’i aradı.

O 911 aramasının bir kaydında, komşunun Bay Renner hakkında “Vuruldu” dediği duyulabilir.

Bu aramanın arka planında, 911’i arayan adam “Burada çok kan var” ve Bay Renner’a “Nefes almaya devam et dostum, savaşmaya devam et” derken Bay Renner’ın inlediği duyulabilir. Dayan kardeşim.”

Sonunda, sert rüzgarlar bir helikopterin kaza mahallinin yakınına inmesine ve Bay Renner’ı hastaneye uçurmasına yetecek kadar uzun sürdü.

Bay Renner ve ailesi, yaralarının tüm boyutunu orada öğrendi: sekiz kaburga, sağ diz ve ayak bileği ve sağ omzu dahil düzinelerce kırık kemik; çökmüş bir akciğer; ve karaciğeri bir kaburga kemiğiyle delinmiş.

Göğüs kafesi metalle yeniden modellendi. Göz yuvası metal plakalarla yeniden birleştirildi. Ve bacağına titanyum çubuk ve vidalar yerleştirildi.

ABC News’in görüştüğü doktorlar, Bay Renner’ın iyi fiziksel durumunun ve sağlığının muhtemelen hayatta kalmasına yardımcı olduğunu söylediler. Kazadan yaklaşık 10 hafta sonra Bay Renner yeniden bastonla yürüyebilecek kadar güce sahip olmaya başladı.

Röportajda aynaya baktığında aynı yüzü görüp görmediği sorulduğunda Bay Renner, “Mutlu bir adam görüyorum” yanıtını verdi.