Jo Koy, Altın Küre eleştirilerine yanıt verdi: 'Zor bir alan'

anKeRcKO

Yeni Üye
Bir Hollywood ödül törenine ev sahipliği yapmak, imaj bilincine sahip A listesindeki ünlülerden oluşan bir izleyici kitlesi ve alıcı tarafta materyali gerçek zamanlı olarak inceleyen geniş bir televizyon izleyicisi varken, herkesin bildiği gibi zor bir iş olabilir. Jo Koy'un bu yılki Altın Küre'nin sunucusu olarak sergilediği performans eleştirilere maruz kaldıktan sonra Pazartesi günü bunun “zor bir alan” olduğunu itiraf etti.

Koy, Pazartesi günü ABC'nin “GMA3” programında “Eh, eğlendim, biliyorsun, her zaman hatırlayacağım bir an oldu” dedi ve hazırlanmak için yalnızca bir buçuk haftası olduğunu belirtti. “Zor bir alan. Ve zor bir işti, yalan söylemeyeceğim. İşi almak ve ardından hazırlanmak için zamana sahip olmak; hızlandırılmış bir kurstu.”

Pazar günkü ödül töreninde Koy'un açılış monologunun bazı kısımları balo salonunda başarısız oldu ve komedyenin savunmaya geçmesine neden oldu. “İşi 10 gün önce aldım!” dedi. “Mükemmel bir monolog mu istiyorsunuz? Kapa çeneni. Benimle dalga geçiyorsun, değil mi? Yavaşlayın, bunlardan bazılarını yazdım ve güldüğünüz kişi sizsiniz.”

Koy'un materyali daha çok standart ünlü şakalarına odaklandı. Geçen yıl, Jerrod Carmichael sunucuyken provokatif bir performans sergiledi ve Altın Küre'yi dağılıncaya kadar yöneten kuruluş olan Hollywood Yabancı Basın Birliği'nde siyahların oy haklarının bulunmamasından kaynaklanan huzursuzluğa hemen değindi.

Koy'un açılış konuşması çeşitliliğe değindi ve odadaki beyazlığa dikkat çekti, ancak bunun dışında Hollywood'un en sevdiği kilo verme ilacı hakkında bir şaka da dahil olmak üzere oldukça standart bir ücretti. (“Ozempic'i aldığında kıçına da mor renk geliyor” diye şaka yaptı.)

Ekrandaki kliplerin çoğu sessiz tepkilere neden oldu, ancak sosyal medyadaki ve bazı eleştirmenlerden gelen tepkiler daha sertti. (Guardian'daki bir manşet şu şekildeydi: “Şaka Jo Koy hakkında: Altın Küre sunucusu çağlardır kötü bir performans sergiliyor.”)

Koy röportajda, eleştirinin “zarar vermediğini” söylerse “yalan söylemiş olacağını” söyledi.

Koy, “Bir an 'Ah, ev sahipliği yapmak gerçekten zor bir iş' diye düşündüm” dedi. “Evet ben bir stand-up komedyeniyim ama bu sunuculuk pozisyonu farklı bir tarz.”

Seyircilerden gelen bir tepki hemen bir mem haline geldi: Koy, Globes'ta NFL televizyon yayınlarından daha az “Taylor Swift'in kamera görüntüsü” bulunduğunu söyleyerek şaka yaptığında, bu şakayı yaparken, takımın son maçlarda tezahürat yapmak için Kansas City Chiefs maçlarında sık sık yaptığı tepki çekimlerine atıfta bulunmuştu. Travis Kelce – Seyirciler arasında oturan Swift, etkilenmemiş görünüyorduİçkisini serin bir şekilde yudumluyor. Röportajında Koy, şakanın “biraz düz” olduğunu itiraf etti.

Görüşmecilerden biri, eğer her şeyi yeniden yapabilirse, ev sahipliği yapma davetini kabul edip edemeyeceğini sordu.

“Zor bir iş” diye yanıtladı, “Yalan söylemeyeceğim.”