John Cleese, kızı Camilla Cleese ile Fawlty Towers’ı yeniden başlatıyor

anKeRcKO

Yeni Üye
Castle Rock Entertainment’ın Salı günü yaptığı duyuruya göre, John Cleese’in huysuz ve züppe bir otel sahibini canlandırdığı 1970’lerin ünlü İngiliz sitcomu Fawlty Towers, Bay Cleese’in kızı Camilla Cleese ile birlikte geri dönmesiyle yeniden başlıyor.

Komedi uzmanlarının yaptığı bir ankete göre Radio Times’ın 2019’da tüm zamanların en iyi İngiliz sitcom’u seçtiği orijinal şov, 1975 ve 1979’da her biri altı bölümden oluşan iki sezon boyunca yayınlandı. Şimdi 83 yaşında olan Bay Cleese, zımpara kağıdının tüm nezaketini ve misafirperverliğini sergilerken felaketler ve saçma durumlarla uğraşmak zorunda kalan Basil Fawlty’yi canlandırdı.

Yeniden başlatmada Bay Cleese’nin karakteri, yeni keşfettiği kızıyla birlikte bir butik otel açacak ve daha modern sorunlarla uğraşacak.

Monty Python komedi grubunun kurucu üyelerinden biri olan Bay Cleese, son zamanlarda gerçek hayatında da daha modern sorunlarla boğuşuyor.

Sosyal medyada sık sık “çöküş kültürü”ne ve “çözüm kültürü” olarak adlandırdığı şeye karşı konuştu.uyandım“Davranmak. Ağ, İngiltere’nin sağcı bir TV ağı olan GB News’te “kimsenin iptal edilmeyeceği ve hiçbir konunun çok tartışmalı olmayacağı” bir programa ev sahipliği yapma sözü verdi.

2020’de “Fawlty Towers”ın bir bölümü, ırkçı hakaretler içerdiği için bazı yayın hizmetlerinden kaldırıldı. Bay Cleese kararı “aptalca” olarak nitelendirdi ve The Age gazetesine şunları söyledi: “Eğlenmek istediğiniz birinin ağzına saçma sapan sözler koyarsanız, onun görüşlerini yaymazsınız, onlarla dalga geçersiniz.”

Bazı hayranlar, Harry Potter yazarı JK Rowling’i destekleyen yorumlarından dolayı onu transfobiyle de suçladı.

1970’lerdeki diğer İngiliz dizilerinde olduğu gibi, orijinal Fawlty Towers Amerika Birleşik Devletleri’nde PBS’de gösterildi. Amerikalı yayıncıların ilgisine rağmen, program, az sayıda bölüm ve reklamsız yarım saatlik çalışma süresi nedeniyle Amerikan televizyon programlarına sığamadı.

Castle Rock Entertainment, yeni dizinin nerede yayınlanacağını söylemedi.

Bay Cleese yaptığı açıklamada, kendisinin ve kızının yeniden başlatma konseptini yönetici yapımcılarından biri olan Wind River ve A Private War filmlerinin yapımcısı Matthew George ile geliştirdiğini söyledi.

Bay Cleese, “İlk tanıştığımızda, mükemmel bir başlangıç fikri sundu ve ardından Matt, kızım Camilla ve ben, hatırlayabildiğim en iyi yaratıcı seanslardan birini yaptık,” dedi. “Tatlı olarak o kadar iyi bir genel konseptimiz vardı ki Rob ve Michele Reiner birkaç gün sonra bunu onayladı. Camilla ve ben bunu bir diziye dönüştüreceğimiz için gerçekten heyecanlıyız.”

Bay George, the Reiners ve Derrick Rossi, yeni Fawlty Towers serisinin baş yapımcılarıdır.

Bay Reiner yaptığı açıklamada, “John Cleese bir komedi efsanesidir” dedi. “Onunla çalışma düşüncesi bile beni güldürüyor.”

Amanda Holpuch raporlamaya katkıda bulundu.