Logan Lerman 'Biz Şanslıyız'da İki Aileyi Onurlandırdı

anKeRcKO

Yeni Üye
Logan Lerman, beş yaşından itibaren yirmi yılı aşkın bir süredir oyuncu olarak çalışıyor ve kendisine Holokost hakkında çok sayıda senaryo gönderildi. Onu sömürücü olarak okuyorlar.

“Bu beni her zaman sinirlendirdi” dedi. “'Hayır, bu doğru gelmiyor' dedim.”

Ancak şu anda rol aldığı “We Were the Lucky Ones” adlı Shoah'ın hikayesi, “The Perks of Being a Wallflower” (2012) ve “Fury” (2012) gibi filmlerdeki çalışmalarıyla tanınan aktörden farklıydı ( 2014). .

Georgia Hunter'ın aynı adlı romanından uyarlanan sekiz bölümlük dizi Perşembe günü Hulu'da gösterime girecek. Naziler istila ettiğinde Doğu Avrupa'ya, yaşadıkları yere ve başka yerlere dağılmış olan Kurc ailesinin üyelerini konu alıyor. 32 yaşındaki Lerman, Paris'te yaşayan ve Polonya'nın Radom şehrine dönemeyen müzisyen Addy Kurc'u canlandırıyor. Yolculuğu onu Kazablanka'ya ve sonunda Rio de Janeiro'ya götürürken, çok sevdiği kardeşlerinin ve ebeveynlerinin kaderinden habersiz kalır. Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bu kayıpla ilgili değil, hayatta kalmayla ilgili.

Hunter'ın kitabı kurgusal olsa da Kurclar, isimlerini anne tarafından büyükbabalarının ailesinden alıyor ve bu aileye dayanıyor ve destanları, deneyimlerine ilişkin kapsamlı araştırmalardan elde ediliyor. Dizinin ortak yapımcısı olarak, büyükbabasından esinlenerek Addy'yi oynamaya yola çıkan Lerman'la bu geçmişi paylaştı. Ancak oyuncu aynı zamanda II. Dünya Savaşı sırasında Yahudi mülteci olan kendi büyükbabasını hatırlatarak kendi kişisel hikayesinden de yararlandı. Sonuç, Hunter ve Lerman'ın soyuna saygı duruşunda bulunurken, her iki aile öyküsünü birleştiren bir performanstır.

Lerman bir video görüşmesinde, “Bunu yapmak istememin nedeni aynı zamanda 'Bunu büyükbabama göstermek istiyorum' demesiydi” dedi.

Lerman'ın baba tarafından büyükbabası Max Lerman, Almanya'dan kaçtıktan sonra kendini Çin'de buldu. Geçen yıl öldü ama torunu onun hikayeleriyle büyüdü.

Lerman, “Benim için her şey her zaman bulanıktı çünkü neyin gerçek neyin sahte olduğunu bilmiyordum, bu da çocukken bana anlatılan fantastik uyku öncesi hikâyesini telafi ediyordu” dedi.

Şunları ekledi: “Yaşlandıkça bunu duygusal olarak anlamak, büyükbabam için bunun duygusal gerçekliğini anlamak karmaşıklaştı.”

Lerman, çekimler sırasında büyükbabasını düşündüğünü ve bazı tavırlarını performansına dahil ettiğini söyledi. Bu, “Biz Şanslıyız” filminin yapımcılarının tamamı Yahudi aktörler tarafından canlandırılan Kurc'ları seçerken aradıkları türden samimi bir bağdı. (Diğer yıldızlar arasında Joey King, Robin Weigert, Henry Lloyd-Hughes ve Lior Ashkenazi yer alıyor.)

Program sorumlusu Erica Lipez, “Yahudi olmanın ne anlama geldiğine dair herhangi bir yönerge belirlemedik” dedi. “Dindar olan, olmayan, ibadet etmeyen, aile bağlantıları olan ancak bu şekilde yetiştirilmemiş insanlardan oluşan bir karışıma sahip olmak ilginç.”

Lerman, Yahudi rollerinin Yahudi aktörler tarafından oynanıp oynanmadığının genel olarak önemli olmadığını düşündüğünü ancak “Ancak, insanların bunu bilmeleri durumunda buna farklı davranacaklarını anlıyorum” dedi.

Lerman, Philip Roth'un James Schamus tarafından yönetilen Outrage romanının 2016 film uyarlaması da dahil olmak üzere, daha önce yalnızca birkaç kez açıkça Yahudi karakterleri canlandırdı. En son, 1970'lerde Nazilerle savaşan bir grubun intikam fantezisini konu alan Amazon Prime Video dizisi “Hunters”ta rol aldı. İki sezon boyunca devam eden ve geçen yıl sona eren “Avcılar”, Holokost'un kalıcı yaraları da dahil olmak üzere “Biz Şanslıydık” ile aynı tematik materyallerden bazılarını ele alırken, Lerman, Amazon'un iki dünyası arasındaki kavgacı tonu gördü. Seri.

Tamamen farklı bir şey yapmak istedim dedi. (Aptallığı ve abartılı şiddetiyle “Avcılar”ın çok daha az büyükbaba dostu olduğunu ekledi.)

Lipez'e göre Addy, çekimlerin çoğunda orada bulunan Hunter için çok önemli bir karakter olduğundan, Addy rolünü “çok dikkatli” bir şekilde dolduracak birini aradılar. Ayrıca gösteri için Addy'nin orijinal bestelerini seslendirebilecek, müzik yeteneğine sahip bir aktörü işe almak istediklerini de biliyorlardı. Broadway'de “Hamilton”u yönetmesiyle tanınan yönetmen ve baş yapımcı Thomas Kail, Lerman'ın bir müzisyen olarak bilinmemesine rağmen piyano çaldığını ve “DNA'sında müzik bulunduğunu” söyledi.

Hunter, büyükbabasını, adını Eddy Courts olarak değiştirene kadar tanımadığını ve kendisi 10 ya da 11 yaşındayken Parkinson hastalığından “oldukça hasta” olduğunu söyledi. Savaş deneyimlerini ancak ölümünden sonra öğrendi. Yine de ekranda açıkça yer almayan ayrıntıları Lerman'la paylaştı.

Hunter, “Evdeki her şeyi elle yapması, yemek masasında sadece Fransızca konuşması, küçük tavırları” dedi. “Logan'ın karakterinin katmanlarını ortaya çıkarması ve kim olduğunu anlaması gerçekten önemliydi diye düşünüyorum. Benim için Logan'ın bu tür bilgilere açık olması çok önemliydi çünkü bu onun önemsediği anlamına geliyordu.”

Hunter, canlandırmayı çok iyi başardığını belirterek, oyuncuyla büyükbabası arasında benzerlikler olduğunu da sözlerine ekledi. “Onlar o duygusallığı, o karizmayı, o güveni o kadar çok paylaşıyorlar ki” dedi.

Lerman, Hunter'ın setteki varlığının “malzemeyle daha önce bir işte deneyimlediğinden farklı düzeyde bir bağlantı yarattığını” söyledi. Ancak hiçbir zaman Hunter ve annesinin sette atalarını canlandırmasını izleme zorunluluğu hissetmedi; ikisi de dizide konuk oyuncu olarak yer aldı.

Bunun yerine, kendi büyükbabasının alaycılığı ve mizahı da dahil olmak üzere, materyale kendi yorumunu getirebileceğine dair ona güvence verdiler. Performans her iki adama da saygı duruşunda bulunuyor ve yapım bittikten bir hafta sonra Lerman'ın büyükbabasının 95 yaşında ölmesiyle daha da dokunaklı hale geldi.

Lerman, “Bu konu hakkında onunla çok konuştum” dedi. “Ve onu göreceğim için gerçekten heyecanlandım.”