“Madame Web” oyuncusu Isabela Merced telefonundan nasıl uzak duruyor?

anKeRcKO

Yeni Üye
Orada çok şey oluyor ve bir de Isabela Merced var.

Geçtiğimiz ay Los Angeles'ta bir öğleden sonra, HBO'nun kıyamet sonrası hayatta kalma draması “The Last of Us”ın 2. Sezonunda rol almak için ata binmeyi öğrendiği Vancouver'dan yeni dönen oyuncu, Vice ile buluşmaya hazırlanıyordu. Başkan Kamala Harris o akşam kendisi de bu röportajı yaparken, telefon görüşmesinin ortasında çalan çalar saat, çamaşırları ortaya çıkardı.

Broadway'deki ilk çıkışını 10 yaşındayken “Evita”yla yapan ve şu anda rolleriyle tanınan 22 yaşındaki Merced, “Bu devam eden bir çalışma: ata nasıl bineceğimi ve panik yapmayacağımı biliyorum, hepsi bu” dedi. “Transformers: Son Şövalye” ve “Dora ve Kayıp Altın Şehri”nde.

“The Last of Us”, önümüzdeki birkaç yıl için planladığı yarım düzine film ve televizyon projesinden biri; aralarında daha çok Spider-Man olarak bilinen Anya Corazon'u canlandırdığı yeni çıkan Spider-Man yan ürünü “Madame Web” de var. Marvel Comics'teki kız.

Film programında ayrıca: John Green'in genç yetişkinlere yönelik romanı “Turtles All the Way Down”ın uzun zamandır beklenen uyarlamasında başrol; “Alien: Romulus”ta başrol (Ağustos'ta çıkacak); ve Superman: Legacy'deki Hawkgirl.

Bütün bunları nasıl uzlaştırıyor?

“Eskisinden biraz daha fazla meditasyon yapmam gerekecek” dedi.

Annesi ve küçük erkek kardeşiyle birlikte yaşadığı aile evinde yapılan bir sohbette Merced, sağlam banyoların onu nasıl ayakta tuttuğunu, annesinin “eşsiz” tavuk estofadosunun sırrını ve neden her zaman elinde Legolar bulunduğunu paylaştı. Bunlar konuşmadan düzenlenmiş alıntılardır.

1

Şarkı söyleyen kaseler

İlk şarkı söyleme kasesi deneyimimi geçen yaz Peru'da annem ve arkadaşlarımla yaşadım. Çok rahatlatıcıydı; adam çok yetenekliydi ve hatta bir noktada didgeridoo bile eklemişti. Bu göğüs açma aletini de üzerime taktı, ben de hemen ağlamaya başladım.

2

Felsefi kitaplar

Geçen yıl, aralarında John Sellars'ın Stoacılık Dersleri ve Alan Watts'ın Güvensizlik Bilgeliği'nin de bulunduğu pek çok kurgu olmayan kitap okudum. Bakış açımı değiştirdi; Üzerimde çok fazla baskı olan biri olarak hayatımdaki pek çok şeyde kontrolün peşindeyim ve felsefe bunu bırakmamda bana yardımcı oldu.

3

Legolar

Şu anda odamda o kadar çok şey var ki, Budapeşte'de Alien'ı çekerken yaptığım bazı kutular da dahil. Pazar günleri yapılacak güzel bir şey ve beni bütün gün telefonuma bakmaktan alıkoyuyor.

4

Sudoku

Ne zaman uçağa binsem uçak içi dergiyi çıkarıp Sudoku sayfasını çeviriyorum. Ayrıca Sudoku uygulamasıyla da oynuyorum. İyi bir yöntem geliştirdiğimi düşünüyorum; Rekorum master seviyesinde beş dakika 30 saniye.

5

Küçük kardeşim piyano çalıyor

Ben sabah insanı değilim. Ama sonra küçük kardeşimi duyacağım [Gyovanni Moner] — Tamam, pek de küçük değil; üzerime yükseliyor! – küçük beyaz kuyruklu piyanomuzda en yumuşak ve en güzel melodiyi çalıyoruz. Ses evin içinde yankılanıyor ve durup dinlemek zorunda kalıyorum. Studio Ghibli filmlerinden bazı müzikleri ve Kanye West şarkılarının klasik versiyonlarını çalıyor.

6

Annemin Peru mutfağı

Annenle yaşamanın bazı dezavantajları var – Ben genç bir kadınım ve anne ile kız arasındaki dinamik çok karmaşık ve yarı stresli – ama en büyük avantajı onun benim için yemek yapması. Bana yemek pişireceğini söyleyen bir mesaj atması tüm günümü değiştiriyor. Peru'nun en iyi yemeklerini yapıyor; tavuk, pilav, domates bazlı baharat ve sos, bezelye ve havuçtan oluşan klasik estofado.

7

Boks

Transformers antrenmanlarına başladığımda 14 yaşımdan beri boks yapıyorum. Grev sırasında bunu haftada dört ya da beş kez yapıyordum – Süpermen için büyük bir başarı sağlamaya çalışıyorum – ve şimdi haftada iki ya da üç kez yapıyorum.

8.

Bitkilerim

İlk bitkilerimi yaklaşık bir yıl önce aldım – bir canlıya bakabileceğimi kanıtlamak istedim – ve nispeten hızlı bir şekilde öldüler. Onların ihtiyaçlarını önceden tahmin etmeniz ve onlara gerçekten dikkat etmeniz gerektiğini öğrendim. Orkidemin bakımı biraz zor; o kadar hassas ki!

9

Ferrero çikolataları

Hala bu kelimeyi nasıl söyleyeceğimi bilmesem bile onlar benim gideceğim yer.

10

YouTube psikoloji videoları

Eğer köpeklerim konuşabilseydi buna çok aşina olurlardı çünkü bütün gün duydukları tek şey bu. Terapiye başladığımda bunlara bakmaya başladım ve terapistim, hayatımdaki insanların davranışlarının nereden geldiğine dair tüm bu teorileri reddetti. Genel olarak akıl hastalıkları hakkında konuştukları YouTube kanallarını uyarlayan ve oluşturan çok sayıda doktor var, bence bu iyi çünkü birçok insanın terapiye gücü yetmiyor.