Michelle Buteau Babes'te ve Netflix'te rol alıyor

anKeRcKO

Yeni Üye
Buteau'nun bir stand-up komedyeni olarak başlangıç hikayesi ya iç karartıcı ya da benzersiz bir şekilde umut verici: Üç gün önce saldırıların görüntülerini düzenledikten ve farklı bir yol izlemesi gerektiğini fark ettikten sonra ilk kez 14 Eylül 2001'de sahneye çıktı.

Ailesi başlangıçta ona destek olmadı. Uluslararası muhasebeci olan babasının sahnede penisler hakkında konuşması için “Üniversite için para ödedikten sonra” dedi. Gümrük komisyoncusu olan annesi “gerçekten üzgündü” ve ondan para istemedi. Bu yüzden altı yıl boyunca prodüksiyonda gece yarısı vardiyasında çalışmaya devam etti, komedi kulüplerinden haber odasına geçerek bir yandan da en iyi arkadaş ağını oluşturdu.

Komedyen ve Emmy ödüllü Wong, “Michelle ile San Francisco'da artık var olmayan pis bir kulüpte tanıştım” dedi. “Onun bu kadar komik ve orijinal olması beni gerçekten çok şaşırttı. Ve eğer halının kurumuş meniyle kaplı olduğu bir yerde konser vermek için San Francisco'ya kadar gelmiş olsaydı, bunu yapabileceğini biliyordum.”

Wong, komedi kimyasının yanı sıra Buteau'yu romantik komedisinde de rol aldı çünkü “sahne dışında o çok şefkatli bir insan” dedi Wong. “Onunla daha çok vakit geçirmek için bir bahane arıyordum.”

Yukarı Batı Yakası'nda lezzetli bir makarna öğle yemeği sırasında Buteau, bazı şeyleri gerçekleştirmekten ve New York'u sevmekten bahsetti. Bir zamanlar yakınlarda “Yahudi huzurevine” benzeyen bir binada yaşadığını söyledi. “Kimse orada yaşadığımı düşünmedi; benim bir tür dadı olduğumu düşünüyorlardı. Ve sonra – bu söylentinin nasıl başladığını bilmiyorum – Harry Belafonte'nin yeğeniydim. Ben buna direnmedim. 'Evet Esther, o benim' dedim.”

Şarkı sözleri saldırgan olabilir ama aynı zamanda belli bir zarafete de sahipler: Eğer kendi parfümü olsaydı, kitabında adının “Just Sassy Enough” olacağını yazmıştı. Ancak turist Gijs van der Most ile yaşadığı tek gecelik ilişkinin nasıl evliliğe dönüştüğü gibi şehvet ve ilişkileri göstermeye özen gösteriyor. Kendisi bir fotoğrafçı ve mobilya mağazası sahibidir ve artık temkinli olmasına rağmen kültürel farklılıklarından çok şey kazanmıştır. “Onun her zaman halinden memnunmuş gibi hissetmesini istemiyorum” dedi.