Monza, Beşiktaş’tan Valentin Rosier’i Transfer Etmek İstiyor

BOTR

Aktif Üye
DIŞ HABER – AJANSSPOR

Süper Lig’in 15. hafta çabasında Beşiktaş, deplasmanda Gaziantep FK ile 1-1 birliktee kaldı ve tepeye yaklaşma talihini kullanamadı.

Beşiktaş’ın rakibi Adana Demirspor

Siyah-beyazlı grup ligin 16. hafta uğraşında 29 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de Adana Demirspor ile alanında karşılaşacak.

Bir yandan Adana Demirspor maçı hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, bir yandan da ocak ayında gelecek ve gidecek oyuncular için çalışmalarını sürdürüyor.

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, geçtiğimiz günlerde transfer durumuyla alakalı bir açıklama yapmış ve şu sözleri kullanmıştı:

Güneş: “Transfer ayı geldiğinde ben de karar vermeyeceğim”

“hiç bir oyuncuyla ilgili şu anda niyetim yok. Eldeki oyuncularla kupa dahil 6 maçı geçireceğim. Transfer ayı geldiğinde ben de karar vermeyeceğim. Benim niyetim olacak, idare karar verecek. Şu anda net bir şey yok. Âlâ oynayan oyuncuya büyük bir talep gelebilir onun yardımıyla öbür oyuncular alırsınız.”

Konuyla ilgili bir Beşiktaşlı yönetici de, “Rosier için dönem başında da şu anda da gelmiş bir teklif yok” diye konuşmuştu.

Şenol Güneş’in performansından mutlu olmadığı oyuncular içinde sağ bek oyuncusu Valentin Rosier geliyor. Hatta Antalya kampında teknik yönetici Şenol Güneş’in, disiplinsiz davranışları niçiniyle Rosier’i çalışmadan gönderdiği tez edilmişti.

Monza, Rosier’e talip oldu

Öte yandan, 26 yaşındaki Fransız oyuncuya sürpriz bir talip çıktı. İtalya Serie A Ligi takımlarından Monza, Valentin Rosier’e talip oldu.

Rosier, ocak ayında İtalya’ya gidebilir

Tuttomercatoweb sitesinde yer alan habere göre; İtalyan kulübünün, her iki kanatta da oynayabilen ve fazlaca taraflı bir oyuncu olan Rosier’i ocak ayında takımına katmak istediği açıklandı. Haberde, başarılı oyuncunun ocak ayında İtalya’ya gidebileceği tabir edildi.

Şampiyonlukta hisse sahibi oldu

Fransız futbolcu Valentin Rosier Beşiktaş’a Sporting Lizbon’dan 4 milyon 800 bin Euro bonservis bedeli ile gelmiş ve Sergen Yalçın teknik yöneticiliğinde kazanılan şampiyonlukta kıymetli bir hisse sahibi olmuştu.

Rosier’in bu sezonki performansı

Siyah-beyazlı grup ile bu dönem 15 maçta alana çıkan ve 1 gol, 3 asist ile oynayan 26 yaşındaki sağ bek oyuncunun kontratı 30 Haziran 2025 yılına kadar devam ediyor.