Nikki Haley Saturday Night Live'da görünüyor

anKeRcKO

Yeni Üye
“Saturday Night Live”, bu hafta sonu açılış skeçlerinde siyasi adayların kendilerini oynamasını sağlama ve Nikki Haley'i bir kamera hücresi için davet etme şeklindeki kampanya geleneğini sürdürdü.

2024 Cumhuriyetçi başkanlık adaylığı yarışında eski Başkan Donald J. Trump'ın gerisinde kalarak komedi ve popüler kültürden yararlanmaya çalışan Haley, CNN belediye binası olarak sunulan bir bölümde Trump'la birlikte (oynadığı) programın sakini Trump'la birlikte yer aldı. taklitçi James Austin Johnson).

Johnson diğer “SNL” oyuncu kadrosunun sorularını yanıtladı ve Başkan Biden'ı nasıl yeneceğini ve “Taylor Swift'in Super Bowl'a sızmasını nasıl engelleyeceğini” açıkladı. Belediye binası moderatörleri daha sonra “kendisini endişeli bir Güney Carolina seçmeni olarak tanımlayan” bir izleyici üyesine bir soru sordu.

Bu seçmenin Güney Carolina'nın eski valisi (ve Trump yönetimi sırasında Birleşmiş Milletler büyükelçisi) Haley olduğu ortaya çıktı. Haley, Johnson'a “Evet, merhaba” dedi. “Sorum şu; neden Nikki Haley'den bahsetmiyorsun?”

Johnson, “Aman Tanrım, bu o!” dedi. “6 Ocak'ta güvenlikten sorumlu olan kadın. Ben Nancy Pelosi'yim.”

Haley, “İyi misin Donald?” diye sordu. Zihinsel yeterlilik testine ihtiyacınız olabilir.”

Johnson böyle bir sınava girdiğini ve mükemmel puan aldığını belirterek, “Yüzde 100 zihinsel olduğumu söylediler.”

Erkeklerin, “para konusunda berbat” olarak tanımladığı kadınlara göre siyasi görevde bulunmaya daha uygun olduğunu ekledi; aslında tanıdığım bir kadın geçenlerde benden 83,3 milyon dolar istedi.

İkili daha fazla alay ettikten sonra Johnson, Haley'nin kendisine kötü davrandığını söyledi. “Sana karşı her zaman çok nazik davrandım” dedi, “bu ülkede doğmadığını ima ettiğim durumlar dışında.”

Vatandaşların son sorusu hafta sonunun sunucusu Ayo Edebiri'den geldi ve Haley'e şu soruyu sordu: “Sadece merak ettim, iç savaşın temel nedeninin ne olduğunu düşünüyorsunuz?” Ve bunun “s” ile başlayıp bittiğine inanıyor musunuz? “Lavery “bitiyor mu?”

Bu, Aralık ayında New Hampshire'daki bir belediye binasında sorulan ve Haley'nin söylemsel cevabında kölelikten bahsetmediği gerçek bir soruya atıfta bulunuyordu.

“Evet, muhtemelen bunu ilk seferde söylemem gerekirdi” diye itiraf etti.

Haley, “SNL”ye çıktıktan sonra şunları söyledi: bir sosyal medya gönderisinde şunu yazdı “Bu gece çok eğlendiğini” belirterek, “Donald'ın yatma vaktinin geçtiğini biliyorum, bu yüzden bu sabahki mantıksız tweet akışını sabırsızlıkla bekliyorum.”

Trump daha sonra görünüşe göre Haley'nin ortaya çıkışına, Truth Social hesabında, Haley'nin kamuoyuna açıklamalar yaptığını ve yıllar boyunca çeşitli konularda kendisiyle çeliştiğini gösterdiği iddia edilen bir video yayınlayarak yanıt verdi.

Programa konuk olarak katılmak, Haley'i daha sonra alay edilmekten korumadı.

Hafta Sonu Güncellemesi bölümünde Michael Che şaka yaptı, “Nikki Haley, hem Donald Trump'ı hem de Joe Biden'ı hedef alan 'Huysuz Yaşlı Adamlar' adlı bir dizi kampanya reklamı başlattı.” Tamam, ama en azından onlar erkek. “

Haftanın açılış monologu

Geçen ay FX dizisi “The Bear”daki rolüyle Emmy ve Altın Küre kazanan çizgi roman oyuncusu ve yazar Edebiri, cazibe atağına bir monologla devam etti.

Gerçekten boğuluyormuş gibi göründükten sonra Edebiri, Boston'da büyümekten bahsetti ve “beni bunu itiraf eden ilk siyah kadın yaptı.” Ve ekledi, “Şubat'a üç gün kala, zaten siyahi bir geçmişim olduğunu yazıyorum.”

Ayrıca Afrika ve Karayip kökenli göçmen bir ailede büyümekten bahsetti (“Bunun ne anlama geldiğini biliyorsun” dedi. “Terapideyim”) ve “The Bear” oyuncu kadrosunun onun büyümesini nasıl etkilediğini anlattı. Restoranlarda çalışarak roller hazırladım. Müşteriler genellikle rol arkadaşı Jeremy Allen White'ın oyunculuğuna metodik bir yaklaşım benimsediğini varsaysa da Edebiri, “Beni gördüklerinde 'Tilapia'ma ne kadar kaldı?' diye sordular” dedi.

Hadi hep birlikte haftanın lobisine gidelim

AMC tiyatro zinciri, “Dune: Part Two”nun vizyona girmesinden önce dev bir kum solucanını tasvir eden sınırlı sayıda üretilmiş bir patlamış mısır kovasını tanıttıktan sonra, tasarım, diğer birçok gözlemcinin sosyal medya paylaşımlarından fazlasıyla ilham aldı. şeyler.

Ancak hiç kimse bu karşılaştırmaları, sanki romantik bir partnermiş gibi serenat yaptığı koleksiyoncu kovasına müzikal bir şiir söyleyen Marcello Hernández kadar ileri götürmedi.

Burada güvenle aktarabileceğimiz birkaç pasaj arasında Hernández şunu söyledi: “Kalp tellerimi bir keman gibi çal / ve ortadaki dişlerden korkmuyorum.”

Hafta Sonu Güncellemesi Haftanın Şakaları

Hafta Sonu Güncelleme masasında sunucular Colin Jost ve Che, 2024 başkanlık seçimlerini ve Taylor Swift ile Travis Kelce arasındaki ilişkiyi çevreleyen sağcı komplo teorilerini tartıştılar.

Jost başladı:

Birkaç saat önce Başkan Biden, Güney Carolina'da Demokratların ön seçimini, en azılı rakibi Die Zeit'ı az farkla yenerek kazandı. Teyzenizin Facebook sayfasında görmüş olabileceğiniz gibi, birçok MAGA şahsiyeti Super Bowl'da Kansas City'nin kazanması ve Taylor Swift'in Travis Kelce ile sahaya çıkıp Joe Biden'ı desteklemesi için hile yapıldığını iddia ediyor. Dostum, MAGA halkının dikkat etmesi gereken o kadar çok düşmanı var ki. Bazı nedenlerden dolayı NFL'den, Taylor Swift'den, Bud Light'tan, Disney'den, Kristen Stewart'tan, elektrikli sobalardan, yel değirmenlerinden, gökkuşağı konseptinden ve yeşil M&M'den nefret etmek zorundasınız. Jeffrey Epstein'la dans eden adam dışında hükümetteki herkesin gizli bir sübyancı olduğunu unutmamalısınız. [his screen showed footage from an old video of Trump with Epstein.] Yani Trump'ı gördüğün en mutlu an bu değil mi? Kimse kimliğini kontrol etmiyormuş gibi dans ediyor.
Che şöyle devam etti:

Başkan Biden, Kongre'nin kendisine yetki vermesi halinde sınırı kapatmaya istekli olacağını söyleyerek göç politikasında köklü bir değişiklik yaptı. Bu, Biden'ın genellikle yalnızca cümlenin ortasında yaptığı türden beklenmedik bir yön değişikliğidir.