Özge Özder Türkiye’nin En Büyük QR Kodu ile Okullara Hijyen Dayanağı İçin Davette Bulundu

PekYakinda

Yeni Üye
Okullarda tuvalet hijyenine katkı sağlayabilmek gayesiyle 11 yıldır çeşitli projeler gerçekleştiren Domestos, Özge Özder ve Gizem Hatipoğlu üzere ünlü isimlerle okul tuvaletlerinde hijyenin çocuklar için değerine dikkat çeken bir toplumsal deney sineması yayınladı.

Özge Özder, sinemanın yayınlanmasının akabinde Buyaka AVM’de gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en büyük QR kodu ile okullara fiyatsız eser gönderimi yapılan aktiflikte de yer aldı. Özder’in de seçtiği okullara fiyatsız eser gönderimi yaptığı aktiflik ağır ilgi gördü.

17-18 Aralık’ta İstanbul Buyaka AVM’de ziyarete açılan Türkiye’nin en büyük QR kodu, 24-25 Aralık tarihlerinde de Galataport İstanbul’da görülebilecek. Dev QR kodunu okutan herkes, seçtiği okula fiyatsız olarak Domestos gönderebilecek.

Türkiye’nin emniyetli paklık markası Domestos, geçtiğimiz günlerde, okul tuvaletlerinde sürdürülebilir hijyenin çocuklar için ehemmiyetine dikkat çektiği bir toplumsal deney çalışması gerçekleştirdi. Projede yer alan ünlü isimler Özge Özder, Gizem Hatipoğlu, Caner Yıldırım, Nisan Hakan Özkan, İnci Akbay ve Melek İçmeli çocukların yerine geçti ve okul tuvaletleri pak olmadığında kimi çocukların yaptığı üzere tuvalete gitmeden bir eğitim günü geçirdi. Toplumsal deney çalışmasının sineması 14 Aralık’ta yayınlandı.

Özge Özder, Türkiye’nin en büyük QR kodunu okutarak okullara fiyatsız Domestos gönderimi için örnek oldu

Sosyal deney sinemasında yer alan ünlü oyuncu Özge Özder de 18 Aralık’ta Buyaka AVM’de gerçekleşen ve Türkiye’nin en büyük QR kodunun bulunduğu aktifliğe katılarak Domestos’un herkesi fiyatsız eser göndermeye davet ettiği kampanyasına takviye verdi.

Etkinlikte konuşan oyuncu Özge Özder, şunları söylemiş oldu: “Domestos’un çocuklara odaklanan projesinde yer aldığım için fazlaca memnunum. Biliyorsunuz ben de yeni anne oldum ve olağan ki çocuğum için ileriyi düşünmeye başladım. Kendi çocuğumu okul çağındaki çocukların yerine koymaya başladım. Bu proje yardımıyla ise bununla kalmayıp kendimi de okul çağındaki çocukların yerine koyma fırsatı buldum.

Çocukların bulundukları ortamlarda temas ettikleri yüzeyler ne kadar pak ve hijyenik olursa anne-babalar olarak biz de o kadar keyifli oluruz. Çocukların okullarda hijyenik tuvaletlere ulaşamamaları onların sırf fizikî sıhhatlerini değil, psikolojilerini, akademik muvaffakiyetlerini ve hatta özgüvenlerini etkileyen bir durum; toplumsal deney sinemasında de bunu anlatmaya çalıştık Bu projede yer almak bir yandan kendi çocukluğumu hatırlamama da vesile oldu. Okuldayken ben de muhtaçlık duyduğumda tuvalete gitmekten çekinirdim, meskene kadar tuvaletimi tutmaya çalıştığım vakit içinder olurdu. Kendi tecrübelerimi hatırlayınca da çocuklar için tuvalet hijyeninin ne kadar değerli olduğunu daha da güzel anladım. Çocuklara hijyenik ortamlar sağlamak için hepimize düşen şeyler var. Bu niçinle bugünkü aktifliğe katılarak ben de Türkiye’nin en büyük QR kodunu okuttum ve seçtiğim okula bağış yaptım. Herkesi QR kodu okutarak okullara fiyatsız Domestos göndermeye davet ediyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı