Pat Sajak “Wheel of Fortune”a veda ediyor: “Veda etme zamanı”

anKeRcKO

Yeni Üye
Cuma akşamı Pat Sajak “Wheel of Fortune”a veda etti ve 40 yılı aşkın hizmeti sırasında bizi izleyen sayısız izleyiciye teşekkür etti. “Beni hayatına aldığın için teşekkür ederim” dedi.

Liderliğindeki son maçın sona ermesinin ardından Sajak, son reklam arasından döndü ve doğrudan kameraya seslendi. “Eh, artık veda etme zamanı geldi” dedi. “Her gece, her yıl, on yıllar boyunca milyonlarca eve davet edilmek inanılmaz bir ayrıcalıktı. Bu ayrıcalığın her zaman bu günlük yarım saati aile eğlencesi için güvenli bir yer haline getirme sorumluluğunu da beraberinde getirdiğini hissettim. Sosyal meseleler yok, politika yok, utanç verici bir şey yok, umarım sadece bir oyundur.”

Yine de 1981 yılında mesleğine başlayan Sajak, çoğu kişi için “Çarkıfelek”in anlamsız, geçici bir zevkten daha fazlası haline geldiğini kabul etti. “Çocukların mektuplarını öğrendikleri, diğer ülkelerden insanların İngilizce becerilerini geliştirdikleri, ailelerin arkadaşlarıyla ve komşularıyla buluştuğu ve tüm nesillerin bir araya geldiği bir yer haline geldi” dedi.

Program ekibine övgüde bulundu ve 2021'de toplum muhabiri olarak “Wheel”a katılan kızı Maggie de dahil olmak üzere ailesine teşekkür etti. Ve tabii ki, kırk yılı aşkın süredir birlikte olduğu ve “profesyonel hayat arkadaşı” olarak adlandırdığı rol arkadaşı Vanna White için de pek çok güzel sözleri vardı. (Veda bölümü Nisan başında çekildi.)

Sajak, “Benim gibi o da gösteriyi çok ciddiye alıyor ama kendisi değil” dedi. “Baş donna rolünü oynaması için tamamen bencil birisini getirmiş olsalardı, bu 40'tan fazla yılın nasıl olacağını düşününce ürperiyorum. Vanna göründüğü kadar tatlı ve alçakgönüllü.” (Onu işte özlese de sık sık görüşeceklerini, yaklaşık beş mil uzakta yaşadıklarını belirtti.) Bu açıklamaların ardından bölüm sırasında sahnede kucaklaştılar. diğerleri gibi sona erdi ve jenerikler akarken ikisi konuştu.

Perşembe akşamı gözyaşları içinde doğrudan Sajak'a hitap eden kişi Beyaz'dı.

“Yarının birlikte geçireceğimiz son gösteri olduğuna inanamıyorum” dedi. “Sekiz bin bölüm böyle geçti. Başladığımda çok tecrübesizdim. Beni çok özgüvenli ve rahat kıldın Pat. Beni gerçekten sen yaptın.

Ekranda yan yana büyürken, en iyi kısmın perde arkası anıları (kilometre taşları ve aile olayları) olduğunu hatırladı. “Çocuklarımızın birlikte büyüdüğünü izledik. Dünyanın her yerini gezdik. Yüzlerce yemeği birlikte yedik. Güldük, ağladık, kutladık. Aman Tanrım. Ne kadar inanılmaz ve unutulmaz bir yolculuk yaşadık” dedi. “Sen benim için bir kardeş gibisin ve seni ömür boyu her zaman hayran kalacağım gerçek bir arkadaş olarak görüyorum. Seni seviyorum Pat.

İzleyicilere gönderdiği mesajda Sajak, yaz aylarında tekrar gösterimlerin yapılması nedeniyle “Wheel” izleyicilerinin kendisini yakın zamanda unutmayacağını ekledi.

“Şakalar aynı olacak” dedi, “ama yine de bir kez daha gülersen hoşuma gider.”

Dizinin yeni sunucusu Ryan Seacrest'in yer aldığı bölümler Eylül ayında başlayacak.