Sarunas Jasikevicius: Beklenmedik biçimde bir anda 20 sayı farka ulaştık

KimDemis

Global Mod
Global Mod
Turkish Airlines EuroLeague’in 26. hafta kapanış maçında Barcelona, deplasmanda karşılaştığı ezeli rakibi Real Madrid’i 86-68 üzere flaş bir skorla mağlup etmeyi başardı. Müsabaka daha sonrası Barcelona’nın başantrenörü Sarunas Jasikevicius, açıklamalarda bulundu.

Maçın başındaki 20 sayılık farka değinen Jasikevicius, “Çocukları ve taraftarlarımızı bu galibiyetten dolayı tebrik etmek istiyorum. Bence bunu hak ettik. Hakikaten konsantre biçimde maça çıktık. Son müsabakalardan dolayı Real Madrid’in tepki göstermek istediğinin ve bu niçinle maçın başlangıcının hayli kıymetli olduğunun farkındaydık. Düzgün şut sokarak başlamamız beklenmedik biçimde bir anda 20 sayı farka ulaşmamızı sağladı. daha sonrasındaki uzun müddette konsantrasyonumuzu muhafazaya çalıştık. Birtakım anlarda bu odağı korumakta zorlandık ve hatta kaybettik. Lakin bir sefer daha geri döndük ve daha güzel kararlar alarak kazandık. Bu yüzden çok keyifli olmalıyız. Uygun bir sonuç ki epey memnunuz ve bunu gizleyemiyoruz, gurur duymalıyız. Mantıklı devam ederek önümüzdeki maçlara bunlar sayılmayarak 0-0 başlayacağımızın farkında olmalıyız” tabirlerini kullandı.

Elde edilen farkı muhafazanın kolay olmadığını ve bu niçinle de grubunun takdiri hak ettiğini aktaran başarılı koç, “Real’in tepkisini bekliyorduk. Bu iki kadro içinde rastgele bir maçta 20 sayılık fark olması epey güç. Birinci yarı sonunda oyuncularıma 20 sayı farkla öndeyken oynamanın kolay olmadığını söylemiş oldum. Beşerler beni anlamayabilir lakin skor tablosuna bakıyorsunuz ve kimi vakit her şeyin söylenmiş, yapılmış olduğunu düşünüyorsunuz. Öbürleri ne kadar vakit kaldığını görmek ismine saate bakıyor ve çağdaş basketbolda aniden başka kadro; 10-0, 12-0’lık seri yakalayabiliyor ki bilhassa kendi alanındaki Real üzere… Birkaç bu şekil durumu durdurmayı başardık ve bu bence takdiri hak ediyor. Son ana kadar hakikaten konsantreydik” dedi.