Saturday Night Live, Dua Lipa ve Jerry Seinfeld'i ağırlıyor

anKeRcKO

Yeni Üye
Bu hafta sonu yayınlanan “Saturday Night Live”ın sahte reklamında “dev bir alüminyum tepsi penne alla votka” için şu soğuk tavsiyeler veriliyordu: “Kimse tarafından sevilmiyor ama herkes tarafından hoşgörüyle karşılanıyor.” Ama o kadar da kötü değil.”

Bu bölümü sezonun penne alla votkası olarak değerlendirin. Moderatörlüğünü de müzik konuğu olan Dua Lipa üstlendi. Gecenin ilk skeçi, İsrail'in Gazze'deki saldırısını protesto eden üniversite öğrencilerinin aileleriyle ilgiliydi. Ancak Hafta Sonu Güncellemesine kadar buralarda kalırsanız Jerry Seinfeld'in sürpriz bir şekilde ortaya çıktığını göreceksiniz.

Kablolu televizyondaki halkla ilişkiler programlarını hiciv eden bu açılış taslağı, sunuculuğunu Michael Longfellow'un yaptığı ve Mikey Day, Heidi Gardner ve Kenan Thompson'ın, çocuklarının kampüsündeki protestolar hakkında yorum yapan üniversite öğrencilerinin ebeveynleri olarak yer aldığı bir çalışmaydı.

Day, “Oğlumun kendi kararlarını vermesine izin vermek istiyorum ama dürüst olmak gerekirse bu biraz korkutucu” dedi.

Gardner, “Kızım bir yetişkin ve kendi hayatını yaşamak zorunda” dedi.

Thompson, kızının o protestoculardan biri olduğu kendisine açıklanana kadar, “Hiçbir şey beni, inandıkları şeylere karşı savaşmak için seslerini kullanan gençlerden daha fazla gururlandıramaz” dedi.

Thompson ses tonunu değiştirerek, “Hayır, hayır, hayır” dedi. “Seni p * ç. Alexis Vanessa Roberts sınıfta kalsa iyi olur. Parasını ödediğim yatakhanede değil, o lanet çadırlardan birinde olduğunu öğreneyim.”

Day, “Senin öğrenci protestolarından yana olduğunu sanıyordum” dedi.

Thompson şöyle cevap verdi: “Kardeşim, destekliyorum Hepiniz Çocuklar protesto ediyor. Benim çocuklarım değil. Çocuklarım daha iyi biliyor. Alexis Vanessa deli değil.”

Haftanın beklenmedik kaynak materyali

Hayır, Jerry Seinfeld burada sürpriz bir şekilde görünmedi. Ancak bu, John Hurt'un 19. yüzyıl Londra'sında yaşayan, fiziksel olarak deforme olmuş bir adamı canlandırdığı, yönetmen David Lynch'in 1980 yapımı siyah-beyaz filmi “The Elephant Man”in şaşırtıcı derecede sadık bir yeniden yaratımıdır.

Olaydan 44 yıl sonra gerçekleşen “SNL” prömiyerinde, Dua Lipa, “Anormal Adam”a beklenmedik bir şekilde aşık olan bir kadın rolünde yer alıyor; bu karakterin Sarah Sherman olduğundan yüzde 99 eminiz ve bol miktarda protez makyajı var. Oyunun sonlarında komik bir dönemece ulaşana kadar bu bölüm bir parodiden çok bir saygı duruşu gibi görünüyor. Gelecek haftanın Eraserhead parodisi için heyecanlı mısınız?

Hafta Sonu Güncellemesi Haftanın Şakaları

Hafta Sonu Güncellemesi masasında sunucular Colin Jost ve Michael Che, Vali Kristi Noem'in yeni bir kitapta bir aile köpeğini öldürdüğünü itiraf etmesini ve eski Başkan Trump'ın New York susma parası davasını tartıştı.

Jost başladı:

Bu baharın ilk gösterisi, o yüzden bu gece köpek yavrusu cinayetine başlıyoruz. Yeni bir kitapta Güney Dakota Valisi Kristi Noem, bir zamanlar eğitilmesi mümkün olmayan bir köpeği vurduğunu açıkladı. Çılgınca. Eğer bir köpek eğitilebilir değilse onu vurmazsınız, onu Başkan Biden'a verirsiniz. MAGA çalışanları, burada bu köpeğin saçıyla görülen Noem'in artık Trump'ın başkan yardımcısı olma şansının olmadığını söylüyor. Ama bilmiyorum, içimden bir ses Trump'ın itaatsiz evcil hayvanların öldürülmesini tamamen destekleyeceğini söylüyor. [The screen shows a picture of Mike Pence.]
Che şöyle devam etti:

İçerdekiler, Donald Trump'ın sessiz para davası sırasında destekçilerinden hiçbirinin kendisiyle birlikte mahkemede olmadığından şikayet ettiğini söyledi. Ama bu doğru değil; peki ya tüm bu polis memurları?
Jost ayrıca süreçle ilgili şu yorumu yaptı:

[Reacting to a picture of Trump with his eyes closed:] Burada görülen eski Başkan Donald Trump kesinlikle uyumuyor – muhtemelen sadece dua ediyor – Eski Başkan Trump, duruşmasında ilk kez sarı bir Post-it notunun üzerine bir mesaj yazdı ve bunu avukatına teslim etti. Post-it basitçe “Sana ödeme yapamam” yazıyordu.
Hafta Sonu Güncelleme Masası Haftanın Karakteri

Jerry Seinfeld'in Hafta Sonu Güncellemesindeki sürpriz görünümüne yalnızca bir bölüm uzaktasınız. Bu arada, güncelleme masasına ilk gelen Marcello Hernández oldu ve Kristi Noem'in, anılarında bahsettiği hayvana benzeyen Cricket adlı köpeğini canlandırdı.

Hernández, kısa cümleler kurmak için elektronik bir köpek cihazı kullanırken (örneğin, “Beni öldürecek”) sahibine sadakat sözü verdi. “O en iyisi” dedi. “Ne derler bilirsin: Beni kurtardı mı… yoksa yüzümden mi vurulacağımı bilmiyorum.”

Hafta Sonu Güncellemesi haftanın sürpriz konuğu

Bir sonraki güncelleme bölümünü hazırlayan Jost, “Bir aktör yeni bir filmin – örneğin bir Netflix filminin – tanıtımını yaparken genellikle çok fazla basın işi yapmak zorunda kalır” dedi. “Bazen çok fazla baskı yapılıyor. Burada çok fazla baskı yapan bir adam yorum yapacak.

İçeri girin – sürpriz! – bitkin görünüşlü Jerry Seinfeld, NBC mezunu ve yakın zamanda yeni filmi “Unfrosted” için dolaşan eski “SNL” konuğu.

Seinfeld, Jost'a “Tam olarak neredeyim?” diye sordu. Seinfeld, Hafta Sonu Güncellemesinde olduğunu söyledi ve “Bu bir podcast mi?” diye yanıtladı.

Seinfeld kameraya dönerken “Yaptığım tüm baskıları geri alamayacağımı biliyorum ama diğer insanlara yardım etmek istiyorum” dedi. “Basınla sorununuz varsa yalnız değilsiniz. Seninle konuşuyorum Ryan Gosling. Unfrosted için baskı yapmaya başladığımda ben de senin gibiydim: komik, yakışıklı. Şimdi bana bak. 26. yaş günümü böyle mi geçirmek istediğimi sanıyorsun? Ama temizlenebilirsin.”

Seinfeld daha fazlasını söyleyebilirdi ama Univision'dan bir telefon almak için durdu.