“Sen Benim İlk Erkek Arkadaşımdın İncelemesi: Eski Bir Gencin Günlüğü”

anKeRcKO

Yeni Üye
Cecilia Aldarondo, belgesel ile günlük benzeri canlandırma arasında bir yerde duran uzun metrajlı filmi “Sen Benim İlk Erkek Arkadaşımdın”da ergenlik travmasını kelimenin tam anlamıyla yeniden yaşama sürecini ele alıyor. Winter Park, Florida’daki 20 yıllık lise buluşmasının teşvik ettiği Aldarondo, gelişme yıllarının önemli ilişkilerini incelemek için katmanlarca anılarını ve eski ev filmlerini hatırlıyor: ilk yoğun aşkı, zorbaları ve çocukluğundaki en iyi arkadaşı ve yabancı Caroline .

Aldarondo, şeytanlarıyla yüzleşmek için lise yıllarından sahneleri yeniden canlandırmak için bir grup çocuk oyuncuyu işe alır – hem gerçek olayların anıları hem de fantastik sekanslar – Aldarondo’nun kendi ergenlik halini canlandırdığı sahneler. Film, hem dokunaklı hem de garip olabilen bir süreç olan bu sahnelerin yaratılışının yanı sıra nihai ürünü de belgeliyor. Aldarondo, altı yıldır aşık olduğu artık yetişkin Joel ile temasa geçtiğinde, takıntısının doruğunda onun hakkında yazdığı bir şiiri okumaya karar verir – bu karar mevcut partnerini bile üzer ve Gabe’i bunu yapmaya zorlar. utançtan kıvranmak.

Ancak başlığa rağmen, “Sen Benim İlk Erkek Arkadaşımdın”, Aldarondo ergenlik şehvetinin ötesine geçip yetiştirilme tarzının daha karmaşık yönlerini araştırdığında en etkili halini alıyor. Porto Rikolu mirası onu beyazların çoğunlukta olduğu lisede zorbalık için kolay bir hedef haline getirdi, ancak Aldarondo uyum sağlamak için etrafındakilere karşı zalimce davranmaktan muaf değildi. Tori Amos’un “Crucify” adlı müzik videosunun yeniden yapımını kız kardeşi Laura ile birlikte çekti. Çalışmak yeterince çılgınca.

Sen benim ilk arkadaşımdın
Oylanmamış. Süre: 1 saat 37 dakika. HBO platformlarında izleyin.