Sıkıntılı bir hayatı olan yoğun oyuncu Tom Sizemore, 61 yaşında öldü.

anKeRcKO

Yeni Üye
Er Ryan’ı Kurtarmak ve Kara Şahin Düştü gibi büyük filmlerde rol alan kariyeri, madde bağımlılığı ve hukuk sorunları nedeniyle zaman zaman gölgede kalan sert bir aktör olan Tom Sizemore, Cuma günü Burbank’ta öldü. Kaliforniya. 61 yaşındaydı.

Ölümü menajeri Charles Lago tarafından açıklandı. Nedeni hemen bilinmiyordu, ancak Bay Sizemore 18 Şubat’ta beyin anevrizmasına neden olan bir felç geçirdi. O zamandan beri komada ve yaşıyor.

Bay Sizemore asker, haydut, polis, katil rollerinde ve bir TV filminde beyzbol oyuncusu Pete Rose rolünde yoğun, karizmatik ve manik olabilir. Steven Spielberg’in Er Ryan’ı Kurtarmak (1998) filmindeki Çavuş Mike Horvath rolüyle, D-Day işgalinden sonraki görevi Dünya Savaşı’nı bitirmek olan küçük bir Ordu Korucuları grubunda Yüzbaşı Miller’ın (Tom Hanks tarafından canlandırılan) sadık ikinci komutanıydı. üç erkek kardeşi zaten savaşta düşmüş olan bir askeri bulmak için.

Filmin sonuna doğru Horvath, Miller’ın karşı karşıya olduğu seçenekleri güzel bir şekilde ortaya koyuyor: Er Ryan’ın kalmasına ve tercih ettiği şeyle savaşmasına izin verin ya da birime yapması emredildiği gibi onu eve gönderin.

Horvath’ın dediği gibi, “Bir parçam çocuğun haklı olduğunu düşünüyor – bunu hak edecek ne yaptı?” “Burada mı kalmak istiyor? Pekala, onu bırakıp eve gidelim. Ama sonra başka bir yanım, ya mucizevi bir şekilde kalıp gerçekten buradan çıksak? Bir gün geriye bakıp Er Ryan’ı kurtarmanın bu konuda yapabileceğimiz tek doğru şey olduğuna karar verebiliriz.”

“Ben de öyle sanıyordum, efendim,” diye bitiriyor sözlerini. “Dediğiniz gibi Yüzbaşı, eve gitme hakkımız var.”

Bay Sizemore’un birlikte çalıştığı tek birinci sınıf yönetmen Bay Spielberg değildi. Oliver Stone’un Doğuştan Katiller’inde (1984), bir cinayet çılgınlığında genç bir çifti takip eden takıntılı bir dedektifti. Michael Mann’ın yönettiği “Heat” (1995) filminde, Robert De Niro liderliğindeki bir hırsızlar çetesinin üyesiydi. Ve Ridley Scott’ın, acımasız bir diktatörün teğmenlerini yakalamak için 1993’te Mogadişu, Somali’de başarısız bir Birleşik Devletler askeri saldırısına dayanan Kara Şahin Düştü’de (2002), 75. Korucu Alayı’nın komutanıydı.

Bay Sizemore, 2002–3 sezonunda Los Angeles’ta yayınlanan bir polis davası olan Robbery Homicide Division adlı televizyon dizisinde rol aldığında, The Fort Worth Star-Telegram’dan Robert Philpot, gösterinin ana nedeninin kendisi olduğunu söyledi.

Bay Philpot, “Vücudu için fazla ağırmış gibi hafifçe sarkan aşırı büyük kafası ve anlamlı gözleri ile,” diye yazmıştı, “Sizemore mutlak otorite yansıtır ve hem astları hem de şüphelileri uzak tutar.”

Bay Sizemore, o zamanlar 1990’lara dayanan ciddi uyuşturucu sorunlarıyla uğraşıyordu. Yıllar boyunca eroin, kristal metamfetamin ve kokain kullandı ve rehabilitasyona girip çıktı.

Larry King, 2010’da CNN programında “Şimdi ne kadar ayıksın?” diye sordu.

Bay Sizemore, “Üç yüz yirmi altı gün,” dedi.

Bay King, “Bundan önce en uzun ne kadar ayık kaldınız?” diye sordu.

Bay Sizemore, “Birkaç dakika,” dedi. “Hayır, bu doğru değil. 1997’de ayıldım ve 2002’ye kadar ayıktım.”

2003 yılında, 1990’larda lüks bir fuhuş çetesi yöneten ve haber medyasında Hollywood Madamı olarak adlandırılan eski kız arkadaşı Heidi Fleiss’i fiziksel olarak taciz etmekten suçlu bulundu.

Bay Sizemore, kendisini mahkum eden yargıca yazdığı bir mektupta şöyle yazdı: “Uyuşturucu etkisi altında olmasaydım, davranışlarımı kontrol edebileceğime ikna oldum.”

Sekiz ay hapis yattı.

Ekim 2004’te metamfetamin bulundurmaktan suçunu kabul etti ve gözaltına alındı. 2005 yılında protezle uyuşturucu testi yaparken yakalanınca şartlı tahliyesi geri alındı. Şartlı tahliyesi daha sonra iade edildi.

Ve 2007’de, bir Bakersfield, California otelinde metamfetamin bulundurmaktan tutuklandıktan sonra denetimli serbestliğini ihlal ettiği için birkaç ay hapis yattı.

Bay Sizemore bir hapishane röportajında Associated Press’e “Tanrı bana uyuşturucu kullanmamı istemediğini çünkü ne zaman yaparsam yakalanacağımı söylemeye çalışıyor” dedi.

Celebrity Rehab adlı realite dizisinin 10 bölümünde Dr. Drew, Bayan Fleiss, eski basketbol oyuncusu Dennis Rodman, aktris Mackenzie Phillips ve diğerleri ile birlikte.

Diziyle ilgili 2009 Haberler Magazine makalesinde Chris Norris, Bay Sizemore’un “Pacino, De Niro, Spielberg ve Scorsese’nin yaşadığı Olimpos Dağı’ndan bu bej halılı, yalnızca kablolu Hades’e gittiğini” yazdı. “.

Thomas Edward Sizemore Jr., 29 Kasım 1961’de Detroit’te doğdu. Babası bir avukattı. Annesi Judith (Schannault) Sizemore, Detroit Şehri Ombudsmanı için çalışıyordu.

1983 yılında Detroit’teki Wayne Eyalet Üniversitesi’nden tiyatro lisans derecesini aldıktan sonra, 1986’da Temple Üniversitesi’nden tiyatro alanında yüksek lisans derecesi aldı. Üç yıl sonra, televizyon çıkışını Gideon Oliver dizisinde yaptı. ve Sylvester Stallone ile oynadığı “Lock Up” filminde.

“Lock Up” bir fiyaskoydu, ancak United Press International, Bay Sizemore’un yarı yıldız potansiyeline sahip “çılgın, entrikacı bir mahkûm ezik” “olarak ortaya çıktığını yazdı.

Lock Up vizyona girdiğinde, Bay Stone tarafından yönetilen ve Tom Cruise başrollü yeni çıkacak olan Born on the Fourth of July filmlerinde rol alıyordu; Jamie Lee Curtis’le oynadığı “Mavi Çelik”; ve kara komedi Penn & Teller Get Killed.

Bay Sizemore, UPI’ye “Oynadığım karakterlerin çoğu, Dallas’ı ‘Lock Up’ta mahkum etmek gibi, ezikler” dedi. “’Dört Temmuz’da Doğdu’da belden aşağısı felçliyim. Penn & Teller’da çılgın bir katilim. ‘Blue Steel’de ben bir çatlak manyağıyım.

Witness Protection’daki (1999) gangster rolü, ona TV Filmi veya Mini Dizide En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre adaylığı kazandırdı. O yıl, o ve Er Ryan’ı Kurtarmak’tan diğer sekiz oyuncu, En İyi Oyuncular için Screen Actors Guild Ödülü’ne aday gösterildi.

Bay Sizemore, kanunun her iki tarafındaki karakterleri oynamaya devam etti ve madde bağımlılığı sorunlarına rağmen kariyerinin geri kalanında meşgul kaldı. 2011 ve 2012’de “Hawaii Five-O”nun beş bölümünde bir içişleri müfettişini canlandırdı; “Radical” (2017) filminde rehin alınan üç Amerikalı gazeteciyi kurtarmakla görevlendirilen bir CIA ajanı; ve bilim kurgu filmi Battle for Pandora’da (2022) bir komutan.

Ve doğaüstü derecede korkunç bir rolde, Law & Order: Special Victims Unit’in 2015 bölümünde genç bir çocuğu kaçırıp öldürmekle suçlanan ahlaksız bir bina yöneticisini oynadı.

Bay Sizemore, annesi tarafından hayatta kaldı; ikiz oğulları Jagger ve Jayden; kardeşi Paul; üvey kız kardeşi Katherine Sizemore; ve üvey kardeşi Charles Sizemore. Kardeşi Aaron geçen yıl öldü. Maeve Quinlan ile evliliği boşanmayla sonuçlandı.

Bay Sizemore, 2010 yılında Bay King ile yaptığı röportajda, Hollywood’da başarı elde ettikten kısa bir süre sonra adını vermeyi reddettiği ünlü bir aktörle kokain kullanmaya başladığını söyledi.

“Yapmak istemedim” dedi, “ama bu odada insanlar vardı ve o yaptı ve ben de ‘O yaptıysa ben de yaparım’ dedim. Ve yaptım, birkaç dakika sürdü ve ‘Vay canına, bu bomba’ gibiydim. Bunu nereden aldın? Bunlardan başka var mı?'”