“SNL” Pete Davidson ve Taylor Swift konuk oyuncuyla geri dönüyor

anKeRcKO

Yeni Üye
Altı aydan beri ilk kez yeniden yayınlanan “Saturday Night Live” son derece ciddi bir dünyaya geri döndü ve herhangi bir komedi yorumunun ulaşamayacağı gibi görünen haber gelişmelerine geri döndü. Bu tematik taslağın herhangi bir şekilde İsrail-Hamas savaşıyla ilgisi var mı? Yapmalı mı? Önceki kriz zamanlarında olduğu gibi, “SNL” durumu ciddiye alarak yanıt verdi ve bu durumda, bu haftanın sunucusu Pete Davidson’da beklenmedik derecede dokunaklı bir konuşmacı buldu.

“SNL” mezunu Davidson, gösteriye doğrudan izleyicilerle konuşarak başladı ve onlara itfaiyeci olan babasının 11 Eylül saldırılarında öldürüldüğünü hatırlattı. Davidson, “Bu hafta” dedi, “İsrail ve Gazze’den gelen korkunç görüntüleri ve hikayeleri gördük.” Ve ne düşündüğünüzü biliyorum: Bu konuda Pete Davidson’dan daha iyi kim yorum yapabilir?”

O devam etti:

Pek çok açıdan bunun hakkında konuşmak için iyi bir insanım çünkü ben 7 yaşındayken babam bir terör saldırısında öldürüldü, yani bunun nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Bu hafta acı çeken çocukların, İsrailli ve Filistinli çocukların o kadar çok korkunç görüntüsünü gördüm ki. Ve bu beni gerçekten korkunç, berbat bir yere götürdü. Bu dünyada hiç kimse bu şekilde acı çekmeyi hak etmiyor, özellikle de çocuklar.
Davidson, annesinin ilerleyen aylarda bir Disney filmi olduğunu düşündüğü bir şeyi ona vererek onu nasıl neşelendirmeye çalıştığına dair bir hikaye anlattı; ancak bunun Eddie Murphy’nin stand-up özel filmi “Delicious” olduğu ortaya çıktı. 8 yaşındaki bir çocuk için ideal bir malzeme olmasa da yine de Davidson’u güldürdü.

Davidson, “Bazen komedi gerçekten de trajediyi aşmanın tek yoludur” dedi. “Kalbim bu hafta hayatları mahvolan herkesle birlikte. Ama bu gece, trajedi karşısında her zaman yaptığım şeyi yapacağım ve bu komik olmaya çalışmak olacak. ‘Dene’ dediğimi unutma.”

Haftanın açılış monologu

Davidson’un monologu, daha geleneksel bir üslupla sunduğu kısaltılmış bir stand-up setiydi; güncel materyal yok, ancak burada kesin olarak yazıya dökemeyeceğimiz çok sayıda müstehcen şaka var, bu yüzden çekincelerle dikkatli olun.

Bahsetmediğimiz (neredeyse) konular arasında Davidson’un, ikisinin de görmediği fantastik dizi Game of Thrones’u izleyerek kız kardeşiyle bağ kurmaya yönelik talihsiz bir girişimi tartışması da vardı. Davidson, “Bunun ejderhalar falan ve sihir gibi olduğunu düşündüm” dedi. “Neredeyse hiç ejderha yok. Bir sürü ensest. Tonlarca ensest. O kadar çok ensest var ki. Evden çıkıp geri dönebilirsin, ensest hâlâ yaşanıyor.”

Ayrıca Staten Island kökenleri ve komedyen olmanın çocukluk hayali olmadığı konusunda da şaka yaptı. “Hayalim inşaat işçisi olmaktı” dedi. “Öyleydi. Umarım yaklaşık sekiz yıl bir inşaat şirketinde çalışırım ve sonra eğer şanslıysam merdivenden düşerim. Altı milyona belediyeye dava aç, üçe razı ol. Aşık olduğum bir kadınla evlenirim. “Lisede ona aşıktım. Artık buna pek ilgim bile yok – ama başka kimse ona sahip olamaz!”

Haftanın resmi olmayan konuk yıldızı

Bu haftaki programa katılacağı önceden duyurulmamış olsa da, duymuş olabileceğiniz gibi bu hafta sonu yeni bir filmi çıkacak olan Taylor Swift, yalnızca “SNL”nin sürpriz konuğu değil, aynı zamanda Bu haftaki programın devam eden konusu: Fox’un NFL haberleriyle alay eden bir skeç, ağırlıklı olarak pop yıldızının Kansas City Chiefs’in sıkı sonu Travis Kelce ile filizlenen ilişkisi hakkındaki şakalara dayanıyordu ve futbolcunun bir kamera hücresi ile sona erdi.

Swift’ten ayrıca “Lütfen Yok Etmeyin” filminin filme alınan bir bölümünde ve Bowen Yang’ın Christopher Columbus rolünü üstlendiği “Hafta Sonu Güncellemesi” editoryal bölümünde de bahsedildi. Bis olarak Swift’in kendisi de bu haftanın müzikal konuğu Ice Spice’ın ikinci kez sahneye çıkmasını sundu. Mikey Day, “SNL” iyi geceler tebrikleri sırasında arkadaşlık bileziklerini gösterdi ama Swift orada değildi. Sonuçta bir imparatorluğu yönetmesi gerekiyor.

Haftanın “Barbie” parodisi

Bu, Davidson’la ilgili bir “SNL” bölümü olduğu için, bu, Davidson’un Davidson olduğu ve Davidson’un yaşadığı hayatı yaşadığı hakkında birçok eskiz alacağınız anlamına geliyor. Ancak o ve “SNL”, bu yazın hit komedisi “Barbie”de Ryan Gosling’in müzikal ağıtının hem parodisini yapan hem de aslına sadık bir şekilde yeniden yaratılan bu bölümde oldukça iyi bir iş çıkardılar.

Davidson’un gerçek hayattaki kahramanlıklarına yapılan çok çok sayıda atıf burada listelenemeyecek kadar çok, ancak özellikle şu ayeti anmak istiyoruz:

Ben sadece Pete’im.
Başkası için ben üç olurdum
Ama sanırım komedideki erkeklere ilgim var
Çünkü çirkin bir sektör.
Hafta Sonu Güncellemesi Haftanın Şakaları

Hafta Sonu Güncellemesi masasında sunucular Colin Jost ve Michael Che, İsrail-Hamas savaşı ve daha önce Dianne Feinstein’ın elinde tuttuğu Senato koltuğuna Laphonza Butler’ın aday gösterilmesi hakkında konuşmaya devam ettiler.

Jost başladı:

Dünya için berbat bir haftaydı ama mümkün olan her yerde tamamen mantıksız düşüncelerini paylaşmayı seven rastgele aptallar için harika bir haftaydı. Ve tuhaf bir şekilde artık sosyal medyada bile yer almıyor. Buffalo Wild Wings’in Yelp incelemesinde yayınlanan “Filistin’i Nasıl Düzeltirim” başlıklı 1000 kelimelik bir makale gördüm.

Bunu daha iyi yapabilen dünya liderleri bile durumu daha da kötüleştiriyor. Örneğin eski Başkan Trump, terör örgütü Hizbullah’ı övdü ve onları “çok akıllı” olarak nitelendirdi. Ancak Trump savunmasında Hizbullah’ın Aladdin’in hayaleti olduğunu söylemek zorunda.
Che şöyle devam etti:

Laphonza Butler Kaliforniya’nın yeni senatörü olarak yemin ederek kamuya duyurulan ilk kişi oldu [gay] Kongre’deki siyah kadın. George Santos, “Hımm, ikinciyi kastediyorsun,” dedi.