Stephen Colbert, Mike Johnson’ın ilk başarısızlığından yakınıyor

anKeRcKO

Yeni Üye
Colbert, Amerikalıların çoğunun saldırı silahlarının yasaklanmasını ve Kongre’nin daha fazla toplu silahlı saldırıyı önlemek için harekete geçmesini istediğini, ancak koridorun her iki tarafında da hiç kimsenin bunları başarıyla engellemediğini belirtti.

“O halde temsilcinize ‘Ne yapacaksınız?’ diye sorun. Eğer hemen bir cevapları yoksa, bunun hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğunu söylüyorlarsa, bu, bu konuyu hiçbir zaman ciddi olarak düşünmedikleri anlamına gelir. Çünkü Uvalde, Marjory Stoneman Douglas, Sandy Hook ve Pulse gece kulübünden bu yana çok zamanları oldu. Yani eğer şimdi bir cevapları yoksa hiçbir zaman bir cevapları olmayacak.” – STEPHEN COLBERT
Kendisi, görevdeki ilk gününde bağışlanan düşünceler ve dualardan biraz daha fazlasını içeren bir bildiriyle Amerikalılara çok az rahatlık sunan, “kendini dindar bir dindar adam” olarak tanımlayan, yakın zamanda seçilen Temsilciler Meclisi Sözcüsü Mike Johnson’ın yeni fikir eksikliğinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. .

“Biz zaten umut edip dua edebiliyoruz. Teorik olarak yönetmeye uygunsunuz. Ve eğer bu sana çok stresli geliyorsa özür dilerim. Eğer bu çok zor görünüyorsa, şu anda kimin gerçekten zor bir işi olduğunu biliyor musun? Lewiston, Maine halkı.” – STEPHEN COLBERT

“Ve Mainers gibi çok az insan var. Mainers’ı tanıyorum. Mainers’ı seviyorum. Onlar güçlü insanlardır. Moxie’leri var; kelimenin tam anlamıyla, resmi devlet meşrubatının adı. Tadı karbonatlı öksürük şurubuna benziyor ama Mainers sert olduğu için yine de içiyorlar. Bunlar, plaj fikrinin buz gibi su kenarındaki sivri kayalardan oluşan bir koleksiyon olduğu insanlardır. Eyalet çiçeğiniz, Maine’in eyalet çiçeği – ve bu doğru – kahrolası bir çam kozalağı! – STEPHEN COLBERT

“Ve ben iktidardaki herkese, kendi trajedilerini ve değişim konusundaki başarısızlığımızı deneyimleyen tüm ailelerin cesaretinin küçük bir kısmını bile göstermeleri için meydan okuyorum.” – STEPHEN COLBERT
En güçlü can alıcı noktalar (Seni Tanıma Sürümü)

“Cumhuriyetçiler dün Mike Johnson’ı Temsilciler Meclisi’nin 56. Sözcüsü olarak seçtiler, bu çok çılgınca çünkü bir ay önce sadece 12 yaşındaydık.” – SETH MEYERS

“Bu arada Mike Johnson, göreve geldiğinden bu yana ilk kez bugün Başkan Biden ile konuşmacı olarak bir araya geldi. Johnson seçim inkarcısı olarak oldukça ünlü, bu yüzden ‘Tanıştığımıza memnun oldum Başkan Biden’ dediğinde durum oldukça tuhaflaştı.” –JİMMY FALLON

“Fakat toplantı çok dostaneydi. Biden, Johnson’ı köpeğini sevmeye bile davet etti.” –JİMMY FALLON